Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Florbalisti z ICE Players Sereď vstupujú do druhej sezóny

redakcia SOLDátum16. 09. 2013 13:01:16TémaŠport
417

ICE Players Sereď |  Znovuzrodený florbal vstupuje do svojej druhej sezóny. Vyspovedali sme preto trénera mládeže Ondreja Baláka, ktorý nám ozrejmil čo-to o plánoch a víziách klubu ICE Players Sereď pre ročník 2013/2014.

 

 

Ondrej, Seredský florbal sa opäť objavil na mape už v Novembri 2012, ale nikto netuší čo stvárate! Ako je to možné?

Áno. Po dlhoročnej odmlke Peter Janda založil klub, stmelil partiu hráčov, ktorá sa motala okolo florbalu už pred šiestimi rokmi a vytvoril základ pre mužský tím. Petrovi som sa následne ponúkol ako tréner mládeže. Čo sme teda robili? Poznávali sme samých seba...Do akej miery chceme ísť so serióznosťou, teda či pôjdeme hrať mužskú tretiu ligu a Dorasteneckú ligu, alebo si vytvoríme iba vlastnú lokálnu súťaž, alebo len v sobotu hodíme loptičku do stredu.

To sa rieši 10 mesiacov?

Presne tak. Trvá desať mesiacov aby si zistil, či sú ľudia schopní pravidelnej dlhodobej dochádzky na tréningy a aj na nich trénovať. Bolo počkať na Sokolovňu a dostať sa na Obchodnú akadémiu, lebo bez plochy o rozmeroch aspoň 38m*18m nemá zmysel organizovať prípravný zápas, tobôž nie ísť pod zväz.

Ach tak. Takže čo ste teda robili? :-)

V októbri a novembri som aktívne robil nábor žiakov, chodil po krúžkoch, nadväzoval kontakty s telocvikármi. Súbežne sa Jandík s Mariánom Hvižďákom borili všemožnou byrokraciou spojenou so založením klubu a takisto sme rozbehli vyjednávania o priestoroch. V decembri sme sa venovali tvorbe rozpočtu pre kalendárny rok 2013. Spolu s organizáciou Mladá Sereď sme zorganizovali vianočný turnaj mužov. Ako rozhodcovia sme vypomáhali na školskom Orion Cup aj na iných školských podujatiach. Po Vianociach sme uzavreli nábor a začali trénovať. V Apríli sme sa konečne dostali na Obchodnú akadémiu. Na konci sezóny sa Dorast zúčastnil na Slovenskom pohári a Muži sa zúčastnili na Zobor Cup-e v Nitre.

Výsledky na turnajoch?

Veľmi zámerne som použil slovo „zúčastnili“. :-) V tomto štádiu považujem za omyl ísť po výsledkoch. Hoci je florbal amatérsky a už nie na dlho okrajový šport, konkurencia je už teraz veľká. Pred siedmymi rokmi som začínal po ročnej príprave ako 17-ročný v druhej najvyššej mužskej lige a myslím, že som sa nestratil. Dnes by som si pri vtedajšej výkonnosti nezahral zrejme ani najnižšiu tretiu ligu.

Takže na turnajoch ste neuspeli. Neodradilo Vás to?

Zámerne sme si vybrali kvalitné turnaje, aby každý jednotlivec a aj kolektív spoznal svoje súčasné limity. Zámer bol naplnený. Boli celky ktoré sme porazili a boli celky, ktoré sú príkladom toho, čo sa dá za dva roky systematickej práce dosiahnuť. Napríklad Partizánske, ktoré má k dispozícií 25 mužov a obsadené všetky mládežnícke kategórie.

Aké sú teda výhľady pre sezónu 2013/2014?

Máme 16 mužov a 18 dorastencov. Zvlášť u 14-15-ročných chlapcov, ktorí si dokázali zachovať integritu, 6 mesiacov iba trénovali a verili v lepšie zajtrajšky, je na mieste veľké poďakovanie. Som presvedčený, že neoľutujú a tento rok do bodky splníme všetko, čo som im ten minulý nasľubovali.

Čo si im sľúbil?

Sľúbil som im, že budú hrať oficiálnu súťaž, že povymetáme všetky kvalitné turnaje na jar a v lete, že budeme trénovať 3x týždenne na obchodnej akadémií, a že budeme mať vlastné dresy.

A aj ste pre to niečo spravili alebo veríte v pečené holuby?

Dosiahli sme dohodu o financovaní prostredníctvom Centra voľného času pri ZŠ J.A. Komenského. Výsledok je, že florbal bude pri veľmi slušnom komforte finančne dostupný. Môžeme teda trénovať na obchodnej akadémií a z členského, ktoré pôvodne išlo celé do haly, si môžeme dovoliť organizáciu súťažných kôl, vycestovanie a aj nejaký ten turnaj. Pán Kamenský zabezpečí prípravu mladších žiakov, čo bude novootvorená kategória. Pán Gregurek, jeden z priekopníkov Seredského florbalu, dokázal zohnať sponzora na dresy priamo z oboru.

Prezraď niečo o súťažiach.

Muži aj dorast sa zúčastnia vekovo príslušných súťaží vo svojom regióne - Západ. Budeme sa stretávať s mestami ako Partizánske, Topoľčany, Nitra, Trnava, Šaľa, Dubnica, Piešťany, Púchov alebo Trenčín.

Slušné vzdialenosti...

Dorast aj muži budú hrať turnajovým spôsobom. To znamená, že napríklad prídeme do Trenčína a tam si „odbijeme“ dva zápasy. To znamená že odohráme povedzme 18 zápasov proti 9 súperom, vycestujeme síce 8 krát, ale organizovať budeme iba 1 kolo doma. Takže budeme takto šetriť. Druhá výhoda tkvie vo výrazne nižšej potrebe rozhodcov a z toho vyplývajúcej možnosti priviesť kvalitných rozhodcov. Problém spočíva v tom, že sa doma ukážeme iba 1 alebo v lepšom prípade 2-krát za sezónu, čo je z pohľadu miestnych sponzorov veľmi neatraktívne.

Aké sú ciele?

V prípade mužov každá hodina tréningu navyše môže zmeniť pozíciu tímu. Západný región sa ešte stále iba formuje a Sereď nebude jediným nováčikom. Verím, že muži, všetko ešte mladí študenti, naberú inšpiráciu a skúsenosti. Do dorastu prihlasujeme zväčša ročníky ’98 a ‘99 hoci do kategórie dorastu spadajú ročníky ’97 a ’98. Nebudeme jediným klubom, ktorý bude „ostaršovať“, ale sú tu celky, ktoré si už niečím prešli.  Sezóna 2013/2014 teda bude žatvou skúseností čo do hry aj do organizácie.

Dobre teda. Niečo na záver?

Na záver chcem poďakovať Gymnáziu Sereď, bez ktorého by to nešlo. Takisto už neexistujúcej škole P.O. Hviezdoslava, Obchodnej Akadémií aj Základnej škole Jána Amosa Komenského, ktorých riaditelia, ekonómovia, telocvikári a personál nám po celý rok vychádzali v ústrety. Poďakovanie ide aj mestu Sereď za poradenskú aj materiálnu podporu. Na rade sme my aby sme im, rodičom sebe samým dokázali, že všetko to úsilie nebolo daromné.

 


Fotogaléria k článku:

417
Autor: zdroj: Ondrej Balák
417
Autor: zdroj: Ondrej Balák
417
Autor: zdroj: Ondrej Balák


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
lubo | 18-09-2013 19:09:25
Prajem veľa uspechov!
Marko | 17-09-2013 23:45:50
Presne tak trosku zasponzorovat by bolo pre tych chalanov ozaj treba!!!
nana | 17-09-2013 23:42:56
Som rada, že florbal žije aj v našom meste.Je to super šport a chalanom želám veľa úspechov.Nech predbehnu ten nudny futbal. A mesto by tiez mihlo niečo prispieť.
Fero | 17-09-2013 16:20:39
Super, ze florbal v Seredi znova ozil. Vela zdaru chalani, kiezby vam mesto prispelo na vasu cinnost aspon 10% z toho, co prispieva futbalistom
matka | 17-09-2013 10:28:56
som matkou jedneho z vasich zverencov a som vam nesmierne vdacna za to, ze dokazete pritiahnut tych chalanov aj k sportu a ze nesedia len pri pocitacoch, este raz velka vdaka a zelam vam aj chlapcom vela, chuti, elanu a uspechov
priatelka | 16-09-2013 14:25:06
pekný článok, Ondrejovi Balákovi prajem veľa úspechov, a taktiež mladým športovcom. Som rada že florbal v Seredi opat ožíva.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárDušan Pred 1 minútami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárkukucinova Pred 14 minútami:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
KomentárHalo Pred 2 hodinami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
Komentárpotecha Pred 12 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
Komentártony Pred 12 hodinami:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárMiloš Majko Pred 13 hodinami:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárpre pometeného diskutujúceho Včera:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárhavran Predvčerom:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič
KomentárSmer obchoduje s kokaínom 16-08-2019 08:06:46:
"Považujem za správne ak sa štátnik usiluje byť nositeľom hodnôt, pre ktoré získa podporu ľudí a neuviazne na vlne momentálne nálady masy." - Zuzana Čaputová
KomentárHranol zo Smeru má na Belize 650 milónov eur. 15-08-2019 20:33:49:
Ohováranie a šírenie klamstva o konkrétnych osobách cez internet dosahuje závratných rozmerov aj vďaka podceneniu problému políciou.

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign