Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 24. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Okrem podpory kultúrnych umeleckých aktivít pokračuje v trnavskej župe aj rekonštrukcia a modernizácia budov

TTSK |MM|  Rozvoj v oblasti kultúry sa v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) dostáva medzi priority. Už v prvej polovici roka bola v rámci grantového programu TTSK vyhlásená výzva „Podpora kultúrnych umeleckých aktivít" dotovaná sumou 190 tisíc eur, teda štvornásobkom oproti minulosti. Kultúrne zariadenia Trnavskej župy však potrebujú pomoc aj po technickej stránke. Celkovo tento rok TTSK investuje do rekonštrukcie a modernizácie budov takmer 1,5 milióna eur.

V letnom období bude pokračovať rekonštrukcia fasády Divadla Jána Palárika v Trnave, ktorej predchádzala kompletná výmena okien na tejto historickej budove. Výška investície je 288 tisíc eur. Kraj už v divadle vymenil javiskovú podlahu, zmodernizoval pohon javiskovej točne, zrekonštruoval sociálne zariadenia a ešte tento rok pripraví projekt na odvlhčenie budovy. 
Vlhké základy boli problémom aj v Západoslovenskom múzeu a Knižnice J. Fándlyho. Kým v múzeu už budova prešla odvlhčením, objekt knižnice prejde týmto procesom spolu so sanáciou muriva od augusta. Dovedna to bude stáť takmer 50 tisíc eur. Novú strechu za 170 tisíc eur dostane ešte pred zimným obdobím Galéria Jána Koniarka v Trnave.
V Hlohovci už tento rok prešlo rekonštrukciou Vlastivedné múzeum a od septembra sa bude stavať aj nový múzejný depozit. Druhou etapou bude pokračovať aj obnova Robotníckeho domu v Hlohovci v hodnote 380 tisíc eur. 
Na Záhorí pokračuje rekonštrukcia fasády Záhorskej galérie v Senici (72 tisíc eur) a po jej skončení príde na rad výmena okien na Záhorskom múzeu v Skalici (70 tisíc eur).
Významnou investičnou akciou je obnova Vlastivedného domu v Šamoríne, na ktorú kraj vyčlenil 159 tisíc eur. Pripravený je aj projekt rekonštrukcie Ľudového domu v Matúškove.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Žeby hoax? | 23-07-2018 17:47:20
Hoci tento koment bezprostredne nesúvisí s obsahom tohto článku, je dobré vedieť viac ako sa len propaguje. Každý má možnosť konfrontovať svoje poznanie s realitou. Len ju treba poznať!

Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne pre oligarchu Kmotríka v jeho firme Grafobal Skalica na vedúcej pozícii ekonóma a tá istá Anna Mierna je už zamestnaná v trnavskej župe, kde pracuje priamo pod Viskupičom ako riaditeľka odboru financií a zároveň je ako predsedníčka predstavenstva súčasťou krízového manažmentu spoločnosti Letisko Piešťany. Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/20855554/za-primatorku-skalice-bude-kandidovat-anna-mierna.html#ixzz5M0QGZbLv. Kmotrík teda pretlačil svojho človeka priamo do vedenia trnavskej župy a aby mal veci pod kontrolou tak potrebuje aj svoju primátorku v Skalici.
seredanka myslíte si, že | 21-07-2018 19:51:48
z tohto seredského tábora neboli ľudia poslaní do plynových komôr?
seredanka | 20-07-2018 10:03:06
tiež sa pýtam prečo naše mesto nežiadalo nejaké dotácie na rekonštrukciu nášho kaštieľa. Máme tu naozaj krásnu a hodnotnú pamiatku, ktorá by si naozaj zaslúžila viac pozornosti. Z múzea holokaustu sú všetci unesení, možno je treba pripomínať si hrôzy vojny, ale treba aj pripomenúť, že tu v Seredi nebol koncentračny tábor, kde ľudí posielali do plynovej komory, ale bol tu pracovný tábor kde pracovali Židia.Tiež by bolo na mieste keby sme nezabudli pripomenúť, že tieto ženy mali pre svoje deti tam pristavenú aj materskú škôlku, kde bolo o ich deti postarané ...treba si pozrieť v knihe \"Dejiny mesta Sereď\", ale to len tak okrajovo. Chcela som tým len povedať, že okrem múzea Holokaustu, treba myslieť aj na také hodnotné pamiatky akým je aj náš Seredský kaštieľ naozaj si zaslúži viac pozornosti od mesta a to nehovorím,že ak by sa zrekonštruoval a tam sa zriadilo múzeum, otvorila sa tam reštaurácia -vináreň ako to bolo kedysi, viac by tam pritiahlo turistov z čoho by mohlo prosperovať aj naše mesto a konečne by sa mohlo zviditeľniť aj po kultúrnej stránke.
kultúra živorí | 19-07-2018 15:36:01
Mesto Sereď nežiadalo o nič? Nezapojilo sa žiadnym projektom? Že sa vôbec pýtam. Keď celé mesto riadi iba futbalová loby. Kultúra v Seredi živorí. Celú kultúru tvoria iba dobrovoľníci, občianske združenia a múzeum funguje len na obetavosti vedúcej múzea. Príspevok samosprávy je mizivý. Poprípade sa odvolávajú jarmok - čo ma od od pojmu kultúra veľmi ďaleko. Koncerty v rámci projektu In caste počas dvoch mesiacov to nemôžu zachrániť. Kultúra nie sú iba koncerty rock-popových skupín. Ako extrémne nutné potrebuje múzeum v Seredi depozit to vnímajú kompetentní v Seredi?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárherec Matovič Pred 2 minútami:
1. zakázaná schôdza Národnej rady
KomentárHalo Pred 19 minútami:
RegioJet pripravuje od septembra nasadenie poschodových vozňov na vlaky na trase Bratislava - Dunajská Streda - Komárno a späť
KomentárPedro Pred 24 minútami:
Cap záhradníkom, alebo od buka do buka ?
KomentárRybar Pred 11 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárDano Č Pred 11 hodinami:
5.zasadnutie Obecného zastupiteľstva - dňa 02. mája 2019 o 17:00 hod.
KomentárPeter pre anonym Pred 17 hodinami:
Nemôžem nezverejniť. Hlavne v kontexte toho, čo bude onedlho verejne prezentované.
Komentárseredan | 23-05-2019 092638 Pred 24 hodinami:
ŠKF iClinic Sereď - MŠK Žilina 2 : 3 (1 : 3)
KomentárMartin Včera:
Do nenávratna posielajú ďalšiu historickú budovu v Seredi
KomentárAnonym Včera:
"Otázka teda nestojí tak, prečo sa nedostalo na 6 projektov zameraných na LGBTI komunitu, ale prečo sa k dotáciám nedostali desiatky organizácií"
Komentáranonym Včera:
Policajti zaistili 0,5 kg marihuany, držiteľ skončil vo väzbe
KomentárMiloš Majko Včera:
Vybrala listy zo schránky a čítala, porušila listové tajomstvo
KomentárCepenan Včera:
Políciou zadržaný Marek G. zostáva vo väzbe

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign