Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 23. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Nekonečný súd o základy takzvanej samosprávy

Juraj KuklaDátum16. 09. 2013 23:09:13TémaBlog Juraja Kuklu

Dnes sa konalo ďalšie súdne pojednávanie z nekonečného príbehu bývalého starostu Brunoviec D.Močka za tr. čin falšovanie verejnej listiny a porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku.

 

Na okresnom súde v Novom Meste n/V sa dňa 16.9.2013 konalo ďalšie zo série pojednávaní voči bývalému starostovi Obce Brunovce Dušanovi Močkovi. Tohoto prominenta súdia za "bežný šport miestnych prominentov starostov" už asi sedem rokov. Za to že sfalšoval uznesenie o rozpočte na r. 2007, záverečnom účte za r. 20066 a vyplácal si odmeny k platu cca 8 000 korún mesačne k základnému platu, ktoré mu nikto neschválil. Nieje dôkazová núdza, lebo tento prípad som po trpkých skúsenostiach s vyšetrovateľmi PZ riadne zmapoval a podložil dôkazmi svedectvami i nahrávkou. Súdia roky. Močko sa odvoláva, okresný súd, krajský súd ospravedlňovanie, a stále dokolečka dokola.

Kto vyhráva? Podľa mňa je na tom asi najlepšie právny zástupca D.Močka, čím viac odvolaní napíše, tým väčší honorár.

Kto prehráva? Prehráva elementárna zákonnosť, zdravý rozum, lebo takýto prípad mal byť vyriešený dávno. D.Močko mal niesť za svoje konanie zodpovednosť a samosprávni zbojníci by mali odstrašujúce ponaučenie a báli by sa. To ale tento štát zrejme nepotrebuje. V tomto bezprávnom štáte sa už nedá ničomu čudovať. Tu jednoducho "skapal pes" rabovanie, podvody, sú národný šport".

Nemôžem namietať voči konaniu sudcu Pavloviča ani prokurátora Prokeša, konajú v rámci možností a v právnom štáte by to boli určite vysoko vážení odborníci. T tejto banánovej republike, kde sa demokracia a spravodlivosť prepadla kdesi do pekla, majú podľa mňa zviazané ruky. Naozaj som zvedavý na rozsudok voči tomuto verejnému činiteľovi, ktorý je už odsúdený za trestný čin falšovanie verejnej listiny a opakovane sa dopustil toho istého trestného činu, či to zasa bude len trápna podmienka, alebo nepodmienečne.

Na dnešnom pojednávaní vypovedala aj takzvaná "poškodená strana" t.j. súčasná starostka obce Brunovce Júlia Masárová. Poškodený sú ale v skutočnosti občania, ktorým na úkor takýchto podvodov zvyšujú miestne dane.Tí ale spia hlbokým spánkom, boja sa prehovoriť, kade ich ženú tade utekajú, skrátka dobrí Slováci. Na otázku sudcu či doložila súdu všetky požadované dôkazy vo veci vyplácania neschválených odmien, atď. odpovedala, že ona o ničom nenie, že ona súdu nič nedávala. Sudca ju ale prizval aby pristúpila bližšie a ukázal jej dôkazy, ktoré doložila súdu do spisu. Zmohla sa len na trápne blabotanie, že to kolegiňka. Neviem aká ďalšie kolegiňaka starostka obce Brunuvce tu ešte existuje, lebo sudca jej ukázal, že tu stojí jej vlastnoručný podpis. Úbohé a každý si zrejme urobil názor na túto "štatutárnu zástupkyňu obce Brunovce"!

Po tomto nasledovali záverečné reči prokurátora, obhajcu v poradí už tretie!?

Na deň 18.09.2013 o 13,00 je vyhlásené čítanie rozsudku.

Všetci ste srdečne pozvaní na toto divadlo o nekonečnom súdení jedného verejného činiteľa starostu, ktorý požíval 20 rokov nepísanú trestnú imunitu, mohol zákony hoc ako beztrestne porušovať, mohol prenasledovať a poškodzovať nepohodlných občanov, uvaľovať na nich podvodné exekúcie a pri tom okrádať všetkých občanov obce o verejné financie.   


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
dúfam | 17-09-2013 16:02:16
že raz sa aj v Šoporni dočkáme toho, že budú čítať rozsudok nad "našim" starostom!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign