Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online
OSOBNÝ BANKROT
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 16. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Novinka pre cestujúcich nad 60 rokov a stredoškolské skupiny – 50 % zľava na cestovné na trase Bratislava – Praha – lístky za cenu od 5 eur

159

RegioJet |MM|  Železničný dopravca RegioJet prichádza na trase Bratislava – Praha a späť s novinkou určenou pre cestujúcich, ktorí sú starší ako 60 rokov a pre organizované stredoškolské skupiny (školské výlety stredných škôl) – so zľavou vo výške 50 % na cestovné lístky na vlaky RegioJet na trase Bratislava – Praha a späť. Táto zľava je neobmedzená z hľadiska počtu miest vo vlaku – týka sa cestujúcich starších ako 60 rokov vo všetkých vlakových triedach (Low-cost, Standard, Relax i Business) a pre školské skupiny všetkých tried okrem triedy Business. Základná cena lístka pre týchto cestujúcich na trase Bratislava – Praha sa začína na úrovni 5 eur.

 

To znamená, že ak cestujú napríklad prarodičia za svojimi deťmi a vnúčatami na návštevu z Bratislavy do Prahy, zaplatia za spiatočný lístok Bratislava – Praha a späť cenu od 10 eur (2 x 5 eur) na osobu. Ak pôjdu v skupine, tak majú ešte skupinovú zľavu 10 %. To znamená, že napríklad skupina 4 cestujúcich zaplatí za cestu do Prahy v jednom smere kompletnú cenu 18 eur a za spiatočnú cestu 36 eur.

 

Kompletný prehľad základných cien jednosmerných lístkov platných na trase Bratislava – Praha vo väčšine spojov pre cestujúcich starších ako 60 rokov a pre organizované stredoškolské skupiny je nasledujúci:

 

Trieda Low-cost:                                                                                                                    5 EUR

           

Trieda Standard – s plným servisom:                                                                                    6,20 EUR

           

Trieda Relax – s plným servisom:                                                                                          7,10 EUR

 

Trieda Business – s plným servisom (platí len pre cestujúcich starších ako 60 rokov):          10,70 EUR

 

V prípade trasy Bratislava – Brno sa začínajú ceny s novou zľavou na úrovni 2,60 eura za jednosmerný lístok a osobu.

 

Vlaky RegioJet jazdia medzi Bratislavou a Prahou 2x denne v každom smere – s odchodmi z Bratislavy hl. st. o 5.45 h a o 15.26 h. V opačnom smere odchádzajú z Prahy hlavného nádražia o 7.19 h a o 15.19 h. Čas jazdy týchto spojov je necelé 4 hodiny.

 

„Záleží nám na tom, aby cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je veľmi dôležitá cenová stránka, mali motiváciu a chuť cestovať – vydať sa na výlet – za turistikou, rodinou či priateľmi do Čiech, a navštívili miesta kedysi spoločného štátu, na ktorých už dlhší čas neboli. Preto prichádzame s novou 50% zľavou na cesty dospelých cestujúcich starších ako 60 rokov.

Súčasne chceme, aby aj stredné školy mali motiváciu na praktickú výučbu predmetov, ako sú dejepis či zemepis a podporili sme tak vzájomné slovensko-české vzťahy aj u najmladšej generácie. Preto prichádzame s touto zľavou aj pre organizované stredoškolské výlety a školské skupiny,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet.

 

„Bude pre mňa obrovským potešením, keď to vužijú napríklad seniori zo Slovenska a navštívia známych v Čechách, rovnako aj školy na to, aby svojim žiakom prakticky ukázali to, čo bola naša spoločná história. Radi všetkých privítame na palube našich vlakov,“ dodáva Radim Jančura.

 

Súčasťou ceny zaplateného lístka je vždy kompletný servis odpovedajúci danej triede – vrátane rezervácie miesta zadarmo, pripojenia na internet, ponuky dennej a ďalšej tlače a fľaše balenej vody. V triedach Standard a vyšších je potom súčasťou ponuky plný občerstvovací servis RegioJet vrátane značkovej kávy Illy zadarmo.

 

Lístky s novou zľavou na trasu Bratislava – Praha sú s okamžitou platnosťou v predaji – a to v pokladniciach RegioJet na staniciach, v pobočkách STUDENT AGENCY alebo cez internetové stránky www.regiojet.sk.

Stredoškolské skupiny si svoju cestu môžu objednať pomocou objednávkového formulára na internetových stránkach dopravcu www.regiojet.sk (sekcia Prenájom vozidiel / Skupiny vo vlakoch) a jeho odoslaním na email prodej@regiojet.cz, ktorý je určený na odbavenie a predaj rezervácií školským skupinám.

 

Investície do moderného vlakového spojenia Slovenska a Českej republiky

 

Najväčší stredoeurópsky súkromný železničný dopravca v komerčnej doprave, RegioJet, doplní v tomto roku do svojho vozového parku ďalšiu najmodernejšiu železničnú techniku v Európe. V typicky žltej farbe RegioJetu začne čoskoro jazdiť 8 špičkových viacsystémových rušňov Bombardier TRAXX MS2e a zároveň ďalších 16 nových vozňov Astra s dotykovými monitormi v opierkach sedadiel.

 

Nové lokomotívy TRAXX chce nasadiť RegioJet na trasu z Bratislavy do Brna a Prahy a z Košíc cez Žilinu a Ostravu do Prahy, a to od zmeny grafikonu v decembri 2017. V prípade lokomotívy TRAXX to bude vôbec prvýkrát, keď bude na Slovensku a v Čechách nasadená na vlak osobnej dopravy. V prípade vozňov ASTRA by dodávka všetkých 16 nových vozňov mala byť realizovaná ešte do konca tohto roka. Vozne budú v rovnakej konfigurácii ako už prevádzkovaných 10 vozňov – to znamená s individuálnymi dotykovými obrazovkami v opierkach sedadiel, ktoré umožňujú surfovanie po internete, sledovanie filmov a ďalšieho multimediálneho obsahu. Vozne odvezú až 80 cestujúcich a napriek tomu, že ich bude RegioJet nasadzovať výhradne do základnej 2. vozňovej triedy, budú mať celokožené sedadlá, ktoré používajú iní dopravcovia výhradne v 1. triede. Dizajn vozňa navrhol svetoznámy architekt Patrik KOTAS.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárpre Canasta Pred 2 hodinami:
Živil sa predajom drog, skončil v rukách polície - DROGY ZAISTENÉ V SEREDI
KomentárMičáni Pred 3 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárpre Halo Pred 3 hodinami:
Táto banda politicky nanominovaných teoretikov rozhoduje o chode tohoto štátu?!
KomentárUdenac Pred 5 hodinami:
Falck sa v tendroch nebude uchádzať o stanice záchrannej zdravotnej služby
Komentárnejde o to Pred 19 hodinami:
Cyklista spadol na priechode pre chodcov, v nemocnici o pár dní zomrel
KomentárOstuda Včera:
Vinohradčan jazdiaci na bicykli predával pervitín
KomentárAdministrator SOL Včera:
"HLUK ZABÍJA - Primátor bol požiadaný aby v tomto smere zjednal nápravu. Avšak ako obyčajne - BEZ ODOZVY !!"
KomentárSponzor Včera:
ŠKF iClinic Sereď - Gyirmót FC Gyor 2 : 0 (1 : 0)
Komentáranonym Včera:
To akože myslíte vážne, alebo sa blbí len robíte?
Komentárotázka Predvčerom:
Splnomocnenec Ravasz: Dosiahli sme zavedenie povinnej predškolskej výchovy. Aby bola v praxi úspešná, pracujeme na ďalších podporných opatreniach.
KomentárBanner 13-07-2019 10:52:16:
Galantskí policajti pátrajú po 29 ročnom Mariánovi Cicákovi z Paty
Komentárotázka do pléna 12-07-2019 16:45:47:
Župa osadila v Trnave prvý verejne prístupný defibrilátor na záchranu života
Komentárpre udenac 12-07-2019 13:43:49:
Bitka futbalových fanúšikov na Ventúrskej ulici v Bratislave
Komentárpre názor 12-07-2019 12:01:16:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentárfanušik 12-07-2019 08:39:15:
Trnavská župa vás odvezie na Festival Pohoda 2019

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign