Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Kvalitná štátna a mestská polícia je záruka poriadku v obci

Igor LehockýDátum22. 08. 2012 16:57:06TémaPolícia

Dnešný príspevok prispievateľa do rubriky "Chat" v seredonline je natoľko konkrétny a faktický, že pokiaľ je aj pravdivý, napadlo ma, či niekto trestá príslušníkov Policajného zboru, alebo príslušníkov Mestskej polície za plnenie si služobných povinností v zmysle zákona. Tu je príspevok:

Janka
2012-08-22 15:05:02

Dnes som poobede sedela na novom namesti, a jedno auto zaparkovalo popri ceste pri namesti oproti vinoteke (ano, tam kde je zakaz a kde ked niekto zastavi, MP je tam do dvoch minut, lebo tam maju kamery a uz kasiruje). No ale toto auto (seda Skoda Oktavia GA-254DJ) tam parkovalo asi tristvrte hodinu a NIC SA NEDIALO. Asi boli kamery nasmerovane zrovna na druhu stranu :) alebo mal dotycny policajt za monitormi zrovna obed, neviem. A ked o 13:14 hod. presli okolo statni policajti (GA-641BM ak si dobre pamatam), tak len troska spomalili a asi zistili, ze ide o „vyvoleneho“, tak isli dalej. Asi minutu po nich isla cez namestie pesia hliadka MP. Auto zbadali, ale radsej sa vybrali opacnym smerom a tvarili sa, ze nic nevideli. TAKTO TO U NAS FUNGUJE!

Iba dve veci ma v tejto súvislosti napadajú: či sa vracajú staré časy aj napriek tomu, že bývalý minister vnútra navýšil tabuľkové počty na Obvodnom oddelení PZ v Seredi vo viere, že policajti pomôžu mestu, alebo je proste nutné si zvyknúť na to, že muži v uniforme si budú užívať všetky privilégiá polícajtov ale s plnými gaťami voči porušovateľom zákonov.

Znovu zdôrazňujem, že ak je vyššie uvedený príspevok pravdivý, je asi potrebné tu takto verejne pripomenúť, že v zmysle Trestného zákona sa konaním rozumie aj opomenutie takého konania, ku ktorému som inak ako policajt povinný. Ak by tomu niekto nerozumel, tak iba na vysvetlenie dodám, že pokiaľ policajt nekoná v súlade so zákonom, môže byť podozrivý zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. To v tom horšom prípade. V tom lepšom prípade je to iba taká "demokratická" hanba konkrétnych mužov v uniforme policajtov a ich priamych nadriadených.

V tejto súvislosti by bolo teda celkom vhodné dočkať sa vyjadrenia kompetentných, ako hodnotia konanie svojich podriadených, uvedené v príspevku.

                                                                             


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Igor Lehocký | 24-08-2012 19:50:30
"maros", žiaľ, teraz už môžem potvrdiť Vaše slová aj ja, lebo dnes asi o 19.35 hod. keď som šiel vo vozidle po ul. Železničnej v smere od žel. stanice, protiidúci policajný Seat odbočoval zo Železničnej ul. ku činžiakom na ul.Jesenského a samozrejme bez smerovky. Tak neviem, možno majú prikázané šetriť žiarovky v smerovkách...
Knedlo | 23-08-2012 14:31:06
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.
Peter | 23-08-2012 13:32:59
Riesite tu uplne nepodstatne veci. Rozmyslali ste uz niekedy aj nad tym ze ta vinoteka je na takom mieste kde neda sa zaparkovat???? Ked si tam zakaznik kupi vecsie mnozstvo vina povedzme 30 litrov tak je s tym problem to odniest. Ja som mal tam taku skusenost, ze som tam postal v zakaze presne tam kde spominaju toto auta a statna policia sa hned pri mne zastavila. 60€ mi chceli dat pokutu ale som im vysvetlil ze len som si chcel nalozit vino. Upozornili ma na ten zakaz, ja som si bol vedomi ze maju pravdu ale pochopili ze len vino som si bol nalozit tak ma vyriesili pohovorom. Policajti su tiez len ludia a vedia pochopit...
maros | 23-08-2012 13:21:58
Hej, viem, že to nie je článok na triafanie sa do policajtov, len už mi to dlhšie ležalo na srdci a pri tomto článku ma to napadlo, tak som napísal :)
Nevedel som, že polícia môže mať zakázané použiť výstražné znamenia.
Igor Lehocký | 23-08-2012 13:13:51
maros, tento článok nevznikol preto, aby sa tu teraz každý anonym triafal do policajtov. Význam by to malo iba vtedy, keby ste svoje tvrdenia vedel aj niečim doložiť, dátum, hodina, ev.č.vozidla a najlepšie ako tu už bolo spomenuté je foto do mobilu, aj keď mať pohotovo pripravený mobil na také situácie, ako spomínate je asi ťažké. Verejná kontrola má pre nadriadených v prešľapoch policajtov význam iba vtedy, ak nedostatky v práci polície sú preukázateľne zdokumentované, vtedy je možné poriešiť jednotlivcov.
Jozef | 23-08-2012 13:11:35
maros, bohuzial Ta klame:

V zásade platí, že policajt pri výkone služobných povinností (či už s majákmi alebo bez nich) nesmie ohroziť bezpečnosť premávky a jej účastníkov. Keď ale nepoužíva majáky, môže porušiť pravidlá iba v nevyhnutnom rozsahu.

Otázne je, čo je to nevyhnutný rozsah. Ak vás sprava cez krajnicu predbehne hliadka bez majákov nemusí to nutne znamenať, že sa policajti ponáhľajú na obed. Môžu napríklad ísť za nejakou úlohou, pričom nedostali povolenie použiť výstražné znamenia.


Zákon o premávke 8/2009

§ 40 ods. 1

Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa typické zvukové znamenie doplnené zvláštnym výstražným modrým svetlom alebo červeným svetlom, prípadne ich kombináciou, nie je povinný dodržiavať povinnosti a zákazy ustanovené týmto zákonom okrem povinností podľa § 3 ods. 2 písm. c) a § 4 ods. 2 písm. a) až e). Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa zvláštne výstražné znamenia, je povinný dbať na potrebnú opatrnosť tak, aby iných účastníkov cestnej premávky neohrozil.

§ 69 ods. 4

Výnimku z druhej časti tohto zákona, ktorá je v cestnej premávke okamžite potrebná, môže povoliť policajt na mieste samom v nevyhnutnej miere a za predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej premávky.
maros | 23-08-2012 12:52:07
Nerozumiem jednej veci. Nie raz som videl, že auto štátnej polície nedalo pred odbočovaním a počas neho smerovku o zmene smeru jazdy alebo nezastavili na stopke a čo už bol raz vrchol, nezastavili na stopke + nedali smerovku. Prečo sú ľudia za to pokutovaní, chápem, ale prečo si to polícia, ktorá práve ostatných za to pokutuje si to dovolí spraviť. Pokiaľ ma rozum neklame, tak pravidlá by mali dodržovať aj oni. Pre info 50 € za nedanie smerovky 150 € za nezastavenie na stopke.
j.f. | 23-08-2012 11:25:32
Kdo nejde s námi, ten je rozvraceč,
kdo proti nám, je lump a břídil,
jde s námi špicl, špeh a donašeč,
konfident, informant a slídil! :)))
Igor Lehocký | 23-08-2012 09:20:50
...a tí niektorí majitelia vozidiel majú právo porušovať zákony podľa ktorých pravidiel? A kto dal právo policajtom nepostihovať každého za porušenie zákona? Kto je už dnes vyňatý spod právomoci polície?
to viem ja | 22-08-2012 23:28:05
ze niektori majitelia vozidiel su aj takto odmenovani za sluzby v prospech nas vsetkych. Kazdy nenosi denne metali na hrudi. Len zavistlivci bonzuju svoj pohlad na situaciu.
Peter | 22-08-2012 22:34:45
Janka pise, ze tam auto stalo asi 45 minut. Za tu dobu neverim, ze sa kamera ani nepohla a bola otocena stale iba jednym smerom, takze na zazname by mohlo byt auto zaznamenane a aj auto SP ci tade preslo. A pokial viem, MP ma mobilne GPSka, aby sa dalo monitorovat kade chodia, tiez by sa malo dat overit, ci v tom case sli cez namestie.
preboha | 22-08-2012 20:54:44
to kde sme,ozaj uz v bananovej reublike? ohlasila, zdokumentovala... vsetko jedno cela mestska a statna policia uz len tym ze nekonali robia hanbu
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-08-2012 20:32:58
pre zase nevieš | 22-08-2012 19:48:56 | - to co napisal podla Vas kompetentny, viem bez mihnutia oka potvrdit. To ze niekto ovlada urcite veci automaticky neznamena, ze vo veci samej je kompetentny prijat riesenia: System tak funguje obecne.

Dolezite je uvedomit si tiez, ze napriek napisaniu prispevku Jankou neznamena, ze udaje sa zakladaju na pravde a su relevantne.
Nic nespochybnujem, nevyvraciam a nie som na nikoho strane. Janka napisala svoj postreh. Pravdepodobne dokumentacia Janke chyba. Ak by sa nam ohlasila, vec by sa mala inak.
pre zase nevieš | 22-08-2012 19:48:56
Menoval si sa sám svojim "múdrym" komentárom. Keď tak všetkému rozumieš, vieš ako to funguje,ešte chceš aj rozhodovať kto sa má kedy vyjadrovať,...
zase nevieš.. | 22-08-2012 19:24:37
To mi je novinka, odteraz som ja kompetentný...? Zaujímavé a v čom som kompetentný...? Ty si ma menoval za kompetentného? Kot si ty, že máš taku moc? :-))
pre nevieš | 22-08-2012 19:14:41
Takže už je to jasné. Kompetentný sa vyjadril.
nevieš... | 22-08-2012 19:11:30
Kamerový záznam určite nie je zlikvidovaný, ale to že je tam kamera ešte neznamená že všetky tieto tu uvádzané skutočnosti musia byť zákonite aj detailne zaznamenané... Treba vedieť ako systém funguje a potom sa vyjadrovať...
pre škoda | 22-08-2012 18:43:29
Veď existuje kamerový záznam. Ak neexistuje tak ho už zlikvidovali a bola to pravda.
škoda... | 22-08-2012 18:37:48
škoda že oznamovateľka danu vec aspon nejakým sposom nezdokumentovalahoci aj len kna kameru či fotak v mobile, kdeže je už všade...
Takto je to len tvrdenie, ktoré nič nedokazuje, aj ked je dost konkrétne!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárMiloš Majko Pred 1 hodinami:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárty kokšo Pred 3 hodinami:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárAnonym Pred 5 hodinami:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
KomentárPre Ivan Sklenár | 14-08-2019 221829 Pred 13 hodinami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
Komentárpre pometeného diskutujúceho Pred 14 hodinami:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárhavran Včera:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič
KomentárHalo Včera:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
KomentárSmer obchoduje s kokaínom Predvčerom:
"Považujem za správne ak sa štátnik usiluje byť nositeľom hodnôt, pre ktoré získa podporu ľudí a neuviazne na vlne momentálne nálady masy." - Zuzana Čaputová
KomentárHranol zo Smeru má na Belize 650 milónov eur. Predvčerom:
Ohováranie a šírenie klamstva o konkrétnych osobách cez internet dosahuje závratných rozmerov aj vďaka podceneniu problému políciou.
KomentárPre dolnostredana Predvčerom:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárlexa 14-08-2019 22:21:44:
PRÁVE TERAZ: Dopravná nehoda vo Veľkej Mači. Cesta je čiastočne neprejazdná. - AKTUALIZOVANÉ
Komentárpre stavebný zákon 14-08-2019 17:02:54:
Stromy ochlazují městské mikroklima. Sázejme je a nekácejme!

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign