Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 20. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Navážať sa do Obamu, Merkelovej či Orbána je ľahšie, ako spýtať sa svojho starostu na nezverejnenú faktúru.

Miloš MajkoDátum20. 01. 2017 20:23:10TémaTak to vidím ja...
200

Už niekoľko rokov sa v rámci svojich možností snažím širokej verejnosti vysvetliť, že drvivá väčšina volených  zástupcov získaním funkcie skôr či neskôr stráca súdnosť, až úplne odtrhnutí od reality konajú, akoby sa zbláznili.  A to žial nielen tí vo "vysokej" politike, ale aj  na nižších úrovniach riadenia spoločnosti. Pre úplne bežného človeka sú najviditeľnejšie prípady zneužívania moci vo vedení štátu, ale aj na úrovni komunálnej politiky, ktorá je občanovi najbližšie.

Vychádzajúc z príspevkov a statusov na sociálnej sieti, občan najčastejšie verejne kritizuje  Obamu, Putina, Orbána a Merkelovú. Nasleduje Fico, Kaliňák, aktuálne Danko a tí sčítanejší aj Smatanu. Prečo je tomu tak? Nuž, žalobu od Putina alebo Obamu, ba dokonca ani Fica či Merkelovej očakávať z tejto strany Vianoc nemusí nik, ich pozície totiž nejaký nadržaný horlivý aktivista zo Slovenska (aj tak väčšina štátnikov sveta stále nevie kde Slovensko vôbec je a ak sa im aj niečo donesie, tak väčšinou ide o zámenu so Slovinskom) určite neohrozí. 

Asi ste si položili otázku, prečo je stále tak málo ľudí, ktorí sú otvorene a pod svojou vlastnou identitou ochotní čo i len položiť otázku svojmu starostovi, primátorovi, alebo poslancovi? Je to preto, lebo sú veľmi blízko. Pre niektorých ľudí až nebezpečne blízko. Lebo sú z mestečka či dokonca dediny, kde "každý každého" pozná a kde je  vlastne "každý s každým" rodina. Kde chodia naše deti do školy a kde si každý z nás vybavuje stavebné povolenie, sobáši sa, či hľadá zamestnanie. Alebo zamestnaný je. Ak nie osobne, tak niekto z rodiny a to dokonca na úrade, v škole, škôlke... - alebo dokonca je na vedení mesta závislá celá rodina. ;-)

Priatelia, máte problém. Ako občania. Je totiž stále viac na vás, či túto pomyslenú čiaru prekročíte a poviete si, že to predsa nemôže byť o osobnom komforte, či výhodách plynúcich z loajalit k amorálne konajúcim zástupcom občanov.  A či vykročíte a poviete - dosť!

V opačnom prípade sa pripravte, že svojim deťom (niektorí už vnukom)  v snahe odpovedať na otázku prečo, budete vhodné slová hľadať len ťažko...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-01-2017 13:47:16
bumerang | 21-01-2017 13:27:12 | - napisem este zjednodusene - hovori sa tomu hmotno a trestnopravna zodpovednost. Pri volenych zastupcoch a to aj poslancoch jej zavedenie skor ci neskor bude NEVYHNUTNE.

Uz ja mam dostatok podkladov na to, aby som mohol verejne vyhlasit, ze vacsina volenych zastupcov si voleny post a nasledny vykon funkcie vyklada: \" vyhraj volby a mozes vsetko\".
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-01-2017 13:44:21
bumerang | 21-01-2017 13:27:12 | - kazdu zmluvu podpisuju minimalne dve strany. V kazdej zmluve je napisane zhruba nie ako ze ju podpisuju pri plnom vedomi a svedomi, dobrovolne a zavazuju sa ju plnit. Ak voleny zastupca podpise zmluvu pre mesto/obec nevyhodnu je potrebne, aby ho obcania zobrali na zodpovednost a pripadne nasledky vyplyvajuce z nim podpisanej zmluvy mu ZOSOBNILI. Dokonca tvrdim, ze ak voleny zastupca / statutar podpise zmluvu vyrazne nevyhodnu z ktorej plnenia ma napr. osobny prospech, alebo ma osobny prospech tretia strana, je potrebne, aby sa obcania dozadovali dokonca aj trestnopravnej zodpovednosti vyvodenej voci volenemu zastupcovi.

V kazdom pripade KAZDU zmluvu je potrebne plnit - na to su zmluvy uzatvarane. Pri neplneni zmluv jednou zo stran MUSIA NASTUPIT SANKCIE. Ak sa jedna o neplnenie napr. zo strany mesta ci obce kde moze ist o verejne financne zdroje, je nutne, aby obcania pripadne sankcie znovu vymahali od toho, kto neplnenie zmluvy sposobil/zapricinil.

Posledna otazka - ja na zmluvy nenarazam. Ulohou medii je na problem poukazat. Riesenia su na obcanoch (pri veciach verejnych) a vseobecne na kompetentnych organoch.
Mišo | 21-01-2017 13:33:17
Skúste sa spýtať na zmluvu o prenájme mmestského bytového podniku primátora
bumerang | 21-01-2017 13:27:12
Pán Majko, myslíte si, že všetky zmluvy, aj keď sú v rozpore napríklad s dobrými mravmi a očividne pre obce nevýhodné, sa musia bezpodmienečne dodržiavať a neexistuje možnosť nápravy? Ja predpokladám, že po vašich skúsenostiach určite o spätnom mechanizme nápravy viete, inak by ste v samosprávach nebojovali za práva občanov. Čo by ste spravili vy, keby ste na takúto zmluvu narazili?
zmluvy | 21-01-2017 11:32:38
Aby sa ľudia nemohli pýtať, pre istotu zrušili stretnutia s poslancami. Asi dostávali nepríjemné otázky a takto tomu zabránili. Čo sa týka podpisovania výhodných zmlúv - veď ich podpisujú, výhodné ale pre seba. A čo sa týka doby -veď oni sú nesmrteľní, budú tam naveky, veď sú tam zabetónovaní. Všetko patrí im -ja, ja a zase ja. Protesty sa neprijímajú.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-01-2017 11:00:26
bumerang | 21-01-2017 01:08:22 | - presne tak, dobre zmluvy a ich nasledne dodrziavanie su dolezite. Kazda zmluvy musi byt transparentna a musi ju vediet podpisujuca strana obhajit. Ak strana podpise zmluvu nevyhodnu, musi za jej plnenie zozpovedaat ten, kto ju podpisal. A za kazdu cenu ju plnit.

Vo verejnej sprave povazujem za amoralne, ak voleny zastupcovia s mandatom danym obcanmi na 4 roky, podpisuju zmluvy na dlhsie obdobie (s minimalnymi vynimkami tykajucimi sa verejneho zaujmu), ako maju mandat od obcanov.
len malá poznámka | 21-01-2017 10:36:35
prosím autora, nech si v článku opraví slovo loajalit
Spisovný slovenský výraz je lojalita. Podoba loajalita je správna v češtine.


bumerang | 21-01-2017 01:08:22
áno, je pravda, že to čo je ďaleko sa ľahko kritizuje. Veci v samospráve sú ošemetné a hlavne zmluvy, ktoré sa z obcami uzatvárajú musia byť transparentné a hlavne výhodné pre obe strany. Ich obsah je tiež veľmi dôležitý. Často sa stáva, že sú jednostranne zamerané a vtedy sa treba pýtať napríklad starostu, primátora, alebo hociktorú stranu, prečo je to tak. To však nie je ľuďom po vôli. A samozrejme písomné zmluvy sú jasne dané a preto aj kontrolovateľné. Dohody na báze dobrého slova sú nie len v obci iba paškvil, pretože častokrát sa nedodržiavajú. Charakter rozhoduje a je dôležité sa pýtať a dostať aj odpovede

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárturbo Pred 48 minútami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárSMUTOK Pred 1 hodinami:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia Pred 2 hodinami:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
KomentárTo je môj názor Pred 3 hodinami:
Policajti im našli heroín
KomentárOZ Dolnostredan Pred 15 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárkonstatovanie Pred 19 hodinami:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
Komentárblablablaha Pred 19 hodinami:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárSud s obzalovanym Machom Pred 20 hodinami:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárs.i.n. Včera:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
Komentárpotecha Včera:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
Komentártony Včera:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
Komentárpre pometeného diskutujúceho Predvčerom:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárhavran 17-08-2019 10:28:26:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič
KomentárSmer obchoduje s kokaínom 16-08-2019 08:06:46:
"Považujem za správne ak sa štátnik usiluje byť nositeľom hodnôt, pre ktoré získa podporu ľudí a neuviazne na vlne momentálne nálady masy." - Zuzana Čaputová
KomentárHranol zo Smeru má na Belize 650 milónov eur. 15-08-2019 20:33:49:
Ohováranie a šírenie klamstva o konkrétnych osobách cez internet dosahuje závratných rozmerov aj vďaka podceneniu problému políciou.

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign