Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 25. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Na ulici je tma, zlodeji majú voľné ruky...

Sereď   |   Kvalite a cene vymeneného LED verejného osvetlenia v meste sme sa venovali už viac krát. Aj problémom s jeho funkčnosťou ako krátko po výmene, tak po mesiacoch, kedy už "muchy" vychztané byť mali. Verejné osvetlenie nefunguje až príliš často a to vo viacerých častiach mesta. Nahnevaní občania sa sťažujú oprávnene. Do výmeny verejného osvetlenia bolo mestom z verejných finančných zdrojov investovaných niekoľko sto tisíc Eur. Na mieste je teda otázka - boli investované účelne, hospodárne a zodpovedá kvalita dodaného tovaru a služieb dodávateľskou firmou účtovanej cene?

Dva dni dozadu nesvietilo mimo iné verejné osvetlenie popri hlavnej ceste od svetelnej križovatky po beznínku  SHELL, včera a dnes nesvieti na Trnavskej ulici. Po oznámení tejto skutočnosti na MP práve teraz, nám bolo oznámené, že o probléme vedia a hliadka pôjde pre kompetentného pracovníka, aby nahodil ističe. Otázka je, ako je možné, že ističe tak často vypadávajú, keď bola vykonaná rekonštrukcia osvetlenia (bola dostatočná?) a prečo sa o osvetlenie nestará dodávateľ, ale pracovník mesta, ktorého musí voziť polícia?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Hlas obcana | 15-06-2018 10:04:15
Môj komentár nebol útok na pána Kurbela. Naopak, patrí medzi aktívnych poslancov. Vo svojom príspevku sa pýtal na osvetlenie. Tak preto tá otázka.
Na našej ulici nesvieti každý druhý deň, a už má to ani nebaví nahlasovať. A s tým sa asi počíta , že nás to už prestane baviť riešiť. A pre nás všetkých, nepomôže nám diskutovať na fórach. Musíme sa pýtať našich zástupcov a byt aktívny vo veciach verejných. Na meste im vyhovuje keď občania mlčia a nemajú záujem o veci verejné, nemajú aktívnych oponentov, proste nemajú nad sebou kontrolu. Kontrola sme my občania.
pre hlas obcana | 15-06-2018 08:38:09
pozrite si vcerajsie zastupitelstvo kto najviac sa pytal a kto ako arogantne odpovedal to je vizitka primatora a prednostu nikto iny za 4.hod schoze nepovedal ani slovo pardon este p. irsak
Pavol Kurbel | 15-06-2018 08:03:05
Osvetlenie sa niekoľkokrát riešilo na zastupiteľstve. Odpoveď primátora a Krajčoviča vždy rovnaká. Oni za to nemôžu, lebo to stále vyhadzujú ističe, alebo to ničia neznámi vandali. Nedá sa s tým nič robiť. Zhruba takto znela odpoveď od nášho najvyššieho. Už som na to upozorňoval ja, kolega Hanus a aj ďalší kolegovia. Podľa mňa je to spackaná rekonštrukcia a tak teraz nikto zo zodpovedných sa k tomu nechce prihlásiť.
Ako poslanec nemám žiadnu možnosť to ovplyvniť, len na to poukazovať a žiadať nápravu. Ale do nekonečna opakovať to iste a pritom vidieť že nie je snaha to seriozne riešiť tiež nemá žiadny praktický zmysel. Podľa mňa jediné čo by pomohlo, napísať Tomčányimu a teraz pred voľbami zvlášť to by mohlo zabrať. Ale tých dopisov musí byť množstvo. Jeden či dva je málo.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-06-2018 00:36:32
Hlas občana | 14-06-2018 23:34:07 | - zaujimavy postreh a pripomienka.

Kurbel je podla mna najaktivnejsim poslancom MsZ. Asi 5 rokov riesi vyznu kauzu NEVYHODNEJ ZMLUVY pre mesto ohladom prenajmu tepelneho hospodarstva a dalsie veci tykajuce sa MsBP.

Doteraz verejne poukazal na desiatky nedostatkov, spinavosti a na aroganciu vedenia mesta.

Do riesenia vcei vklada svoje vlastne peniaze radovo v desiatkach tisic Eur.

Mozete vysvetlit, preco Vasa otazka bola smerovana na Kurbela, kedze v MsZ je dalsich 18 poslancov, z ktorych minimalne 10 som \"nepocul\" na zastupitelstve za niekolko rokov povedat jedno jedine slovo?

Teda prepacte, aby som v jednom pripade neklamal - Robo Starecek sa ozve vzdy, ked pyta dotaciu pre futbalistov. Inak je ticho.
Hlas občana | 14-06-2018 23:34:07
Už sme v meste unavený ćo všetko nefunguje a veci sa neriešia tak ako by sme si predstavovali. Zaujímavé že všetci o všetkom vieme a nikto nemá snahu, riešiť veci v prospech občanov tohto mesta. Vśade počuť a cítiť iba faloš a prazdne reči . Všetci kompetentný len reći o transparentnosti .... a ako všetci majú snahu riešiť všetko pre krajšiu Sered a spokojných obćanov. Nemala som ešte čas pozrieť dianie na zastupiteľstve, ale spýtam sa priamo p. Kurbel mali ste možnosť riešiť to na zastupiteľstve ...
Pavol Kurbel | 14-06-2018 23:15:51
Práve som dovolal s našimi mestskými policajtami. Nahlásil som im, že sa unás znova nesvieti. Odpoveď policajta:\" viem o tom, už dvakrát som volal zodpovednému pracovníkovi nedvíha telefón, nemôžem s tým nič urobiť. Zajtra to nahodí.\" No ďakujem za takéto osvetlenie, čo neustále vypadáva a nesvieti.
Tie kecy o tom, že to nie je vecou nového osvetlenia su len kecami. Pýtam sa, prečo staré osvetlenie ktoré svietilo oveľa lepšie a žralo podstatne viac elektiky nevyhadzovalo ističe?
Pavol Kurbel | 14-06-2018 22:59:22
Ani u nás na Športoovej a okolí sa dnes znovu nesvieti. V priebehu týždňa už druhý krát. Nech žije primátor, aj Krajčovičom. Už mám toho plné zuby. Zase mi ukradnú naftu a poškodia zámok na nádrži. Posledne ma to stálo 650 eur. Asi to nechám preplatiť Tomčányimu.
zasa tma jak v piči | 14-06-2018 22:16:14
asi poverený pracovník mesta čaká, kým preňho príde hliadka MP a dovezie ho k ističom :D
gulak | 11-06-2018 09:08:11
To osvetlenie možno vypínaju schvalne..
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-06-2018 08:31:45
názor | 11-06-2018 00:15:51 | - dovolim si povedat, ze prakticky vsetko je dnes vyrobene v Cine.

Otazka je, ktora cenova relacia je objednana investorom, nakalkulovana a nasledne dodana dodavatelom.

Je uplkne zle, ked je nakalkulovany a nasledne z verejnych penazi zaplateny kvalitativny standard alebo dokonca vysoky nadstandard, no dodany je najnizsia kvalita, alebo podmriemer.

Tam nasledne vznika rozdiel, ktory umyselne moze niekto \"nevidiet\" a financny rozdiel sa moze delit. Na vysledok potom doplaca obcan, ktory to vsetko zaplatil.
Osvietenstvo | 11-06-2018 08:16:41
Absolutny suhlas s Marekom. Navrhujem \"riesenie\", vypnut ich uplne, usetri sa este viac a vysledok (tma) ostane rovnaky... :-(
názor | 11-06-2018 00:15:51
Mňa vytáča, keď počúvam o tzv. výberovom konaní. Tí hore aj tak to obchádzajú a nič sa nedeje. Je to len hon na čarodejnice. Potom sa kupujú tie najlacnejšie a nekvalitné veci. Kupujeme čínske výrobky. Nie je to aj naše osvetlenie čínske? Dolnomajerska ulica je naozaj široká a osvetlenie je iba na jednej strane a to tiež nasmerované na cestu. Nehovoriac ako to vyzerá od Jednoty okolo starej lekárne. Zobrať si len so sebou baterku.
Emana | 10-06-2018 20:51:30
pre gramatika- pochybujem že hodina gramatiky pomôže občanom, ked budú kráčať tmavou ulicou, niekto ich okradne alebo prinajlepšom dá po papuli...
dvakrát alebo tri razy...
Pavol Kurbel | 10-06-2018 20:16:32
U nás na Športovej a okolité ulice tento rok nesvietili už x krát. Naposledy tento týždeň. Už ma to ani nebaví nahlasovať.
Ako sa hovorí, aký pán, taký krám. V tomto prípade to platí úplne presne.
Gramatika | 10-06-2018 17:47:45
Krat sa pise spolu, raz, razy oddelene
Dvakrat
Tri razy
:)
Tma tma | 10-06-2018 15:39:57
Najlepšie bolo klasické výbojkové osvetlenie toto ledkové je nevýrazné slabé a studené svetlo
neznáma | 10-06-2018 14:48:45
aj na Fándlyho býva často tma, inde je svetlo , pre krádeže ako stvorené, človek sa bojí ísť aj večer domov.
tony | 10-06-2018 12:19:08
odpoved je jednoducha Marek,zlodeji(mesto)zlodejom vyhoveli.
Marek | 10-06-2018 10:45:40
Dva fakty: osvetlenie je pre mesto absolútne nedostatočné, nemá ani trochu na staré komunistické svetlá, to bolo krásne všade vidieť a po druhé stále to vypadáva, čo mi príde divné pri takej extrémne nízkej spotrebe elektriny, ale nie som elektrikár, takže to len z môjho pohľadu. Je to katastrofa za tisíce eur.
Budiš svetlo ale nieje | 10-06-2018 10:13:22
To iste Zeleznicna od stanice az po svetelnu krizovatku je castokrat tma jak prdeli
Peter | 10-06-2018 08:02:12
Dobrý deň, ja som písal správy mestu Sereď, tí sa tvárili, že o ničom nevedia a rýchlo ma odbili, no aspoň mi dali kontakt na \"kompetentného\", ktorý ma osvetlenie na starosti. Napísal som mu mail pred niekoľkými týždňami a do dnešného dňa mi neodpovedal...
Mimochodom, toto sa deje takmer každý večer na Čepenskej ulici a na striedačku vo všetkých uličkách až do Čepeňa...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárMajú smolu Pred 8 hodinami:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárpotecha Pred 9 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
KomentárČo tak Včera:
PRÁVE TERAZ: Dopravná nehoda pri Tescu v Trnave
KomentárAnonym Včera:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárAnonym Predvčerom:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
Komentárak nemôžete poraziť, snažíte sa uraziť., tak hovorí naše slovenské porekadlo Predvčerom:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
KomentárHlupáci Predvčerom:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárseredanka 22-08-2019 20:10:28:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárPre obyvatel 22-08-2019 08:29:03:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárA to je zas moj nazor 21-08-2019 23:42:53:
Policajti im našli heroín
KomentárKlaun 21-08-2019 20:12:23:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárdik more 20-08-2019 21:17:55:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK 20-08-2019 11:31:46:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia 20-08-2019 11:10:30:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárs.i.n. 19-08-2019 10:45:25:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign