Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 24. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Nové cestovné poriadky Slovak Lines vstupujú do platnosti od nedele

Miroslav KošírerDátum07. 12. 2018 08:17:56TémaDoprava
935
817

Spoje prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji budú od nedele 9. decembra 2018 premávať podľa nových cestovných poriadkov. K termínu celoštátnych zmien cestovných poriadkov zmeny pripravila Bratislavská integrovaná doprava v spolupráci s dopravcom Slovak Lines. Prímestská autobusová doprava Slovak Lines ponúkne v Bratislavskom kraji od nedele viac spojov. V nových cestovných poriadkoch sú zapracované úpravy na základe zmien vo vlakovej doprave tam, kde sa zabezpečuje prípojová doprava k vlakom, resp. od vlakov. Ide hlavne o prestupy na termináloch v Malackách, Pezinku, Senci a na ostatných prestupných staniciach, teda napríklad Veľké Leváre, Plavecký Štvrtok, Pezinok, Grinava, Šenkvice, Cífer, Báhoň. Zapracované sú tiež mnohé pripomienky cestujúcej verejnosti aj obecných a mestských úradov. Od poslednej veľkej zmeny cestovných poriadkov, ktorá sa uskutočnila 19. augusta 2018, bolo v spolupráci s objednávateľom dopravy – v záujme vylepšenia systému – urobených priebežne niekoľko čiastkových zmien cestovných poriadkov po jednotlivých smeroch. Úprava od 9. decembra tento proces zavŕši. Pribudnú zrýchlené spoje. Z regiónu obcí Senec budú zavedené celodenné priame spoje v smere do Bratislavy a späť. Ide napríklad o spoje zo smeru od Čataja, Jelky, Veľkých Úľan a Kráľovej pri Senci. Od predchádzajúcej zmeny cestovných poriadkov, ktorá sa uskutočnila 19. augusta 2018, jazdili autobusy z týchto smerov po Senec a potom bol nutný prestup v prípade, že sa cestujúci potrebovali dostať do Bratislavy. V čase dopravnej špičky budú vybrané spoje zároveň premávať ako takzvané „zrýchlené“, teda po diaľnici. Doplnené sú tiež priame spoje zo smeru od Hurbanovej Vsi, Hrubého Šúru a Kostolnej pri Dunaji.

 

Prehľad ďalších dôležitých zmien:

  • Zavedené budú zrýchlené spoje z regiónu Pezinok/Modra
  • Pribudne viac priamych spojov v smere do Bratislavy zo sídliska Sever a Muškát v Pezinku
  • Pribudnú priame spoje do Pezinka z miestnej časti Chorvátskeho Grobu – Čierna Voda
  • V čase dopravnej špičky v smere dopravca zavádza dodatočné spoje na trase Dunajská Lužná – Bratislava
  • Zvýši sa kapacita spojov v smeroch od Tomášova a Zlatých Klasov
  • Úprava časov večerných spojov z Bratislavy v smere do Novej Dedinky, resp. Zálesia
  • Nové cestovné poriadky Slovak Lines sú v plnej podobe k dispozícii na webe slovaklines.sk, cestujúci sa môžu v prípade otázok obrátiť aj na Kontaktné centrum Slovak Lines

Nové zrýchlené spoje na letisko Schwechat

Dopravca Slovak Lines pripravil od 9. decembra nové cestovné poriadky pre obľúbenú linku z Bratislavy na letisko Schwechat až do centra Viedne. Autobusy do metropoly Rakúska budú naďalej premávať z Autobusovej stanice Nivy každý deň, každú hodinu. Zavedený bude nový zrýchlený spoj určený pre dopravu na letisko Viedeň po diaľnici bez medzizastávok. Prvý spoj z Bratislavy bude odchádzať už o tretej ráno, čím Slovak Lines vyhovie cestujúcim, ktorí takto stihnú odlety prvých ranných letov z letiska. Nákup autobusového lístka na linku Bratislava-Viedeň je možný pohodlne „na tri kliky“ cez mobilnú aplikáciu. Prvý lístok po registrácii získate za zvýhodnenú promo cenu 1 euro. Aplikácia je k dispozícii pre mobilné operačné systémy Android a iOS.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign