Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 25. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

MFK Ružomberok - ŠKF iClinic Sereď 0:0

Igor LehockýDátum22. 07. 2018 12:32:40TémaFutbal
63

V sobotu, 21.7.2018 o 19.00 hod. hráči ŠKF iClinic Sereď začali písať úplne nový športový príbeh v našej najvyššej domácej futbalovej súťaži, v ktorej prvý krát v histórii futbalu v Seredi v majstrovskom zápase Fortunaligy odohrali jej 1.kolo na štadióne MFK Ružomberok a určite každý jeden fanúšik ŠKF očakával, ako zvládnu sereďania tak dôležitý vstup do súťaže.

V 3.minute sa na pravom krídle dokázal uvoľniť domáci Daniel, na jeho center do šestnástky si nabehol Tandir a jeho nebezpečnú hlavičku Penksa v bráne hostí vynikajúco pri ľavej žrdi vyrazil. V 6.minute kapitán hostí Mečiar na ľavej obrane vystihol zlú rozohrávku domácich a okamžite poslal presný pas po ľavom krídle pre Moronga ktorý sám ušiel stíhaný domácim kapitánom Maslom ale v šestnástke domácich si pustil loptu ďaleko od nohy a tá mu ušla za bránkovú čiaru, škoda. Z 10.minuty mám poznámku o tom že dnes to nebol Richnákov deň lebo v podstate každú loptu pokazil ale bol to práve on keď v 13.minute asi z 26m vyslal na bránu domácich nie zlý strelecký pokus. V 26.minúte nasledovala občerstvovacia prestávka do ktorej sa sereďania v zásade venovali na ihrisku defenzíve, „Ruža“ mala herne navrch ale okrem zakončenia Tandira z 3.minuty si nič iné nevypracovala. V 33.minute po akcii na pravom krídle Daniel po zemi poslal loptu do šestnástky hostí, Kostadinov si ju spracoval ale sám z 15m vystrelil iba do bloku a to bolo šťastie pre hostí. V 39.minute žltú za zákrok na Daniela videl z hostí Mečiar ktorý ho dohrával ale možno zbytočne dôrazne pri autovej čiare krátko po súboji s Loduhom. Do konca prvého polčasu sa už nič zaujímavé neodohralo, v ňom mali jasnú hernú prevahu domáci, na držanie lopty v pomere až 80-20% ale výborne fungujúcu defenzívu hostí nedokázali prekonať.

Do druhého polčasu veľmi nevýrazného Militosyana v ŠKF vystriedal Ulrich, domáci vybehli na druhý polčas bez zmeny. V 56.minute strelecký pokus Tandira letel z 18m vysoko nad ale v 59.minute hostia rozvinuli peknú akciu keď si najprv loptu pár krát narazili na jeden dotyk, Loduha vysunul Moronga, ten poslal na pravé krídlo dobrú loptu pre šprintujúceho Menicha za obranu domácich a jeho prudký pokus už z ostrého uhla z 12m trafil spojnicu ľavej šibenice a od žrde sa lopta odrazila pre domácich do bezpečia, škoda. V 62.minute prvý strelecký pokus medzi tri žrde z hostí poslal Ulrich ale z 18m z ľavej strany trafil pripraveného Macíka v bráne MFK. Na druhej strane v 63.minute Mečiar v súboji s Danielom na ľavej obrane prišiel o loptu, Daniel vnikol do šestnástky hostí, po zemi nabil pre nabiehajúceho Andrezlyho ale jeho zakončenie z jednotky z 13m letelo vysoko nad, to bolo šťastie a rovnako nepresný bol aj strelecký pokus Daniela v 65.minute z 20m. V 71.minute sa črtal náznak nebezpečného brejku hostí keď po strate lopty na polovici ŠKF nasledovala rýchla kolmica na Moronga, ten hneď poslal loptu za obranu domácich pre Ulricha na ľavom krídle, Macík okamžite prchal zpred vlastnej šestnástky do opustenej brány, Ulrich v šestnástke domácich si na dva krát prichystal zakončenie ale zblokovaná strela našla náruč Macíka. Od 75. do 78.minuty prebehlo niekoľko striedaní domácich i hostí, v MFK Kostadinova vymenil Kružliak, Takáča Brenkus a u hostí Richnáka Adekuoroye. Tlak domácich na bránu hostí v závere miestami silnel ale žltú za faul odzadu na Moronga videl aj domáci kapitán Maslo v 88.minute ktorý Moronga nevedel inak zastaviť kúsok za poliacou čiarou. Ošetrovanie Moronga hostia využili na striedanie ale svoju smiešnu dôležitosť tu ukázal aj hlavný rozhodca Očenáš ktorý za pomalé striedanie v čase ošetrovania Moronga ukázal žltú v 89.minute Loduhovi...no proste asi ďalší z klanu Manfréda K., keď pred tým nedokázal kartu ukázať domácemu Tandirovi za opakované teatrálne simulovanie faulov i v šestnástke hostí. Loduhu teda vymenil Hučko a do záveru i nastavených troch minút obrana sereďanov ešte niekoľko krát odvracala snahu domácich o zakončenia ale to bolo dnes zo strany MFK v podstate mizerné a tak 1459 divákov na štadióne domáci výkon po záverečnom hvizde nepríjemne vypískalo.

Z hľadiska si určite pochvalu zaslúži skupinka asi 40tich fanúšikov zo Serede, ktorej hlasité povzbudzovanie bolo počuť počas celého zápasu a rovnako tak pochvala za svoj výkon patrí z hráčov ŠKF iClinic pre Penksu, Michalíka, Djibyho Ba, Menicha a Ulricha, za bojovnosť so striedavým úspechom stojí za pochvalu pre Mečiara a Gatarića. Sereďania si z Ružomberka odnášajú „zlatý bod“ vďaka vynikajúcej defenzíve ktorá odolávala nájazdom domácich počas celého zápasu. Prvé „ochutnanie“ Fortunaligy pre niektorých hráčov ŠKF iClinic bolo viditeľne ťažké sústo, ale kvalitnejšie výkony určite prídu s ďalšími zápasmi z ktorých hráči využijú nadobudnuté skúsenosti, v hlavách si to „zrovnajú“ a uvedomia si že kvalitné výkony dokážu všetci produkovať nie len v 2.lige, ale aj vo Fortunalige.

Tréner ŠKF iClinic Sereď Michal Gašparík po zápase povedal že vedeli kam idú hrať a s kým budú hrať, hráči v kádri boli nováčikovia ktorí prvý krát väčšina hrala ligu, niektorí po mesiacoch i rokoch znovu okúsili ako chutí ligový futbal, takže z tohto hľadiska nebol dôvod si namýšľať že tu vyhráme, zamerali sme sa na obrannú činnosť čo sa nám aj darilo zo začiatku, v prvom polčase mali domáci jednu veľkú šancu ktorú nám brankár zlikvidoval a v prvom polčase nás podržal, v druhom polčase domáci začali aktívnejšie, my sme sa zbytočne stiahli čo sme chalanom nekázali, mali šance, od 20.minúty druhého polčasu mali dobré úseky hry keď nás zatlačili, mali jednu 100% šancu z ktorej to strelili nad bránu, nedali gól. My sme mali nejaké náznaky šancí ale nedotiahli sme to do konca, škoda že Menich nedával loptu do zadu, vyskúšal to dať na bránu, trafil žrď, škoda, keby to dal do brány boli by sme spokojnejší ale nebolo by to spravodlivé pre domácich. Uhrali sme bod, takže z našej strany spokojnosť, je to historicky prvý ligový bod pre Sereď takže z našej strany spokojnosť.

Tréner MFK Ružomberok David Holoubek v úvode pogratuloval trénerovi a hráčom Serede k bodu. Povedal že vstúpili do zápasu aktívne, mali gólové príležitosti ktoré nepremenili, stále išli za tým že chcú vyhrať, myslí si že aj vstup do druhého polčasu mali pod kontrolou tak ako celý zápas čo sa týka protiútokov súpera, bohužiaľ v niektorých činnostiach boli nepresní, to že nedali gól sa stáva, môže sa to stať, chlapci odpracovali ten zápas od prvej do poslednej minúty, škoda že z toho nemajú ten výstup, výhru, čo ho mrzí ale myslí si že to je beh na dlhšiu trať. Pracovať na tom budú, pracovať neprestanú a tie góly dávať budú, mrzí ho to že domácim fanúšikom nemohli dať alebo dopriať víťazstvo, ale k tomu patrí, čo je podľa neho veľmi pozitívne to, že na posledných 20 minút nastúpili chlapci z dorastu, ten zápas zvládli, Kružliak mal šancu, myslí že aj Brenkus to zvládol a to je pozitívne, to čo sa nám nepáčilo to si vyhodnotíme zajtra z videa, ale samozrejme remíza nás mrzí, taký je futbal, to sa občas stáva a pogratuloval súperovi k bodu.

Keď som sa potom pýtal okrem iného Michala Gašparíka na zlé výkony Militosyana a Richnáka ktorý v siedmych kontaktoch s loptou v prvom polčase ju 6 krát odovzdal súperovi, pán Holoubek sa ozval s tým že to je nefér takto vytýkať nedostatky hráčov. Chvíľu som hľadel na tento „originálny“ výstup p.Holoubeka ale vzhľadom k jeho veku som sa do výmeny názorov ďalej nepúšťal, je iba smiešne že tento mladík vnucuje inému jeho videnie futbalu a že poukazovanie na zlý výkon hráča v zápase je nefér. Zostáva veriť, že pán Holoubek v Ružomberku nebude zdokonalovať nemohúcnosť zakončenia svojich zverencov, aby ho aj s mužstvom ružomberčania po záverečnom hvizde rozhodcu vypískali aj v iných zápasoch. Teraz ma vlastne napadlo...čo si to tí domáci diváci vôbec dovolili takto vypískaním zhodnotiť nedostatky hry MFK...

Zostavy -  domáci: M.Macík -  J.Maslo(K), K.Qose, P.G.Andrezly, D.Takáč(78.A.Brenkus), F.Twardzik, Y.Urdinov, M.Čurma, T.Kostadinov(75.R.Kružliak), I.Tandir, E.Daniel

                hostia : P.Penksa -  M.Mečiar(K), Ľ.Michalík, A.O.Baez, V.Militosyan(46.Ľ.Ulrich), N.Gatarić, M.Loduha(89.T.Hučko), A.Morong, R.Richnák(76.B.O.Adekuoroye), J.Menich, T.D.Ba

ŽK: 88. J.Maslo – 39.M.Mečiar, 89.M.Loduha

Strely spolu – 18 – 5

         na bránu – 3 – 2

         mimo bránu – 11 – 1

         zblokované – 4 – 2

Rohy – 12 – 2

Fauly – 11 – 11

Ofsajdy – 2 – 1

Rozhodoval: Michal Očenáš

 


Fotogaléria k článku:

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

Zobraziť všetky fotografie
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárMajú smolu Pred 5 hodinami:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárpotecha Pred 7 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
KomentárČo tak Včera:
PRÁVE TERAZ: Dopravná nehoda pri Tescu v Trnave
KomentárAnonym Včera:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárAnonym Predvčerom:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
Komentárak nemôžete poraziť, snažíte sa uraziť., tak hovorí naše slovenské porekadlo Predvčerom:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
KomentárHlupáci Predvčerom:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárseredanka 22-08-2019 20:10:28:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárPre obyvatel 22-08-2019 08:29:03:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárA to je zas moj nazor 21-08-2019 23:42:53:
Policajti im našli heroín
KomentárKlaun 21-08-2019 20:12:23:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárdik more 20-08-2019 21:17:55:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK 20-08-2019 11:31:46:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia 20-08-2019 11:10:30:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárs.i.n. 19-08-2019 10:45:25:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign