Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 24. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Občan nášho mesta Ľubomír Švorc získal ocenenie Mladá osobnosť vedy 2014

Iveta TóthováDátum14. 05. 2015 17:20:16TémaIné
24

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností zorganizovali 18. ročník súťaže slovenských vedcov, technológov a mladých výskumníkov zo všetkých oblastí vedy. Súťaž nesie názov VEDEC ROKA SR 2014. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže sa uskutočnilo dňa 12. 5. 2015 o 10.00 hod. v koncertnej sále Slovenského rozhlasu v Bratislave. 

 Profesionálne a spoločensky vyzdvihnúť najlepšie a najvýznamnejšie osobnosti vedeckého života, ako aj dosiahnuté výsledky vo vede a výskume na Slovensku.Ocenenia boli udelené v piatich kategóriách:

• Vedec roka SR
• Vedkyňa roka SR
• Osobnosť roka v oblasti technológií
• Osobnosť roka v programoch EÚ
• Mladá osobnosť vedy

V poslednej kategórii ocenenie získal  Doc. Ing. Ľubomír Švorc, PhD. - občan Serede.  Ocenenie Mladá osobnosť vedy získal za vysokú vedeckovýskumnú a publikačnú aktivitu v oblasti elektrotechnickej charakterizácie biologicky aktívnych látok a využitia nových elektródových materiálov v klinickej, environmentálnej a potravinárskej stopovej analýze.

Doc. Ing. Ľubomír Švorc, PhD. patrí k mimoriadne aktívnym pracovníkom Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v oblasti vedeckovýskumnej činnosti, a to rozsahom metodického a problémového záberu, ako aj počtom a kvalitou publikácií a výsledkov. Ťažisko vedeckovýskumnej činnosti doc. Ing. Ľubomíra Švorca, PhD. spočíva vo vývoji nových, rýchlych a citlivých elektroanalytických metód pre stanovenie analytov na stopovej koncentračnej hladine v potravinárskych, klinických a environmentálnych vzorkách. Pozornosť venuje vývoju, charakterizácii a využitiu perspektívnych elektródových materiálov ako je bórom dopovaný diamant a bizmut. Tieto úlohy rieši v rámci niekoľkých projektov. V rokoch 2013 a 2014 absolvoval polročnú vedeckú stáž na Karl-Franzens univerzite v Grazi, Rakúsko a dvojmesačný pobyt na Porúrskej univerzite v Bochume, Nemecko, pričom s obidvomi pracoviskami bola naviazaná ďalšia spolupráca. V roku 2013 prevzal ocenenie „Cena firmy Metrohm“ za najlepšiu publikáciu mladého elektroanalytického chemika do 35 rokov.

Vedeckovýskumná práca doc. Ing. Ľubomíra Švorca, PhD. je iniciatívne spájaná s výchovou študentov v rámci bakalárskych projektov, semestrálnych, diplomových a dizertačných prác, čo sa prejavilo na ich úspechoch a umiestnení na študentských vedeckých podujatiach. Celkovú vedeckú činnosť doc. Ing. Ľubomíra Švorca, PhD. dokumentujú nasledujúce aktivity: 65článkov v zahraničných karentovaných časopisoch, 66 príspevkov z vedeckých podujatí (44 vo svetovom jazyku), 14 osobne prednesených prednášok na konferenciách (z toho 8 v zahraničí – 2 pozvané) a 19 posterov. Na jeho vedeckú prácu je evidovaných vyše 200 citácií.

Pre naše mesto je cťou, že má takýchto šikovných mladých ľudí. P. Švorcovi blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v budúcnosti.


Fotogaléria k článku:

24
Autor: Ľubomír Švorc.
24
Autor: Ľubomír Švorc.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
DIDA 32 | 28-05-2015 21:30:43
Lubi gratulujem pekný úspech a poklona :-)

odkaz pre ostatných: takýto ludia by si zaslúžili pozornosť a sponzoring, atď lebo robia aj niečo prospešné a zvyiiteľnujú nielen seba ale aj svoj kraj samozrejme pozitívne
Michal Hanus | 17-05-2015 00:35:34
Lubeno, máš môj obdiv. Gratulujem ti a dúfam, že budeš napredovať a robiť dobré meno nielen nášmu mestu, ale aj celému Slovensku. Máš na to!
Emilia | 15-05-2015 22:50:33
Blahozelam...
didi | 15-05-2015 22:11:47
Lubčo,gratulujem :-*
zvonar | 15-05-2015 20:09:09
Gratulujeme!

Clovek, ktory ma na vysokej urovni rozvinute rovnomerne obe hemisfery, co je dnes raritou...super!
gratulujem | 15-05-2015 19:02:45
rodakovi za pozitivne zviditelnenie nasho mesta. V krcme podava vykony kde-kto. A kolki z tychto borcov dosiahlo podobny uspech? Zavist je fakt nekonecna. Tak, ako ludska blbost a malost. Za kazdu cenu najst nejaku spinu. Prajem p.Svorcovi este vela vedeckych uspechov. Zakomplexovanci, budte trosku hrdi, ze nas ma kto vo svete reprezentovat.
Sanko | 15-05-2015 10:08:05
Pise sa tu ze v krcme podava spickove vykony. A co? Ved to je jeho osobny sukromny zivot premna zamna nech je aj mimozemstan ale verejne pomaha ludstvu. Sukromie je kazdeho osobna vec. A dotycny co to pise dava ludstvu jedine to ze zbytocne plni internet svojimi drbnutymi komentarmi...
Marek Sladký | 15-05-2015 07:13:01
Milada aj vy sem môžete napísať nejaký pozitívny članok. Momentálne sa v Seredi viac stáva negatívneho ako pozitívneho.
Milada | 15-05-2015 05:55:07
Gratulujeme..Konečne v týchto novinách aj niečo pozitívne..Už som myslela,že sa tu píše len čo všetko zlo sa v Seredi napáchalo.Myslím,že by sa pisatelia mali zamyslieť a začať sledovať aj to dobré čo sa u nás deje...Ale je mi jasné,že to záleží hlavne od \"vkladateľov príspevkov\".
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-05-2015 01:19:15
Srdecne blahozelam.
anonym | 14-05-2015 23:28:35
Lubco blahozelame
tak tak | 14-05-2015 20:36:18
zasluzil by si odmenu od p.primatora
shelley | 14-05-2015 20:28:25
Toto sú skutočné celebrity, nie tie, čo nám predvádzajú v rôznych televíziách. Gratulujem!
obcan | 14-05-2015 20:20:46
Je to aj futbalovy mag a aj v krcme podava spickove vykony. Proste borec.
onanym | 14-05-2015 19:08:49
...ale samozrejme v spravach tohto typka nespomenu a furt to bude iba o tej kriminalite..

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign