Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 23. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Na záver zastupiteľstva starosta Holička povedal IDIOT. Nevieme, koho tým myslel, alebo či sa verejnosti iba predstavil.

Miloš MajkoDátum13. 03. 2018 09:21:14Témaobec Šintava
200

Šintava   |    Poslanci OZ  hneď na úvod znovu neschválili bod rokovania OZ diskusia občanov. Za vyjadrenie názoru občanov NEhlasovali poslanci  Lipovský, Matušica a Polák. V prípade hlasovania tohto typu znamená, že kto nie je za, je vlastne proti.

Starosta obce Holička ako obvykle nazaradil  poslancom navrhnuté body do rokovania OZ, aj keď podľa mňa mu to zákon ukladá. Prvý predložený bod bol schválený všetkými poslancami a pri druhom bode sa starosta obce vo svojom tvrdení nezhodol ani len s kontrolórkou. Kontrolórka totiž vyvrátila  ďalšie neodborné tvrdenie starostu Holičku, ktorý by sa mal na jednotlivé prerokovávané body pripraviť.

Za výsmech právu , svojvôľu  a neodbornosť starostu je potrebné vyhodnotiť pozastavenie už raz pozastaveného a následne poslancami prelomeného uznesenia, v ktorom ho poslanci poverili rokovať s vodármi. Na neodbornosť upozornila poslankyňa Režňáková.

Zaujímavý bol aj fušersky pripravený materiál, týkajúci sa pričlenenia školskej družiny k ZŠ. Z diskusie poslancov vyplynulo, že nielen uznesenie bolo v niektorých častiach neodborné a teda nepoužiteľné, dokonca v rozpočte podľa diskusie boli naozaj školácke chyby. Alebo išlo o úmysel? Keď sa už aj kontrolórka vyjadrila k fušersky pripraveným bodom, asi vážne je niekde problém. 

Tento materiál na rokovanie pripravili:

 

Zaujímavú tému otvoril poslanec Šimulčík. Ide o spravodlivé určenie nájomného pre súčasných obyvateľov  (14 bytov)  bytovky pri Farkom centre. V tejto súvislosti je zaujímavé, že nespravodlivý výpočet nájomného obcou obhajovala kontrolórka, ktorá je na výkon kontrol. Obhajovať konanie obce má ekonóm a starosta. To by však veci museli naozaj rozumieť. A kontolórka by sa už konečne pod svoje verejné vyhlásenia mala aj podpisovať, nie iba rozprávať. Má s tým nejaký problém?

Poslanci predávali obecný majetok na základe geometrického plánu. Poslanec  Šimulčík sa spýtal, či niekto z obce správnosť geometrického plánu  skontroloval. Starosta sa ohradil v duchu, že prečo by to niekto robil. Odpoveď je jednoduchá - možno len preto, aby sa neopakoval prípad predaja lodenice, pri ktorom bol aj poslanec Lipovský. V prípade lodenice sa totiž zdá, že starosta má chaos v tom, kto čo vlastní ešte aj teraz a to od predaja uplynulo už snáď 15 rokov a obec prehrala starostom iniciovaný nezmyselný súdny spor. Koľko bude občanov stáť možno aj NEskontrolovanie geometrického plánu pri predaji lodenice? (naše informácie hovoria asi o  100 000 Eurách)

V ďalšom bode starosta Holička skonštatoval, že "voda,  bohužiaľ, tečie dolu svahom".  Úvaha hodná čerstvého maturanta, ktorému sa fyzikálne zákony v obci zneniť ešte nepodarilo.

Prítomní občania museli zostať v šoku, keď starosta obce a niektorí poslanci sa stavali negatívne k vizuálnej prezentácii  zo strany investora, ktorý  má na hranici námestia stavať budovu. Až komicky vyzerá, keď poslenc Šimulčík musí presviedčať poslancov o potrebe občanom ukázať, čo bude v centre obce postavené. Prezentácia investora pre občanov by mala byť samozrejmosťou. 

Starosta obce Holička rokovanie obecného zastupiteľstva končil ďalšími právnymi nezmyslami. Napríklad tvrdil, že môže vytvárať komisie  z členov OZ. Jeho kompetencie začínajú a končia u pracovníkov obecného úradu, za ktorých prácu zodpovedá. Za tie roky v komunálnej politike a tisícoch Eur  prijatých mesačne z daní obyvatelov, by si starosta mohol príslušný zákon aspoň prečítať. Rozsahom nie je dlhší, ako napr. návod na servis chladničky. 

Na otázku poslanca, koľko získala obec pod vedením starostu z eurofondov, Holička odpovedal - "myslím, že je to nejakých dosť".  Holička zavádza nový pojem označenia výšky čerpania fondov pre obec, alebo sa už po druhý raz chcel vyhnúť priamej odpovedi? 

Záverom rokovania obecného zastupiteľstva starosta Holička znovu neprekvapil. Po minimálne zvláštnom prejave pripomínajúcom prejav na straníckej schôdzi z obdobia z pred roka 1989 z neho spontánne "vyliezlo"  označenie  "pekný idiot". Netuším, komu tento svoj verejný výrok adresoval, alebo či sa len občanom jednoducho predstavil.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Občan | 03-04-2018 07:49:37
Dotazník pre občanov | 21-03-2018 15:56:13
Medzi prioritne obnovené služby a nielen starším občanom je
zriadiť ambulanciu všeobecného lekára v obci a znovu robiť separovaný zber zvážaním ako to bolo predtým a zvážať všetky komodity vrátane kompostovateľného odpadu.
Mnohí občania na svoje náklady udržujú obecné pozemky pred svojimi nehnuteľnosťami , ale ak sú starí treba aby obec túto činnosť zabeezpečovala na svoje náklady.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-03-2018 12:29:21
Občania, pýtajte si od obecneho intelektuála povolenie úradov na umiestnenie nebezpečného odpadu do prírody.
obyvateľka Šintavy | 31-03-2018 10:00:32

Včera som sa pozrela aj za hrádzu smerom k rieke. Tam je to ešte horšie, ako so opísala v predchádzajúcom príspevku. Nedokážem pochopiť, ako môžu ľudia a samozrejme aj obecný úrad dovoliť toto prírodné bohatstvo, ktoré máme priamo v dedine takýmto spôsobom zdevastovať.
Skúsme porozmýšľať a skúsiť spoločnými silami tento priestor zhodnotiť. Čakám Vaše podnety k realizovaniu tohto návrhu.
Čo by dali za kus prírody iné dediny!
Jurcaga | 31-03-2018 08:39:19
Samozrejme,ze by si to nedal naviezt. On si dal odsuhlasit upravu terenu pred jeho domom a poslanci mu to s radostou schvalili. Ved si zasluzi!!
Obyvatelka pod hradzou | 30-03-2018 23:34:38
Áno, my tu pod Dombalom sme práve zliezli zo stromov. Asi zdvihnem nejaký asfaltový paleolit zo zeme a tresnem s nim niekoho po plešine nech sa už konečne spamätá.
odpoved | 30-03-2018 23:00:18
Obyvatelka pod hradzou | 30-03-2018 22:11:17 Pred svoj dom by si to určite nedal. Zemina, asfaltová drť, dažďová voda, stavebný odpad, smetisko to patrí pod Dombal.
Obyvatelka pod hradzou | 30-03-2018 22:11:17
Osobne by ma zaujimalo ci by si Holicka dal pred vlastny dom rozhadzat tu asfaltovu chrontu.....toto uz je neskutocne, kde je zdravy rozum?!!
obyvateľka Šintavy | 29-03-2018 19:54:11
priestor od Lodenice smerom k hrádzi a potom na oba smery /pre nezainteresovaných - k rodinným domom a čističke odpadových vôd/ je horší ako v tej najšpinavšej rómskej dedine na východe SR.
VĎAKA PÁN STAROSTA.
Dotazník pre občanov | 21-03-2018 15:56:13
Na úradnej tabuli obce je zverejnený Dotazník pre občanov – Komunitný plán sociálnych služieb
http://www.sintava.sk/e_download.php?file=data/uredni_deska/obsah192_8.pdf&original=Komunitn%C3%BD%20pl%C3%A1n.pdf

Samotný dotazník je v poriadku. Hlavne otázka č. 12 je zaujímavá. Zarazil ma ale termín zverejnenia dotazníka t.j. 20.03.2018. pričom v samotnom dotazníku je uvedené, že ho treba odovzdať do 22.03.2018. Paradoxne termín zvesenia oznamu je až 05.04.2018!!!

Podsúva sa tu teda otázka: záleží starostovi a úradníčkam z OU na názore občanov? Alebo len narýchlo plnia nejakú zákonnú povinnosť, na ktorú zabudli?

Osobne si myslím, že pri tak dôležitej téme sa malo občanom dať ďaleko viacej času na vyplnenie dotazníka a hlavne sa to malo dostať do každej domácnosti.

Holička zas a znova ukazuje, že riadenie obce a obecného úradu nezvláda a názor občana je to posledné čo ho zaujíma.
rodacka | 19-03-2018 12:39:32
pani obcianka, uhadli ste-nehanbia sa. maju ovela prizemnejsie pudy a povahove vlastnosti ako je pocit hanby. ale to snad vie kazdy. teda okrem ludi,ktori im dali hlas vo volbach,cize rodina a ini pacienti)))
rodacka | 19-03-2018 12:36:50
uz to,ze sa musia poslanci pravidelne dozadovat o bode programu-diskusia,svedci o tom,ze nieco tam nie je v poriadku. podla mna tam nie je v poriadku hlavne ten opravar chladniciek,pravdepodobne ho odvezu rovno z obecneho uradu do blazninca a tam bude konecne na spravnej stolicke. a ludia,pamatajte,ako si z vas robil dobry den,ako vam chcel pomahat,lenze..)) tak ho prosim navstevujte v tom socialnom zariadeni pre dusevne chorych a nenechajte ho tam dameho,lebo tam ho nenavstivi uz ani ten stary stb-ak lipovsky..svetu mier a holickovi 5x denne jedlo
aspoň | 15-03-2018 08:26:57
aspoň vieme, koho nevoliť.
jojo | 14-03-2018 18:36:51
lenže koho voliť, aj terajších poslancov sme volili v dobrej viere, že budú hájiť záujmy občanov
Diváčka videa | 14-03-2018 06:23:25
Dúfam, ze toto individum uz kandidovať nebude. Toto video je len ďalšou ukážkou jeho neschopnosti. Nema paru o tom co robi a a ani co hovorí! A niektorí poslanci ho v tom este podporujú. Som veľmi zvedavá koľko eurofondov vybavil za posledné volebne obdobie ale podľa toho ako sa vykrucal tak pravdepodobne nic !!! Ďalej dúfam, ze sa poslanci schopia a dotlačia ho aby doriesil návrh lodenice. Su tam od toho!!On si zavinil vsetky problémy tak nech si ich rieši.
tu už asi pomôžu | 14-03-2018 03:52:21
len nové voľby.
otázka | 13-03-2018 18:14:57
pani hlavná kontrolórka vo videu tvrdí, že obstarávacia cena na 14-bytovku bola najnižšia zo všetkých bytoviek. Moja otázka : platia nájomníci 14 bytovky najnižšie nájomné?!
miroslav | 13-03-2018 17:56:47
ritolizaci.
dotaz | 13-03-2018 16:46:29
Čoho sa boja p.Matušica,Lipovský a Polák? Aj oni majú za ušami? Boja sa stretnutia s občanmi, ktorí ich volili a peniaze z ich daní využívajú? Niečo nie je v poriadku. Bolo by treba aj im pozrieť na prsty, prečo sú tak oddane naklonení p. starostovi
občianka | 13-03-2018 15:41:01
Hanba poslancom Lipovský, Matušica a Polák ktorí nezahlasovali za diskusiu občanov.Páni na čo sme vám dali hlasy???Čo si tam riešite len svoje kšefty???
Pri pozeraní videa sa mi zdvihla žlč a najradšej by som vás nakopala do zadkov!!!Nehanbíte sa za to že nedodržiavate sľub zložený občanom???
AlKa | 13-03-2018 15:28:20
Pozrela som si videozáznam z rokovania obecného zastupiteľstva.Pán Holička,Vy ste hanbou dediny a myslím si,že už aj svojej rodiny.Keby sa takto idiotsky správal môj manžel,nedokázala by som chodiť nakupovať do obchodu.Vaša manželka musí mať žalúdok,keď Vás neusmerní.
Pán starosta,prosím Vás,odsúpte a nerobte denine hanbu!!!A pán riaditeľ školy Bodiš,Vy neviete svojmu obľúbencovi dohovoriť?Vám nezáleží na povesti dediny kde pracujete???

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárak nemôžete poraziť, snažíte sa uraziť., tak hovorí naše slovenské porekadlo Pred 18 minútami:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárivan Pred 48 minútami:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
Komentártony Pred 2 hodinami:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárHlupáci Pred 4 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárseredanka Pred 22 hodinami:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárPre obyvatel Včera:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
Komentármaros Včera:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
KomentárA to je zas moj nazor Včera:
Policajti im našli heroín
KomentárKlaun Včera:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárdik more Predvčerom:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK 20-08-2019 11:31:46:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia 20-08-2019 11:10:30:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárs.i.n. 19-08-2019 10:45:25:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
Komentárpotecha 18-08-2019 22:58:41:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign