Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 24. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Občania navrhovali, no kto a z čoho vyberal, sa nedozvedeli

Miloš MajkoDátum08. 08. 2017 17:59:53TémaAktuálne témy
200

V článku publikovanom Ivetou Tóthovou pod názvom  "Ako bude vyzerať park na ulici D.Štúra v Seredi - nákres"  je mimo iné napísané: "V mesiaci máj mesto Sereď rozhodlo o tom, že park na ulici D.Štúra v Seredi prejde veľkou rekonštrukciou. Do výslednej podoby parku sa svojou predstavou mohli zapoijiť aj občania a to zaslaním písomných alebo grafických návrhov."

Zároveň sa tu píše: "Na stránke seredonline sa v diskusii objavili návrhy vybudovať v parku detské ihrisko, niektorí by radšej privítali altánok na posedenie a relax pre starších, fontánku, no našli sa aj návrhy nechať park v pôvodnom stave iba s opravenými chodníkmi." Výborný krok samosprávy - občan mal možnosť zapojiť sa do tvorby vizuálu mesta, v ktorom žije. Malo však jeho zapojenie zmysel? Boli návrhy a požiadavky občanov akceptované?

V článku však nie sú vidieť návrhy, s ktorými občania prišli, z čím prišiel niekto iný (architekti) a teda, z čoho, kedy  a kým konkrétne bolo o výslednom už uverejnenom návrhu rozhodnuté.

Povedané inak, občan sa znovu NEdozvedel:

- čo občania navrhovali

- v čom im bolo alebo opačne nebolo vyhovené

a hlavne kto, kedy a z akých návrhov rozhodol o ďalšej podobe ďalšieho kusa významného verejného priestoru situovaného popri hlavnej ceste a teda viditeľného aj prípadnými tranzitujúcimi cez mesto. Občan znovu nepozná (vychádzam z tu publikovaných informácií)  mená konkrétnych ľudí, ktorí rozhodli o tom, kde, prečo a ako budeme žiť. Je to taký problém, uviesť mená ľudí hodnotiacich prípadné návrhy občanov, uverejniť ich argumenty vedúce práve k odsúhlaseniu publikovanej výslednej verzie vizuálu námestia? Je problém uviesť, kto osobne nesie zodpovednosť za tak závažný  a na desiatky rokov do budúcnosti zásah do vizuálu mesta? Nemalo y toto byť štandardom pri všetkých verejných zákazkách?

Opätovne budú rekonštrukciu, rovnako ako projektovú dokumentáciu a vlastne všetko okolo platiť zo svojich peňazí občania.  Myslím si, že za svoje peniaze na to majú právo.

Článok s dokumentami týkajúcimi sa konania vo veci rekonštrukcie parku na ulici D.Štúra, nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-bude-vyzerat-park-na-ulici-dstura-v-seredi-nakres/


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-08-2017 19:07:58
Co sa tyka revitalizacie namestia, onedlho sa dostaneme k poukazovaniu na priame klamstva kompetentnych obcanom o tom, ako bude vyzerat a aj o tom, preco vyschlo take mnozstvo lip.

Dalej sa pozrieme na to, aky DOVOD BOL DENDROLOGICKOU prezentovany na vyrub takeho mnozstva lip z aleje - dalsie CISTE KLAMSTVO OBCANOM.

No a zaroven neopomenieme riesenie toalety, na ktoru myslim si, ze manzelka architekta nechodi...

To len aby sme videli, kto, kedy komu a preco... - mozno, aby sa historia neopakovala.
milka | 14-08-2017 13:23:26
nečakajte že ľudia Vás podporia keď vidia ako sa mestské peniaze prelievajú do korýtok rodiny a kamarátov... Predpokladám že v návrhu je zasa nejaká trápna minifontánka na 200L (aby sa nepovedalo, že)?? A samozrejme výrub stromov (zima za dvermi, aby stihlo preschnúť na kúrenie alebo rozpredať), a nesmieme zabudnúť na vytvorenie mesačnej krajiny z betónu (po vzore \"parku\" na autobusovom nám.) a zdecimovanie trávnikov na plochy, kde sa NESMIE sadnúť, ľahnúť, naháňať, rozložiť deku, ... najlepšie ani nedýchať.
Jozef | 13-08-2017 09:29:57
Objednávky mesta...
seREdan | 12-08-2017 09:18:52
Jozef | 10-08-2017 06:36:57, kde si vykutral tie údaje o cene diela a projektu? A projekt samotný tiež? Z jediného dostupného dokumentu nie je možné sa dozvedieť, kto, či aká projektová kancelária vypracovala túto maľovánku?
LACO | 12-08-2017 07:36:45
Zaujimavostou je, ze tak, ako na ine projekty, ktore sa v meste robia a na ktore je moznost dostat aj dotacie, nie je na tento potrebne bodovanie poslancov a treba ho rychlo urobit. Zvolebnieva sa.
Jozef | 10-08-2017 06:36:57
Regenerácia vnútrobloku na sídlisku Dionýza Štúra v Seredi - projektová dokumentácia, v realizačnej cene do 110 000 bez DPH., množ.: 1 , jedn. cena: 5 000,0000 EUR, spolu: 5 000,00 EUR
načo? | 09-08-2017 22:30:48
Načo im bola mienka od ľudí, keď si i tak urobia čo chcú ako s námestím, kde bola zeleň a teraz mesačná krajina. Pravdepodobne to bude osud i tejto zelene. A ešte niečo. Nemohol sa Kubačov pomník použiť pre vojakov, ktorí zahynuli pri leteckom nešťastí? Však ten na námestí je ostuda. Kto si tho všimne, cestujúci, ktorí sa ponáhľajú na autobus? Tlieskajme p. architektovi za jeho bombastické nápady.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 09-08-2017 16:33:28
Za vlady Ivety Radicovej bolo presadene zverejnovanie pomerne slusneho mnozstva dokuentov a to AUTOMATICKY.

Pytam sa, je snad nieco tajne na tom, kto, kedy zasadal az coho rozhodoval?

Nebolo by normalne, aby o vsetkych komisiach, zasadaniach a vsetkom co sa tyka veci verejnych, bola dana sprava von uz samotnym mestom - teda vedenim MsU?

Obcan by nasledne nemal co spochybnovat.

Na NEZVEREJNOVANIE cohokolvek maju kompetentni dovod.
onanym | 09-08-2017 16:19:21
Neviem, ale pokial to bude fakt stat zato (myslim vizualne), tak potom bude jasne, aby boli aj ostatne detaily zverejnene. Ako by to teda malo byt. Pokial sa ale zisti, ze stavba bude predrazena (co by bolo \"netradicne\") oproti inym ponukam, tak urcite sa treba pytat \"Preco?\". Uvidime.
Jozef | 09-08-2017 12:45:17
Kedze to zacvaka EU, tak je tu miesto na nabalenie sa.
Snad sa sumu, o ktoru bude mesto ziadat (NFP) dozvieme o mesiac.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 09-08-2017 12:39:08
onanym | 09-08-2017 12:25:51 | - prave preto je dolezite vediet, kto, z coho a preco vyberal...

onanym | 09-08-2017 12:25:51
Naozaj nie je problem kto to vybral. Podstatne su tieto veci:
- nieco sa naozaj bude robit
- ci to bude naozaj stat zato
- kolko to bude stat

Uvidime....
seredan | 09-08-2017 07:35:44
je super ze sa park obnovi, kazdy takyto zasah v seredi cenim.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 09-08-2017 00:00:18
anonym | 08-08-2017 23:00:55 | - nie je az tak podstatne, co slahas, hlavne si to ried. Koncentrat mota mysel a zabija...
anonym | 08-08-2017 23:00:55
Ako ste sa poslanci, zamestnanci a občania a architekti,projektanti opovážili neporadiť sa s pánom Miloušom M. predtým ako ste robili projekt ?????
Vy,vy,vy,!!!suche info po funuse | 08-08-2017 22:34:25
alebo menej ziaduca ci dokonca neziaduca? Ach jaj, Ivetka, Ivetka, kam sa stratila ta vasa priamost
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 08-08-2017 21:05:39
Asdf | 08-08-2017 20:17:23 | - neutocim na pani Tothovu.

Ako hodnotite Vy moje materialy, je na Vasom uvazeni.

Spravodajske ci reportazne materialy su publikovane pod inymi rubrikami - zvacsa pod tymi, ktorych sa tykaju.

Tento material podla mojho nazoru ma pravo mat moznost byt obcanmi komentovany, kedze sa ich nielen tyka, ale priamo mali mat moznost do tvorby vysledneho navrhu zasahovat.
suche info po funuse | 08-08-2017 20:59:10
No ale to co napisala p. Tothova ma sice informovalo ale to je asi tak vsetko. Pokial viem tak tu bola uverejnena vyzva obyvatelom. Tak neviem preco p. Tothova nenapise aj konkretnu uspesnost a konkretnu akceptaciu navrhov obyvatelov a to hlavne priamo tam byvajucich preto ze prave ich kvality byvania sa to najviac dlhodobo dotkne. Teda ja viem preco to tak napisala, len to treba jasne a zrozumitelne napisat. Od obyvatelov nebolo akceptovane nic, len keby to napisala takto priamo tak by uz mozno bola na meste informacne a neviem, mozno aj financne ziaduca
Asdf | 08-08-2017 20:17:23
Osobne mi je jedno kto to vyberal. Návrh je daný. Skôr by som sa pýtal, či sa dá pripomienkovať. Prepáčte pán Majko, ale ak si čítam Vaše články spätne, tak by som za zamyslel nad ich umiestnením. Malo by sa to volať Majkoblog. To nie je novinárčina, čo robíte, ale píšete blog. Nemal ste útočiť na P. Tóthovú, ale zavolať na MsU a spýtať sa na to. A potom napísať novinársky článok.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárpresne tak Pred 20 minútami:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
KomentárAnonym Pred 52 minútami:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárČo ste čakali Pred 1 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
KomentárAnonym Pred 16 hodinami:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
Komentárak nemôžete poraziť, snažíte sa uraziť., tak hovorí naše slovenské porekadlo Pred 18 hodinami:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
KomentárHlupáci Pred 22 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárseredanka Včera:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárPre obyvatel Predvčerom:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárA to je zas moj nazor Predvčerom:
Policajti im našli heroín
KomentárKlaun Predvčerom:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárdik more 20-08-2019 21:17:55:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK 20-08-2019 11:31:46:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia 20-08-2019 11:10:30:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárs.i.n. 19-08-2019 10:45:25:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign