Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 22. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Namiesto včas podanej informácie občanom, neskoro publikovaný "román" na "dobrú noc"...

Miloš MajkoDátum30. 04. 2017 20:05:39TémaTak to vidím ja...

Máme skoro osom hodín večer a máme tu "stanovisko" pána Veselického k možnému ohrozeniu majetku obyvatelov mesta, ktoré hrozilo od cca  9.00 ráno, do cca  16:00 hodiny popoludní. Stanovisko  uverejnila  Ivetka Tóthová a mne nedá nedať ho verejnosti k pripomienkovaniu verejne.

Pán Veselický si skutočne pomýlil povolanie. On asi naozaj netuší, čo je účelom  prevencie a čo od mesta občania očakávali a očakávajú. V čase stúpania hladiny Váhu pracovník krízového riadenia mesta nemal k dispozícii počítač a hovorca primátora mesta, viceprimátor a poslanec MsZ  Veselický  nedvíhal služobný telefón. Občanom teda relevantné informácie nepodal nik. Teda, nie že by som s ním v nedelu popoludní chcel debatovať, to len referent  Miroslav Račák noviny nasmeroval na pána hovorcu. 

Vidím, že v krízovom riadení mesta všetko funguje vždy, keď nehrozí žiadna živelná pohroma - teda v šanónoch založených na policiach v kancelárii MsÚ. Pán Račák sa vyjadril, že cez pracovnú dobu by nebol problém ani s e-mailom.  Takže si teda musíme podmaniť prírodu a veľká voda na Váhu musí byť zásadne cez pracovnú dobu, inak sa občan k informáciám nedostane.

Pán primátor Tomčányi, zle, zle a ešte raz zle. Ale kludne takto pokračujte ďalej, postupne sa aspoň dozvieme, čo môžeme očakávať od úradu v budúcnosti...

A občania ? Síce sa nedozvedeli informácie vtedy, kedy ich potrebovali, no dodatočne si môžu prečítať román s popisom toho, kto kedy a čo robil. Myslím si, že úsudok si urobí každý občan sám...

- - -

Stanovisko zástupcu primátora mesta Sereď a hovorcu mesta Ľubomíra Veselického k danej situácii:

Stanovisko k situácii na rieke Váh v katastrálnom území Serede

Obdobie jarných dažďov je zvyčajne časom, kedy stúpajú hladiny potokov a riek na severe Slovenska. To sa o niekoľko hodín prejavuje vyšším prietokom vody v koryte Váhu aj v záplavovom území  Serede.  V piatok 28.4.2017 sme sa dozvedeli o rozvodnených tokoch v oblasti Žiliny i Čertovice. Mgr. Miroslav Račák ako pracovník krízového riadenia bol o vývoji informovaný Slovenským vodohospodárskym podnikom, š.p. Piešťany.  Následne informoval telefonicky aj mňa. V sobotu ráno som sa spojil s primátorom mesta, ktorý bol od piatku večera mimo Serede a podal som mu stručnú informáciu o tom, že stav vody v koryte Váhu monitorujeme a aktuálny prietok nevyžaduje prijatie mimoriadnych opatrení.  Vzostup hladiny neznamenal nebezpečenstvo rozsiahleho zaplavenia územia medzi korytom Váhu a hrádzou. Súčasne som dal pokyn operačnému pracovníkovi MsP, aby hliadka  MsP výstražnou páskou vyznačila zákaz prechodu popod most, kade je za bežných podmienok možný prechod a prejazd bicyklami na  asfaltovanú korunu hrádze. V čase vydania tohto pokynu  bola táto najnižšia časť cyklotrasy ešte suchá, ale signalizácia z Piešťan hovorila o plánovanom vyššom vypúšťaní vody.  Zároveň som dal pokyn na priebežnú kontrolu výšky hladiny vody vo Váhu  i priestore Starý most s tým, aby ma v prípade rýchleho ; vzostupu hladiny ihneď informovali.  Do poludňajších hodín v nedeľu 30.4.2017 stúpla pod mostom hladina o cca 70 centimetrov. Z Piešťan sme mali zároveň avízo o zníženom objeme vypúšťanej vody do koryta a o celkovom poklese prietoku na strednom i hornom toku Váhu.  Počas soboty a nedele Mestská polícia nezaznamenala ani jedno volanie obyvateľa, ktoré by sa týkalo stavu hladiny Váhu alebo možného ohrozenia majetku.  Ak svoje otázky volali na iné miesta, to  ovplyvniť nemôžem. K možný škodám iba toto. Všetci, ktorí si v záplavovom území  postavili chatky  si musia byť vedomí rizika záplav a s tým aj vzniku škôd na ich majetku. Skúsme si odpovedať na otázku, ktorá poisťovňa poistí majetok v inundačnom pásme? Zvýšená hladina Váhu počas uplynulých dvoch dní, kedy voda pretekala v záplavovom území  pri vyhlásenom prvom stupni  povodňovej aktivity nebola živelnou pohromou, ktorá by vyžadovala  hromadné informovanie obyvateľov  o povodni  a už vôbec nie  potrebu organizovania záchranných prác alebo evakuácie osôb.  O stave na vodných tokoch je priebežne podávaná informácia na stránke Hydrologické spravodajstvo - SHMÚ http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=ran_sprav.  Situáciu na Váhu  priebežne sledujeme a ak by to bolo potrebné , všetky dôležité informácie občanom  včas poskytneme. 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
takže asi takto... | 02-05-2017 10:28:38
Keď sa ako obyvatelia bojíme, že nám hrozí nejaké nebezpečenstvo, tak nám v danej chvíli nikto z kompetentných nie je schopný povedať, či je to pravda, alebo nie. Odpoveď \"až po funuse\",s odstupom poriadne dlhého času, že nám nič nehrozilo, je teda fakt útecha! A úžasný pocit \"dôvery\" v našich predstaviteľov aj do budúcnosti!!!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárPre obyvatel Pred 1 hodinami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárMiloš Majko Pred 1 hodinami:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentármaros Pred 2 hodinami:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
KomentárA to je zas moj nazor Pred 10 hodinami:
Policajti im našli heroín
KomentárAnonym Pred 12 hodinami:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
KomentárKlaun Pred 14 hodinami:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
KomentárAnonym Pred 14 hodinami:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
Komentárnové info Pred 17 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárdik more Včera:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK Včera:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia Včera:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárkonstatovanie Predvčerom:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
Komentárs.i.n. Predvčerom:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
Komentárpotecha 18-08-2019 22:58:41:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
Komentárhavran 17-08-2019 10:28:26:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign