Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 12. 2017, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Prenájom priestorov na podnikanie
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Afrikola
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Jazykova skola ZARAZ
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Nekvalitne realizovaná cyklotrasa - stanovisko primátora mesta

Miloš MajkoDátum15. 10. 2012 23:38:35TémaCyklotrasa

V novinách sme prednedávnom priniesli niekoľko krát za sebou informácie o stave iba nedávno skolaudovanej cyklotrasy, postavenej prakticky za 100 tisíc Eur. Informácie to boli nielen pre športuchtivých vyslovene zarážajúce - asfalt nevydržal ani jednu sezónu a pred očami sa nám rozpadá. Podľa stanoviska prednostu MsÚ Tibora Krajčoviča na cyklotrasu firma poskytla 5 ročnú záruku. Realizačná firma mala prvé práce na odstránení závad už vykonať a ďalšie majú byť vykonané tento týždeň. Tibor Krajčovič nám sľúbil možnosť zúčastniť sa pri opravách, resp. nás má ohlásiť kedy firma opravu bude realizovať.

O stanovisko na kameru k tomuto vážnemu problému sme požiadali primátora mesta Martina Tomčányiho.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Ivan Sklenár | 21-10-2012 14:59:44
Len chcem upriamiť pozornosť na článok http://www.seredonline.sk/clanky/cyklotrasa-dokumentacia-vyber/ z 5.6. t.r. kde sú na obr. aj výkresy z projektu z tejto stavby. Prierez kladenia jednotlivých vrstiev je dobre vidno z obr.č.27 a č.28. Či tam mala byť fólia alebo nie, rozhodol projektant z fy ZEMPRES s.r.o. Bašovce. (ktovie kto takú fy aj našiel?..) Isté však je, že v projekte sa uvažuje s dvomi postrekmi tekutého asfaltu. Podkladová vrstva 1,5 kg/m2 a druhý krát 0,5 kg/m2 pred pokládkou asfaltobetónu ako finálneho povrchu. A tá prvá vrstva, ktorá mala zabrániť prerastaniu buriny tam chýba, o čom sa dá dosť ľahko a bez nákladov presvedčiť. A práve na takéto veci tam bol objednaný a zaplatený stavebný dozor s odbornou kvalifikáciou. P.S. pre p. poslanca skrytého pod "pre p. Sklenára | 17-10-2012 16:08:29" : rýpem, lebo nerýpete Vy, čo je vašou povinnosťou poslanca a na čo ste aj skladal sľub na svoju česť. A ak tam počas realizácie diela aj nejakí poslanci boli, prečo nezasiahli? Prečo by aj, keď majú záujem o iné ako starať sa o rozvoj mesta, ako napr. aj Vy p. poslanec?
Robo Horvath | 18-10-2012 23:30:42
Ten postrek je len skusobne a chvilkove riesenie nakolko burina bude rast znovu a navyse to neprispieva na zivotne prostredie. Geotextilia je neskodna a dlhodobo maximalne ucinna a vodu priepustna.Takze neverim ze by bol problem pri odsuhlaseni u povodia. Ale zato by som si mooc rad vypocul nazor projektanta ze preco to tam nebolo navrhnute, lebo za
NIEKOHO SPROSTOST NIE JE ZIADNA ZODPOVEDNOST !!!
anonym | 18-10-2012 13:54:53
hlavne ked sa tam postrek robit nesmie ...
Jozef | 18-10-2012 09:32:19
tak ste si nemali platit stavebny, ale projekcny dozor.
Alebo sa nepustat do niecoho comu nerozumiete.
Pavol Kurbel | 18-10-2012 09:10:44
Ak v dokumentácii nebol postrek či textília, tak neviem prečo by realizačná firma mala niesť zodpovednosť za to, že ju tam nedali a vyrastá tráva. Neviem kto z nás by to striekal navyše, bez zaplatenia. Určite nikto.
Erich | 18-10-2012 08:18:34
Ja si myslím, že ide o projekčný problém, nie konštrukčný. Ak projekt neobsahoval úpravu telesa hrádze (postrek herbicídom, položenie geotextílie), tak stavebný dozor aj stavebná firma splnili to, za čo boli zaplatení a postavili to, čo bolo naprojektované.
Robo Horvath | 17-10-2012 23:02:20
Treba aj kritizovat ak sa nieco pohnoji. Pan Sklenar ma pravdu. Neviem neviem ci by bola chvala pokial by ste za takuto robotu niekto zaplatili zo svojho. V prvom rade nech mesto riesi stavebny dozor tohoto diela a pyta naspet jeho marzu za nekvalitu jeho prace.A to este bude moct byt rad ze ho mesto nebude žalovat. A ako dozor mal predvidat takuto moznu zavadu a mestu poradit a pokial tak neurobil tak je to blb a viac uz nema pre mesto co robit. A chlapci co to akoze opravovali maju zmysel pre humor. Tak na jednej strane opravuju praskliny a na druhej si ich asi robia ked s tazkym autom idu rovno po tom tenkom okraji asfaltu cyklotrasy, no povecte je to rozum?
Anonym | 17-10-2012 21:39:39
A co tak nejake slovo chvály? V minulých rokoch sa pre mesto a pre nase deti neurobilo vonkoncom nic!!! Ako super,ze? Nebolo co kritizovať! Dnes mame sancu kritizovat krizovatku, kruhac, namestie, cyklotrasu a kopec inych veci....Moja mama casto hovorievala- kto nic nerobi, nic nepokazi. V Seredi sa asi oplati byt nečinny....
anonym | 17-10-2012 16:40:07
Pán Sklenár, je pravda, že projektová dokumentácia bola spracovaná ešte v predchádzajúcom volebnom období a zmluva na dodávku prác až v tomto období. Máte však dôkaz, že sa práce nevykonávali podľa projektovej dokumentácie? A ako viete, že sa neprišiel na práce pozrieť ani jeden poslanec?
gulak | 17-10-2012 16:12:51
Je to skrátka sfušovaná robotička
pre p. Sklenára | 17-10-2012 16:08:29
Čo stále rýpete. Ide o normálnu stavbu. Každá stavba môže mať svoje vady. Na to je reklamačná doba a iné páky. A čo máte stále s tými poslancami. Ako viete, že sa tam neboli pozrieť, alebo nehovorili o tom. Vaš názory majú slabú odozvu. Asi nie sú zaujímave. Napr. aj k tomu článku o otázkach pre poslancov ste mali zo strany čitatelov SOL až tri príspevky. Však si to teda skúste, teda myslím to poslancovanie. Inak Vám želám všetko OK.
Ivan Sklenár | 17-10-2012 09:38:30
Je pravda, že projektová dokumentácia bola spracovaná ešte v predchádzajúcom volebnom období. Ale zmluva na dodávku prác až v tomto období. A do takej zmluvy sa dá zakomponovať všeličo. Okrem iného aj aj to, že firma sa preukáže referenciami čo a kde vybudovala, či má svojich pevných zamestnancov alebo účelovo a jednorázovo najatých subdodavateľov, kedy vznikla, aké má odborné krytie, ... Naviac, mesto zaplatilo a dosť draho odborný stavebný dozor, ktorý na nič neprišiel, že sa práce nevykonávajú podľa projektovej dokumentácie. A toto všetko ide už za managmentom súčasného magistrátu. Keď sa o tom všetkom kriticky písalo ešte počas budovania cyklochodníka prečo sa neprišiel na práce pozrieť ani jeden poslanec? Ich nezaujíma ako sa míňajú peniaze ktoré odsúhlasili z mestskej pokladne?
Robo Horvath | 16-10-2012 23:27:44
Ja nechapem preco sa tu hadze zodpovednost na architekta aj ked je to pravdepodobne fuser,ale ten kto toto dielo platilo a bjednavalo si ho bolo mesto,tak mesto si navrhuje predstavu o cene, kvalite a postupe. Architekt uz len zosuladi tieto moznosti. Na tomto diele nebolo treba riesit nic vynimocne. A keby mesto navrhlo ze tam chce aj geotextiliu lacnejsej verzie tak by ju tam architekt zapracoval, ale podla mna to nikoho nenapadlo a cele sa to podcenilo a odflaklo.
Pavol Kurbel | 16-10-2012 17:26:45
nesúhlasím s Martinom. Elektroniký výber dodávateľa je dobrý spôsob. Pokiaľ je dobrá zmluva, dodávateľ sa dá dotlačiť k dodržaniu záruky i kvality. A ako poznám Martina, tak si to vie odsledovať a dotiahnúť do úspešného konca pre mesto.
kvalita/cena | 16-10-2012 12:51:31
Ja len pre informaciu 3km cyklotrasa v seredi za 99ooo,- €
a cyklotrasa v hlohovci 2,2km za 180ooo,- €
Alebo to bol riadny tunel v Hlohovci, alebo nekvalitka v Seredi.
http://www.topky.sk/cl/1000076/1316970/Novy-cyklochodnik-pri-Vahu--Sihot-spojil-s-Hlohovcom-za-180-000--

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
LIDL
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Prevažne oblačno
H
86%
Sever 13 km/h
08:34
16:59

Pon

H

2°/-3°

Uto

B

1°/-4°

Str

H

0°/-3°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárzdenek Pred 1 minútami:
Muž, ktorý sa mal sa vyhrážať policajtom po zákroku v Opoji smrťou sa prihlásil sám na polícii
KomentárJozef Pred 8 minútami:
"Pochod čertov" v Piešťanoch - vyjadrenie organizátora
Komentárna rozdiel Pred 50 minútami:
Domové prehliadky vykonané pravdepodobne v súvislosti s incidentom, pri ktorom bol zastrelený Ján G. z Vinohradov nad Váhom
Komentárobyvatel 1 Pred 2 hodinami:
Väčšinu poslancov MsZ a primátora Tomčányiho diskusia o veciach verejných pre občanov nezaujímala.
KomentárPotkan Pred 3 hodinami:
Mimoriadna udalosť v obci Opoj: Policajti PMJ museli použiť služobnú zbraň, jeden z podozrivých streľbu neprežil
KomentárPeter Pred 14 hodinami:
Prečo sú čerti škaredí? Môj názor na "spestrenie" Vianočných trhov
KomentárTo nemyslite vážne ? Pred 16 hodinami:
Videozáznam z 9. zastupiteľstva v obci Šoporňa
KomentárIgor Lehocký Pred 17 hodinami:
Zomrel bývalý tréner seredských futbalistov Tibor Meszlényi
Komentárxxxxx Pred 17 hodinami:
Mikuláš rozsvietil vianočný stromček
KomentárVlado Pred 22 hodinami:
Nútené práce uložené Mestom Sereď príslušným VZN napadol JUDr. Ladislav Skubeň na Generálnej prokuratúre
Komentármiroslav Pred 23 hodinami:
Nadránom v obci Opoj polícia vykonala zákrok proti podozrivým z trestnej činnosti, pri ktorom bol zastrelený Ján G. zo známej "bankomatovej mafie". - AKTUALIZOVANÉ
KomentárAnonym Včera:
Podnikateľ exposlanec Marián Sidor patrí medzi žiadateľov o zmenu územného plánu. Vo videu predstavuje ich zámer na ubytovanie stoviek až tisícov pracovníkov v areáli bývalej NHS
Komentárvideo Včera:
Šintavská "celebrita" Holička utekal aj pred kamerou a otázkami redaktorky TV Markíza - v REFLEXe na TV už dnes popoludní
KomentárObcan 333 Včera:
Poslanci začali rokovať - bod o zmene Územného plánu mesta bude o 13:00 hodine - AKTUALIZOVANÉ
Komentárreflex relacia Predvčerom:
Starosta Holička pred redaktorkou TV Markíza zbabelo ušiel
Komentárgulak Predvčerom:
"Pochod čertov" v Piešťanoch v nedelu asi nebude. Poslanci tvrdia, že "postavy demonov posobia velmi realisticky" a je to tiež "otazka bezpecnosti a ochrany pred ujmou psychickou ci fyzickou"
KomentárTyrone Predvčerom:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign