Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 24. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Nielen 47%-né navýšenie financií na opravu škôlky bolo preberané na zastupiteľstve

Miloš MajkoDátum09. 07. 2016 22:38:53Témaobec Šintava
200

Šintava /  V poslednom článku z Obecného zastupiteľstva konaného 27.6.2016 sme sa venovali hlavne neopodstatnenému zvýšenému platu starostu obce a jeho trúfalosti navrhnúť si navýšenie platu až o 50%. Je čas pozrieť sa podrobnejšie na ďalšie body prerokované na OZ, ktoré možno nie sú až také zaujímavé ale pre chod obce sú mimoriadne podstatné. Nová legislatíva týkajúca sa komunálneho odpadu je povinná aj pre obec Šintava, čo starosta Holička tentokrát pochopil správne. Zatiaľ to vyzerá tak, že tento zákon porušiť neplánuje. Bolo prijaté Všeobecne záväzné nariadenie o nakladaní s komunálnym odpadom, ktorý ustanovuje nové pravidlá, ktoré sa budú týkať všetkých občanov Šintavy. Dostatočne podrobné informácie môžete získať vypočutím si nezostrihaného videa z rokovania OZ.

Zaujímavá bola správa hlavnej kontrolórky, ktorá predložila poslancom správu o vykonanej kontrole zaoberajúcu sa možným porušením štatútu obce, ktorý konštatuje, že investície nad 5000  Eur musia byť schválené zastupiteľstvom. Starosta Holička aj v tomto prípade podľa vykonanej kontroly významným spôsobom porušil štatút obce a v niekoľkých prípadoch rozhodoval o investíciách nad 5000 Eur svojvoľne sám, bez ich schválenia Obecným zastupiteľstvom. Otázkou je, do akej miery došlo k porušeniu pravidiel v nakladaní s verejnými finančnými prostriedkami ba dokonca či nedošlo k zneužitiu jeho právomocí, čo by opätovne mohlo minimálne zaváňať trestnoprávnou zodpovednosťou. O tejto veci špekulovať považujeme za zbytočné, zatiaľ to ani poslanci OZ do tejto roviny nepoložili, no nedá sa vylúčiť že sa nájde aktívny občan, ktorý si súvislosti za posledný minimálne rok pospája a požiada prokuratúru o prešetrenie, či uvedeným postupom nedošlo k spáchaniu trestného činu.

Obyvatelia obce by sa mohli zaujímať aj o náklady spojené s dobudovaním Materskej školy, pri ktorých spoluúčasť obce z predpokladaných 5% bola nakoniec viac ako 47% - aspoň taká informácia na rokovaní OZ odznela. Pozor ! Určite nikto nespochybňuje nevyhnutnosť predmetnej investície, otázkou ale je, či bola príprava projektu dostatočná keď k takémuto vážnemu prešľapu došlo. Toleroval by to kompetentný človek aj v prípapade že by sa jednalo o jeho stavbu a osobné finančné prostriedky? Bola za takto spackanú prípravu vyvodená zodpovednosť voči konkrétnym osobám, alebo došlo iba k jednoduchému navýšeniu platu? (za trest)

Za prekvapenie rokovania považujem navrhnutie odmeny hlavnej kontrolórke zo strany poslanca Jána Šimulčíka. Vlastne, až také prekvapenie to nemusí byť, nakoľko výkonom kontroly odhalila naozaj vážne pochybenia starostu. Za problém považujem to, že kontroly museli byť vyžiadané poslancami a neboli vykonané z iniciatívy samotnej kontrolórky. Nabudúce to bude možno lepšie.

Pre veci menej znalých pripomínam, že odmenu hlavnej kontrolórke nemôže udeliť starosta ale výlučne poslanci OZ, nakoľko sa jedná o jediného "zamestnanca" poslancov a kontrolný orgán, ktorý slúži a podlieha poslancom na kontrolu vedenia obce a nakladania s verejnými finančnými prostriedkami. V skutočnosti sa teda jedná o kontrolórku Obecného zastupiteľstva a nie Obecného úradu, ktorý má ona v náplni práce kontrolovať. Nezávislosť hlavného kontrolóra v obci je mimoriadne dôležitým prvkom v transparentnej samospráve. Z uvedeného teda vyplýva, že prípadný neporiadok s verejnými finančnými prostriedkami v obci je zlou vizitkou nielen vedenia obce ale aj neschopného kontrolóra (platí to obecne).

Pri dlhodobom  sledovani obecných zastupiteľstiev som si všimol  správanie sa starostu v momente, kedy pravdepodobne nemá odborné argumenty. Vlastnú neschopnosť si kompenzuje útokmi na diskutujúcich či ľudí s inými názormi a to bez príslušnej odbornej argumentácie zväčša odbije s tým, že veci oponent nerozumie. Trošku som sa pýtal a zistil som, že poslanci OZ majú maturitu (dokonca z matematiky) od mladých čias a teda  od pána starostu dlhšie o niekoľko desaťročí  nehovoriac o vyššom vzdelaní.

Sedieť medzi občanmi umožňuje iný pohľad na vec, ako sedenie za predsedníckym stolom. Zrejme sa k poslancom a starostovi počas rokovania nedostáva až príliš často sa opakujúce vykrikovanie zamestnankyne Obecného úradu, ktorá si evidentne mýli svoju pozíciu a okrikuje dokonca poslancov Obecného zastupiteľstva. V tejto súvislosti ma napadá, či starosta obce - keďže ju na nevhodné správanie ani raz neupozornil - nie je tak trochu pod "papučou" zo strany radových úradníčok v obci. Keď si toto dovoľuje zamestnankyňa verejne pred občanmi, poslancami a kamerou na OZ, neviem si predstavovať ako sa správa na Obecnom úrade.

V interpeláciách sa poslanec Ján Šimulčík opýtal starostu, ako mal vnímať jeho výroky na jeho osobu, keď po aprílovom zasadnutí mu starosta povedal: "Janko, ešte srdiečko ťa bude bolieť".  Starosta daný výrok nespochybnil a skonštatoval, že keď to poslanec vnímal ako útok tak sa za ňho ospravedlňuje.

Z predchádzajúceho krátkeho článku pripomeniem už druhý zbabelý útek starostu obce Šintava Miroslava Holičku pred otázkami občanov, ktorí sa mu mesačne skladajú na mzdu vo výške viac ako 2000 Eur po minulom zastupiteľstve dokonca navýšenú o 5% resp. 25%. Čiastočným ospravedlnením ďalšieho starostovho úteku pred občanmi by bola jedine tak oslavná párty konaná pri príležitosti zvýšenia jeho platu v čase, kedy boli odhalené pravdepodobne najväčšie priekaky v obci.

Dokedy budú poslanci OZ tolerovať jedinú možnosť  občanov klásť starostovi oprávnené otázky a to pri jeho zbabelých útekoch z rokovacej sály?

Poznámka na záver pre občanov:

Za zvýšenie platu starostovi obce Holičkovi hlasovali títo poslanci:   Klokner, Lipovský, Matulová, Matušica, Mizerová, Polák


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Vodovod | 15-08-2016 08:08:22
Určite si zaslúži pán starosta zvýšenie platu za to, akým spôsobom rieši pripojenie rodinných domov na Nitrianskej ulici k vodovodu !!!
Občania urobte si sami, tento rok a za vlastné náklady!!! Gratulujem, veľmi pekný prístup, taký starostovský ...
Pre anonyma | 14-07-2016 06:44:24
Treba porovnávať porovnateľné obce napríklad Šintavu, Dolnú stredu a Vinohrady , ktoré majú cca rovnaký počet obyvateľov. Určite sú v každej z týchto menovaných obcí aj problémy, len je treba vidieť aj prístup samosprávy ako ich rieši, či ich rieši vecne alebo s aroganciou moci...
Anonym | 13-07-2016 23:59:49
O pán Majko aký ste len rýchlo napísali komentár :-):-):))
Anonym | 13-07-2016 23:57:55
V pustych sadoch máš asi starostu kamaráta ale keby sa to stalo v Šintava tak to ideš zistovat aj o druhej ráno.

Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-07-2016 23:56:58
Anonym | 13-07-2016 23:52:05 | - perlicky a verejne prezentovane vyhrazky od urcitej doby za ziadnych okolnosti nevymazavam.

Aj ja som si donedavna o niektorych ludoch myslel, ze ak ich nezabrzdi moralka, tak aspon pud sebazachovy. Neplati to, niektori ludia nemaju mieru. Tak ako ani Ty ju nemas. Preto to je na inych...
Anonym | 13-07-2016 23:52:05
Na pobavenie pani Daniela.Majko je jeden cigán cigánsky ktorý býva vedľa cigánov pred pár dňami som si myslel že je to jeden slušný človek ale mýlim sa je to jedno hovado ktorý dokáže len ľudí uraziť. Tak aj ja trochu urazím nech vie aké to je ked z ľudí robí alkoholikov dementov aťd.
PS. Skus to vymazať tak uvidis
Daniela | 12-07-2016 22:27:12
dakujem pockam...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-07-2016 21:53:40
Majkovi | 12-07-2016 21:47:35 | - pekne pomaly, krok za krokom... ;-)
Majkovi | 12-07-2016 21:47:35
dajte pan Majko som taka smutna chcem sa pobavit...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-07-2016 21:27:50

Anonym | 10-07-2016 23:13:30 | - no ako teda, zabehlo ci alkohol prestal ucinkovat?

Co, pobavime sa dalej? Dame von nejake to meno? Hmmm? ;-)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 10-07-2016 23:26:09

Anonym | 10-07-2016 23:13:30 | - hej, brzdi panacik, skludni hormon! Zatial si napisal si toto:

Pre majka
10-07-2016 17:30:47 Vrátim sa k téme nezverejnené faktury.Pozeral som na stranke obci Pusté Sady oni majú naposledy zverejnené faktury z 7.1. 2015 ako je to možné??? prosím zistite to!! ĎAkujem.

Ze pre majka
10-07-2016 23:09:45 Ja si myslím že Majko keď kontroluje Brunovce,Šintavu a ďalšie obce tak s Pustymi Sadmi nebude mať problem. Bol by som rad keby sa on vyjadril k tomu a nie ty

Anonym
10-07-2016 23:13:30 šimulcik je veľké tlsté ho.no. Robí sa že je múdry ale je na omyle.

Konci, alebo sa podpis. Vies, aby si vedel, ako to je, ked vsetci poznaju Tvoje nazory.

Anonym | 10-07-2016 23:13:30
šimulcik je veľké tlsté ho.no. Robí sa že je múdry ale je na omyle.
Ze pre majka | 10-07-2016 23:09:45
Ja si myslím že Majko keď kontroluje Brunovce,Šintavu a ďalšie obce tak s Pustymi Sadmi nebude mať problem. Bol by som rad keby sa on vyjadril k tomu a nie ty
ze pan Majko | 10-07-2016 21:24:36
a co je Majko kontrolor. chodte na zastupitelstvo a spytajte sa.
Pre majka | 10-07-2016 17:30:47
Vrátim sa k téme nezverejnené faktury.Pozeral som na stranke obci Pusté Sady oni majú naposledy zverejnené faktury z 7.1. 2015 ako je to možné??? prosím zistite to!! ĎAkujem.
Pre Šintavana | 10-07-2016 14:32:54
poslanci sa stupňujú takto:
1. Neschopní
2. Schopní
3. Schopní všetkého
šintavan | 10-07-2016 12:21:06
p.Šimulčík,držím palce!!!!! vydržte to s tými vritovlezcami dúfam,že to budete práve Vy kto bude kandiovať za starostu ste správny chlap!!!! Holička strať sa!!!!aj tých poslancov tam treba dať schopnjších

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárpresne tak Pred 17 minútami:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
KomentárAnonym Pred 49 minútami:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárČo ste čakali Pred 1 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
KomentárAnonym Pred 16 hodinami:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
Komentárak nemôžete poraziť, snažíte sa uraziť., tak hovorí naše slovenské porekadlo Pred 18 hodinami:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
KomentárHlupáci Pred 22 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárseredanka Včera:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárPre obyvatel Predvčerom:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárA to je zas moj nazor Predvčerom:
Policajti im našli heroín
KomentárKlaun Predvčerom:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárdik more 20-08-2019 21:17:55:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK 20-08-2019 11:31:46:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia 20-08-2019 11:10:30:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárs.i.n. 19-08-2019 10:45:25:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign