Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 12. 2017, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Prenájom priestorov na podnikanie
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Afrikola
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Máme historicky najnižšiu nezamestnanosť

Ministerstvo práce, soc.vecí a rodiny SR |MM|   Na Slovensku je bez práce najmenej ľudí od roku 1993. Úrady práce evidovali v júni 221 933 nezamestnaných. Celková miera tak poklesla na historické minimum 8,14 %. Vývoj ekonomiky predpokladá jej ďalší zostup. Zamestnávatelia stále hľadajú desaťtisíce zamestnancov.
 

Po tom, čo v máji tohto roku dosiahla svoje historické minimum miera evidovanej nezamestnanosti, v júni klesla na najnižšiu hodnotu aj celková miera. Slovensko má tak najnižšiu nezamestnanosť od roku 1993. „Krajine sa darí a ešte sa má dariť. Oceňujem aktivity ministerstva práce, pretože veľmi efektívne využívajú eurofondy a iné nástroje na podporu zamestnávania ľudí. Aj vďaka ich opatreniam nezamestnanosť na Slovensku klesá. Myslím si, že bez pomoci štátu by sme takéto výsledky nedosiahli,“ hodnotí vývoj predseda vlády SR Robert Fico. Vyzdvihuje, že nezamestnanosť výraznejšie klesá aj v menej rozvinutých okresoch. „V okrese Poltár sa znížila za dva roky až o 8,41 percentuálneho bodu, vo Veľkom Krtíši o 8,0 p.b. Stále je čo robiť. Máme región ako Rimavská Sobota, kde je nezamestnanosť viac ako 20 %. Na rokovaniach vlády však pravidelne venujeme pozornosť plneniu úloh z akčných plánov pre menej rozvinuté okresy, ktoré už prinášajú priaznivé výsledky," približuje premiér.

Ďalším pozitívom je pokračujúci úbytok dlhodobo nezamestnaných. Aj pri tejto kategórii sme na historických hodnotách. „Za 25 rokov existencie Slovenskej republiky nebol nikdy taký nízky počet dlhodobo evidovaných nezamestnaných. Ľudí, ktorí sú bez práce viac ako rok, je 105 654. V kategórii evidovaných nad 4 roky sme na počte 51 060 ľudí. Iba v júni ubudlo zo štatistík viac ako 10-tisíc dlhodobo nezamestnaných,“ vyčísluje minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. K týmto výsledkom dopomohli najmä prijaté opatrenia rezortu práce zamerané na vzdelávanie a rekvalifikácie, či zvyšovanie motivácie prijať aj prácu za nižšiu mzdu. „Určite pomohla aj povinná aktivácia poberateľov pomoci v hmotnej núdzi, pretože takto sa ľudia naučili pracovať a získali pracovné návyky. Prejavuje sa to aj následným záujmom zamestnávateľov o nich. S touto kategóriou je potrebné robiť aj do budúcnosti, pretože predstavuje silnú základňu z celkového počtu nezamestnaných. Pripravili sme preto ďalšie projekty, ktoré sú presne cielené na túto skupinu," dodáva minister Richter.

Na Slovensku naďalej pribúdajú aj nové pracovné miesta. Podľa údajov Sociálnej poisťovne ich iba v júni vzniklo približne 17-tisíc. „Za šesť mesiacov tohto roku pribudlo 56-tisíc nových miest a od nástupu tejto vlády takmer 85-tisíc. Toto je odpoveď na úbytok evidovaných nezamestnaných," konštatuje minister práce. Popritom evidujú úrady práce ďalšie desaťtisíce neobsadených pracovných miest, aktuálne takmer 62-tisíc. „Som presvedčený, že onedlho budeme dosahovať šesťpercentnú nezamestnanosť, ale to už bude asi naše minimum, pretože štruktúra nezamestnaných nám v tejto situácii neumožňuje zájsť ďalej. Riešime akútny problém nedostatku pracovných síl. Pripravili sme preto celý rad opatrení, ktoré sme predstavili aj na Rade solidarity a rozvoja SR. Naši sociálni partneri, zamestnávatelia a zástupcovia zamestnancov, ich prijali veľmi pozitívne. Chceme výraznejšie podporiť mobilitu pracovnej sily, navrhujeme zvýšiť príplatky za nočnú prácu a prácu vo sviatok, zaviesť príplatky za prácu v sobotu a v nedeľu, zvýšiť minimálnu mzdu,“ vyratúva premiér Robert Fico.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
turbo | 16-08-2017 16:26:14
takzvana evidovana miera nezamestnanosti je magicke cislo, s ktorym sa da carovat (vyradenie z evidencie UP, sezonne prace atd..). Zaujimavejsi udaj, o ktorom sa ale v tv novinach nedozvieme je MIERA ZAMESTNANOSTI. Pre zaujimavost, tato miera zamestnanosti bola pre rok 2015 na Slovensku 67,7%, v Nemecku 78%, v Cesku 74,8%, v Rumunsku 66% atd...
Registrovaný Kristián Knapp Kristián Knapp | 16-08-2017 12:55:45
Keby počítali nezamestnaní (evidovaní na UP) + dobr. nezamestnani (zo zaznamov poistovni /bez poberania davok/ ) tak by az taká nízka nezamestnanost nebola.
To sú len čísla tých ktorých vyradili z evidencie .
V septembri pridu novi ludia (absolventi) a zas sa nezamestnanost bude zvyšovať - tých potom vyradia tiež a zas sa bude znižovať. A takto to ide dookola.
seredan | 16-08-2017 12:36:20
ja som rád že ich vyradili z úradu práce ! ľudia ktorí sú tam pricucnutí roky rokúce len aby nemuseli platiť zdravotnú a po pritom robia na čierno. Prečo by mal pracujúci človek im platiť zdravotnú ? V zahraničí pokiaľ je človek dlhšie ako pol roka na úrade práce tak už ho vyraďujú automaticky a keď si nájde prácu tak mu strhávajú z platu sumu ktorá ide na zaplatenie zdravotnej počas doby ktorej mu to platil štát.
dotaz | 16-08-2017 12:14:15
Koľko pracovných miest vytvorila naša vláda? Všetko čo tu nachádza sú cudzinci, tzv. zahraničný investor, ktorých dotuje naša vláda, len aby neodišli. Náklady u nás, zisk ide do zahraničia. A len sa zadlžujeme.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-08-2017 00:19:07
Je neskutocne mnozstvo dobrovolne - nutene nezamestnanych.

Statistiky si ministerstvo upravi na teke cisla, ake potrebuje mat.

Jadnoducho potrebny pocet ludi vyradi z uradu prace.
Co tym vyriesia okrem cisiel a odmien pre seba?
seredan | 16-08-2017 00:06:41
keby sme na svk nemali osady tak reálna nezamestnanosť je na úrovni pod 3 percentá. A hneď by sme ušetrili pár miliárd eur do štátneho rozpočtu.
nezametnanosť | 15-08-2017 21:51:52
Papier veľa znesie. Týmto štatistickým údajom sa dá len pramálo veriť. Ak do počtu nezamestnaných počítajú len tých, ktorí sú evidovaní na úrade práce, alebo poberajúcich nejaké dávky, tak potom je to veľmi skreslený údaj. Myslím si, že do počtu treba započítať pracujúcich v zahraničí, masu politikov zakotvených rôznych politických stranách, horocov, armáda úradníkov, poisťovne, banky...Sú to umelo vytvorené miesta. Tak ako to vlastne je? To iste je aj o priemernej mzde.
marek | 15-08-2017 20:36:18
Áno, ak nezamestnanosť klesá, dopomohli k tomu opatrenia rezortu práce, no ak stúpa, ako to bolo cez krízu, to už je celosvetový trend. Pravda je taká, že aj táto situácia, keď sa nám relatívne darí, lebo ľudia na Slovensku extrémne nezbohatli, iba niektorí šikovní využili eurofondy a banky masívne poskytovali úvery, je kopírovaním hospodárskeho vývoja v západných štátoch, v EÚ predovšetkým Nemecka, ktorého je Slovensko hospodárskou kolóniou. Hrdinstvom by bolo v čase krízy udržať nezamestnanosť na dnešnej úrovni, ale to sa samozrejme v súčasnom extrémne prepojenom a globalizovanom svete nedá, tobôž nie v otvorenej EÚ.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
LIDL
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Prevažne oblačno
H
86%
Sever 13 km/h
08:34
16:59

Pon

H

2°/-3°

Uto

B

1°/-4°

Str

H

0°/-3°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárzdenek Pred 2 minútami:
Muž, ktorý sa mal sa vyhrážať policajtom po zákroku v Opoji smrťou sa prihlásil sám na polícii
KomentárJozef Pred 9 minútami:
"Pochod čertov" v Piešťanoch - vyjadrenie organizátora
Komentárna rozdiel Pred 52 minútami:
Domové prehliadky vykonané pravdepodobne v súvislosti s incidentom, pri ktorom bol zastrelený Ján G. z Vinohradov nad Váhom
Komentárobyvatel 1 Pred 2 hodinami:
Väčšinu poslancov MsZ a primátora Tomčányiho diskusia o veciach verejných pre občanov nezaujímala.
KomentárPotkan Pred 3 hodinami:
Mimoriadna udalosť v obci Opoj: Policajti PMJ museli použiť služobnú zbraň, jeden z podozrivých streľbu neprežil
KomentárPeter Pred 14 hodinami:
Prečo sú čerti škaredí? Môj názor na "spestrenie" Vianočných trhov
KomentárTo nemyslite vážne ? Pred 16 hodinami:
Videozáznam z 9. zastupiteľstva v obci Šoporňa
KomentárIgor Lehocký Pred 17 hodinami:
Zomrel bývalý tréner seredských futbalistov Tibor Meszlényi
Komentárxxxxx Pred 17 hodinami:
Mikuláš rozsvietil vianočný stromček
KomentárVlado Pred 22 hodinami:
Nútené práce uložené Mestom Sereď príslušným VZN napadol JUDr. Ladislav Skubeň na Generálnej prokuratúre
Komentármiroslav Pred 23 hodinami:
Nadránom v obci Opoj polícia vykonala zákrok proti podozrivým z trestnej činnosti, pri ktorom bol zastrelený Ján G. zo známej "bankomatovej mafie". - AKTUALIZOVANÉ
KomentárAnonym Včera:
Podnikateľ exposlanec Marián Sidor patrí medzi žiadateľov o zmenu územného plánu. Vo videu predstavuje ich zámer na ubytovanie stoviek až tisícov pracovníkov v areáli bývalej NHS
Komentárvideo Včera:
Šintavská "celebrita" Holička utekal aj pred kamerou a otázkami redaktorky TV Markíza - v REFLEXe na TV už dnes popoludní
KomentárObcan 333 Včera:
Poslanci začali rokovať - bod o zmene Územného plánu mesta bude o 13:00 hodine - AKTUALIZOVANÉ
Komentárreflex relacia Predvčerom:
Starosta Holička pred redaktorkou TV Markíza zbabelo ušiel
Komentárgulak Predvčerom:
"Pochod čertov" v Piešťanoch v nedelu asi nebude. Poslanci tvrdia, že "postavy demonov posobia velmi realisticky" a je to tiež "otazka bezpecnosti a ochrany pred ujmou psychickou ci fyzickou"
KomentárTyrone Predvčerom:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign