Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 23. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

FM Logistic na Slovensku odmieta sociálny dumping

Iveta TóthováDátum27. 11. 2017 14:36:47TémaIné

FM Logistic | V súvislosti s protestným zhromaždením, vedeným odbormi slovenskej pobočky FM Logistic, ktorého predmetom je údajný sociálny dumping a nerovné podmienky zahraničných pracovníkov, pôsobiacich v spoločnosti formou agentúr dočasného zamestnávania, v porovnaní s pracovníkmi zo Slovenska, FM Logistic vydáva nasledujúce stanovisko:

Spoločnosť zásadne odmieta akékoľvek ohováranie zo sociálneho dumpingu. Naši pracovníci pracujú úplne v súlade so slovenskou legislatívou a platnou kolektívnou zmluvou. FM Logistic na Slovensku nevyužíva služby agentúr dočasného zamestnávania, vykrýva neočakávané výkyvy v objeme objednávok zo strany zákazníka dodávateľským spôsobom.

Stratégiou FM Logistic nie je snaha znížiť náklady zamestnaním lacnejšej pracovnej sily zo zahraničia, ako naznačujú predstavitelia protestu. Je všeobecne známe, že náklady FM Logistic na dočasné zamestnávanie brigádnikov cez agentúry sú vždy vyššie, ako náklady na vlastného kmeňového zamestnanca, ale je to žiaľ jediná možnosť, ako splniť predpokladané ciele objemu výroby.

Dôvod, ktorý našu spoločnosť vedie k zamestnávaniu zahraničných brigádnikov cez agentúry, je nedostatok ľudí na trhu práce, a s týmto faktom sa v súčasnej dobe potýkajú všetci zamestnávatelia v oblasti priemyslu na Slovensku. Našim zámerom je obsadzovať voľné pozície výhradne miestnymi občanmi, čo je stratégia FM Logistic v každej krajine kde pôsobí, avšak momentálne na ponuku práce nemáme z ich strany dostatočnú reakciu.

Napriek úzkej spolupráci s úradmi práce a viacerými aktivitami na podporu zamestnávania sa nám v tomto období nedarí nájsť dostatok potrebných zamestnancov na vykrytie zvýšených požiadaviek na vyprodukované množstvá.

FM Logistic má postavenú svoju personálnu politiku na základe etických princípov, ľudských hodnôt a na medziľudskom dialógu a využije všetky dostupné prostriedky, aby medzi vedením a predstaviteľmi zamestnancov došlo k vzájomnej zhode a  vyjasnení situácie.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
gulak | 27-11-2017 19:09:10
Falosnost firmy sa preukazalo,ked priamo pred televiznou kamerou tvrdili,ze nezamestnavaju ziadnych Srbov..a tiez sa mi nezda,ze by to boli echt Srbi..
marek | 27-11-2017 18:59:59
Všetko je to o plate. Dajte ľuďom slušný plat, za ktorý sa nebudú báť žiť a nájdete záujemcov raz-dva. Nakoniec vám tí zahraniční pracovníci aj tak nesplnia požiadavky, lebo ľudia nie sú len čísla a naši ľudia sú veľmi pracovití, sú schopní aj za menšie odmeny makať, ale keď si myslíte, že je to čisto len o číslach typu nižší plat, počet potrebných zamestnancov...atď. Sami neskôr uvidíte.
Peter Novak | 27-11-2017 18:49:38
Nie je kumst vyhovarat sa na nedostatok ludi, ale schopnosť ich zaplatit. Mame tu dosť nezamestnanych ludi a neni mozne dovážať sem.... Odbohvieodkial...
teda | 27-11-2017 17:55:53
klinec presne uderený po hlavičke.Lepší povedané po hlave. Len škoda, že ju tam nemal ten najmúdrejší z FM Log.
seredan | 27-11-2017 16:43:45
a co tak mily FM Logistic zdvihnut platy? Myslite ze ani potom by ste nenasli dost pracovniov odtialto?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign