Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 25. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Kto klame v kauze Galanta viac a aký je to kšeft, viesť Čistý deň.

redakcia SOLDátum15. 09. 2016 21:50:45TémaKRIMI správy
417

Monika Kozelová |  V kauze pohlavného zneužívania dievčat v Galante sa vynára toľko protichodných informácií, až to začína byť podozrivé. Tie sa vynárajú vtedy, ak sa chce prípad zahmliť a zamiesť cez koberec. Lenže keď zistíte, aký je to KŠEFT...

 

V zásade sa najviac zahmlieva pri objasňovaní pohlavného styku Jakuba a neplnoletou Natáliou. Pozrime sa teda na to.

 

Čo robil Jakub F. v zariadení Čistý deň:

 

Riaditeľ zariadenia Čistý deň - Tománek tvrdil najskôr, že bol vedený ako hospodársko-technický pracovník, neskôr tvrdil, že bol KLIENT

Minister Richter, detská ombudsmanka Tomanová a generálny riaditeľ Valentovič na ľudskoprávnom výbore v NRSR tvrdili, že Jakub bol KLIENT, operovali informáciou od vedenia resocializačného zariadenia

vzápätí na to sa pozabudli a informovali, že onen Jakub dostal výpoveď k 1.1.2015, lenže riaditeľ Tománek o hodinu neskôr tvrdil médiám, že sex s Jakubom mala Natália v marci 2015, vraj na rozlúčku, lebo odchádzal. Tak si vyberte.....

Daniel Lipšic po nahliadnutí do spisu však zistil, že Jakub, ktorý zneužil maloletú Natáliu, BOL V ZAMESTNANECKOM POMERE a na základe dohody o vykonaní práce dostával mesačne 200 Eur, mal zabezpečené bývanie a stravu zadarmo

Podľa prezidenta policajného zboru Gašpara BOL v pracovnom pomere a pracoval ako POMOCNÝ KUCHÁR

Samotný Jakub vo výpovedi uvádza, že v zariadení pracoval ako ERGOTERAPEUT

Podľa všetkých bývalých aj súčasných klientov, podľa matiek a podľa bývalých zamestnancov spomínaný Jakub sa v resocializačnom zariadení prezentoval ako TERAPEUT a rovnako ho pred nimi prezentoval aj riaditeľ zariadenia

Tu by som rada upozornila aj na fakt, že ak by bola pravda, čo hovoril prezident policajného zboru, že pracoval ako pomocný kuchár, ponúka sa otázka kedy a kým mu bol vydaný zdravotný preukaz, ktorý by ako kuchár musel mať.

 

Zároveň sa natíska otázka AKO mohol v takomto zariadení pracovať človek, ktorý ani neukončil deviatu triedu základnej školy a rok „sedel“ v nápravno-výchovnom zariadení za násilné trestné činy?

 

Bol to sex s maloletou, alebo nebol?

 

Matka aj poškodená Natálka tvrdili, že pohlavný styk mala Natália s Jakubom v októbri 2014, teda v čase, keď mala 14 rokov

Rovnaký dátum potvrdili aj bývalé a súčasné klientky zariadenia

Riaditeľ zariadenia tvrdil, že k pohlavnému styku prišlo v marci 2015, teda v čase, keď mala Natália už 15 rokov

Obvinený Jakub najskôr tvrdil, že to bolo v roku 2014, potom na polícii o mesiac neskôr zmenil výpoveď a uviedol rovnaký dátum ako riaditeľ, teda marec 2015

Otázka znie, kto naviedol Jakuba na krivú výpoveď, lebo aj podľa zdravotných záznamov, Natália mala pohlavný styk v zariadení už v roku 2014, teda v čase, keď mala 14 rokov.

 

Okrem toho rezonuje aj otázka, na základe ČOHO vyšetrovateľka policajného zboru zmietla zo stola trestné oznámenie, keď aj sama potvrdila, že skutok sa stal, ale Jakub nevedel! že Natália má len 14 rokov, Pritom sama Natália a aj ostatní klienti potvrdili, že bol pri tom, keď na komunitnom sedení sa Natália predstavila a povedala jasne, že má 14. Zároveň na chodbe pri vchode visela tabuľa s menami a dátumami narodenia všetkých klientov. Nehovoriac o tom, že klienti reedukačného zariadenia sú pred sexuálnym a iným násilím zákonom chránení až do plnoletosti, teda až do 18 rokov. Podľa týchto zistení konala vyšetrovateľka protizákonne.

 

Ďalšia otázka znie, PREČO sa sociálna kurátorka nezaujímala o podané trestné oznámenie za sexuálne zneužitie Natálie a prečo odmietala akúkoľvek komunikáciu s matkou dieťaťa.

 

Ďalšia z otázok je jasná – ako je možné, že zariadeniu Ministerstvo práce ihneď po potvrdení o zneužití Natálie neodobralo akreditáciu! Ako je možné, že sa ihneď nezvolala akreditačná komisia?

 

Vedela matka, či nevedela, kde je v čase prepuknutia škandálu, teda v piatok, jej dcéra?

 

Riaditeľ Valentovič tvrdí, že na základe informácií, ktoré dostal od sociálnej kurátorky, obaja rodičia vedia už od piatka, kde sa ich dcéra nachádza a že do Chorvátska s ostatnými klientami zariadenia nešla.

Podľa informácií oboch rodičov, ktorí žijú oddelene, ale ani dnes ešte nevedeli, kde je ich dcéra, lebo napriek tvrdeniam riaditeľa Valentoviča ani jednému z nich dodnes nikto nevolal a sociálna kurátorka, ktorou sa oháňal, už vôbec nie. Ak teda dievča neodišlo a je na Slovensku, prečo im to nikto nechce prezradiť?

Je, alebo nie je sociálka s matkou v kontakte?

 

Riaditeľ Valentovič tvrdí, že sociálka je s matkou v kontakte už od roku 2014

Matka tvrdí, že sociálnu kurátorku videla naposledy keď odvážala dieťa do zariadenia po prijatí rozsudku.

Tu by som sa pozastavila a mám hneď niekoľko otázok:

 

PREČO sociálna pracovníčka neponúkla rodičom, keď za ňou na úvod prišli, najskôr ambulantnú liečbu, ale poradila im rovno „výborné“ zariadenie Čistý deň?

Prečo sociálna pracovníčka obchádzala a zametala všetky podnety pod koberec?

Prečo sa sociálna pracovníčka celú dobu vyhýbala komunikácii s matkou Natálie?

Prečo sociálna pracovníčka sama nepodala podnet na prešetrenie situácie, keď o nej vedela?

Prečo sociálna pracovníčka neupozornila Ministerstvo práce o situácii v zariadení a nežiadala okamžité odobratie akreditácie?

Prečo nezvolalo ministerstvo akreditačnú komisiu a neodobralo zariadeniu licenciu už pri prevalení prvého podnetu?

Koľko reálne je v zariadení klientov, keď kapacita je 22 ale podľa zverejnených zmlúv ich tam musí byť raz toľko? (Jasné, prachy sú prachy).

KTO a AKO prerozdeľoval súdmi odsúdené drogovo závislé deti, keď za minulý rok až 63% odsúdených detí išlo práve do zariadenia Čistý deň a o ďalších 37% sa podelilo ďalších 18 rovnakých zariadení? Kam ich v tom Čistom dni všetkých aj pocpali, keď podľa zverejnených údajov od Toma Nicholsona, má zariadenie kapacitu 22 klientov?

Všetky nitky vedú k sociálke. Všetko nasvedčuje tomu, že sociálna pracovníčka – a pravdepodobne ich bolo v Piešťanoch a pár ďalších okresoch viac, je priamo napojená na zariadenie Čistý deň. Potvrdzujú to aj klienti zariadenia, že sa veci diali tak, že ak niekomu končil pobyt, dostal od sociálnej kurátorky taký zlý posudok, že ho tam rovno aj nechali.

 

Čistý deň poberá neobvykle vysoké dotácie od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Pokúsila som sa to zrátať a padla mi sánka, aký je to kšeft, ako bič! Veď posúďte sami:

 

Dotácie pre Čistý deň z ministerstva – podľa centrálneho registra zmlúv pre roky 2012 až 2016:

 

2016: 297.859,70 Eur    (za 1. polrok, posledná zverejnená zmluva je zo dňa 14.júla 2016)

 

2015:  294.147,50 Eur

 

2014:  368.140,50 Eur

 

2013:  322.741,22 Eur

 

2012:  262.270,35 Eur

 

V roku 2016 je v registri zverejnených 36 zmlúv v prospech zariadenia Čistý deň. Fakt sa im finančne darí! Najväčší paradox a najkratšia zmluva je na 8 dní pobytu v zariadení, ktorý vyniesol okresný súd Trnava. Prosím, ak mi niekto vysvetlí, NAČO liečime drogovo závislé dieťa 8 dní a to vysvetlenie bude aspoň trochu logické, toho pozývam na obed.

 

Naopak najväčšia fakturovaná suma znela na sumu 12.224,40 Eur. Len v prvom polroku ju zariadenie vystavilo ministerstvu až 13 krát! Sumu každej faktúry tvorí dĺžka pobytu dieťaťa nariadeného súdom krát 33,40 Eur/ na dieťa a deň.

 

Prehľad ostatných rokov zverejnených v registri:

 

Rok 2015:  - 47 zmlúv, 31,50Eur/ na dieťa a deň.

 

Rok 2014: - 53 zmlúv, 31,50 Eur/ na dieťa a deň.

 

Rok 2013: - 57 zmlúv, 30,41 Eur/na dieťa a deň

 

Rok 2012: - 41 zmlúv, 29,33 Eur/na dieťa a deň  -  (tento rok sa môže „pýšiť“ absolútne najnepochopiteľnejším rozsudkom a tým aj najkratšou zmluvou, kedy drogovo závislé dieťa odsúdil súd v Dunajskej Strede na pobyt v zariadení na 6 dní ! Keby som tú zmluvu nevidela, fakt by som nikdy neverila, že je toto možné!

 

V prospech zariadenia Čistý deň na návrh sociálky rozhodovali tieto súdy:

 

Galanta   27 krát, Topoľčany 22, Martin 18, Lučenec 18, Piešťany 17, Trnava 16, Banská Bystrica 14, Nitra 14, Prievidza 10, Bratislava IV. 10, Pezinok 9, Dunajská Streda 8, Zvolen 6, Bratislava III. 6, Trenčín 5, Bratislava V. 4, Malacky 3, Čadca 3, Levice 3, Považská Bystrica 3, Nové Zámky 2, Žilina 2, Michalovce 2, Senica 2,  Košice 1, Svidník 1, Rimavská Sobota 1.

 

Nech vezmem do úvahy všetko, čo môžem, nedokážem sa vyhnúť pocitu, že dotácie pre zariadenie Čistý deň sú poriadne premrštené. Ak si ešte prirátame zisky z 2% z dane, darované občanmi a firmami a sponzorov, tak je to kšeft ako hovado.

 

Aby ste mali predstavu, pre porovnanie som si pozrela relevantnú zmluvu rovnako súkromného detského domova v Bratislave, teda približne rovnakého zariadenia, len s iným zameraním. A poviem vám, tlak mi vyskočil až po plafón.

 

PRÍSPEVOK NA DETI V DETSKOM DOMOVE JE  2,64 EUR/na dieťa a na deň!

 

Rozdiel je neskutočných 30,76 EUR!

 

K tomuto niet viac čo dodať.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
demokracia | 16-09-2016 12:29:01
...niekde som pocul alebo cital, ze takychto \"nastrcenych\" a \"spriatelenych\" firiem je na SK vela.
Dotacie z ministerstiev len sa tak sypu - ved musi byt aj na predvolebnu kampan.
Toto co sa tu deje sa da ukoncit len rewvoluciou, kedy sa vsetka tato plevel vyzenie od teplych miesteciek a nastupia ludia, ktori este maju moralku neskazenu.
Verim, ze ich je na SK este kopec!
onanym | 16-09-2016 12:19:58
...tento pripad odzrkadluje v podstate stav na Slovensku vo vsetkych oblastiach.
Peter | 16-09-2016 12:16:28
Dakujem za clanok. Prachy su iste a vieme ze sa tade tocia a je aj pre pacovnikov, policajtov, prokuratorov, sudcov atd. Uz len odkryt mena kam peniaze tiekli, resp. okrem socialky komu dalsiemu.
Ale stale mam pocit, ze to nebude vsetko. Ze je tam aj nieco ohavne a preto dufam ze sa v tomto moj pocit myli.
onanym | 16-09-2016 10:49:34
Vdaka za clanok. Konecne nieco zrozumitelne..

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentártttt Pred 51 minútami:
..."špinavý každý kút v meste a neupravené miesta..." - píše obyvateľka Serede
KomentárAch menej inteligentný Pred 1 hodinami:
Mesto Sereď bude vďaka hlasovaniu poslancov MsZ financovať športový klub miliónom Eur. Poslancov ani primátora možné prepojenie klubu na kriminálne podsvetie nezaujímalo.
KomentárSeredsky futbal Pred 10 hodinami:
ŠKF iClinic Sereď - ŠK Dubnica N/Váhom 6 : 0
KomentárCanasta Pred 15 hodinami:
Živil sa predajom drog, skončil v rukách polície - DROGY ZAISTENÉ V SEREDI
KomentárPravda je len jedna! Pred 15 hodinami:
Z rokovania Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede
KomentárZlatá ulička Pred 16 hodinami:
Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Seredi
KomentárIvan Sklenár Pred 17 hodinami:
Rímskokatolícky hodnostár hody na dnes neodobril
Komentárdena Pred 19 hodinami:
Prečo kontrolórka nekontroluje?
KomentárMamička Predvčerom:
Vernisáž výstavy prác žiakov ZUŠ v Pate
Komentártony Predvčerom:
Veľká protidrogová akcia NAKA

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign