Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 21. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Do Serede prichádza nový investor. Plánuje zamestnať až 800 ľudí

Iveta TóthováDátum18. 03. 2016 09:35:37TémaIné
24

Priemyselná zóna Sereď – juh patrí svojou rozlohou 240 ha  k najväčším priemyselným parkom na Slovensku. Prvým investorom v tomto parku bola spoločnosť LIDL, ktorá svoje logostické centrum slávnostne otvorila 29.2. 2016. (http://www.seredonline.sk/clanky/za-ucasti-premiera-rfica-sa-dnes-v-seredi-konalo-slavnostne-otvorenie-najvacsieho-logostickeho-centra-spolocnosti-lidl/ ).

Už v tom čase sme Vás informovali o tom, že do priemyselného parku prichádzajú ďalší investori. Ako je už známe jedným z nich  bude medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics EU. Ide o firmu s 200-ročnými skúsenosťami v oblasti komerčných nehnuteľností. O poskytnutie bližších informácií o spoločnosti a čo príchod tohto investora pre naše mesto znamená som sa obrátila na zástupcu primátora mesta Sereď Ľubomíra Veselického:

1. Firma Mountpark Logistics EU si vybrala Sereď na výstavbu svojich skladových a výrobných priestorov.  Prečo si vybrala práve priemyselnú zónu Sereď juh a ako prebiehalo rokovanie ?

Mesto Sereď v rámci prípravy a rozvoja priemyselného parku v Seredi uzatvorilo s majiteľom pozemkov spoločnosťou REBOD SK, a.s. v priemyselnej lokalite mesta Memorandum o spolupráci pri príprave nového priemyselného parku mesta Sereď nazvaného Priemyselná zóna Sereď - Juh (PZS-J). Preto rokovania o spôsobe získania potrebného pozemku viedla spoločnosť Mountpark Logistics EU so spoločnosťou REBED SK,a.s.

Najväčšou výhodou parku (PZS-J) je pripravenosť vnútornej technickej infraštruktúry parku a jej napojenie na už existujúcu vyššiu technickú infraštruktúru. Toto bol pre firmu Mountpark Logistics EU výber lokality veľmi vážny a predpokladám rozhodujúci dôvod. Obchodné rokovania sú obvykle neverejné. Pre nás Seredčanov je ale rozhodujúci ich výsledok. A ten je jasne pozitívny.  Tento  názor potvrdzujú aj slová inverstičného riaditerľa spoločnosti REBOD SK, a.s. Juraja Juritku, ktorý povedal, že „Vzhľadom k blízkosti okolitých štátov – Rakúska, Maďarska, ČR a Poľska,  dobrej vybavenosti zóny a rastúcemu vzdelaniu kvalifikovaných pracovníkov sa zo Serede stala jedna z najatraktívnejších lokalít pre stredoeurópskych investorov,“

2. Na akej ploche firma Mountpark Logistics EU plánuje vybudovať svoje priestory a aký je termín výstavby ( začiatok - koniec ) ?

Medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics EU plánuje na celkovej rozlohe 208 000 m2 vybudovať skladové a výrobné priestory. Výrobné priestory budú na ploche 44 890 m2. Stavba by mala začať v tomto roku a po ukončení v roku 2017 by v priestoroch závodu malo vzniknúť približne 800 pracovných miest.

3. Čo znamená pre mesto, že takýto veľký investor, ktorý plánuje zamestnať až 800 ľudí prichádza práve do Serede ?

Počet pracovných miest je príležitosť. Nateraz mestu nie sú známe profesie, ktoré bude zamestnávateľ potrebovať. Myslím, že tak ako spoločnosť LIDL, tak aj spoločnosť Mountpark Logistics EU bude svoje personálne obsadenie pripravovať súbežne s výstavbou závodu.

4. Je to v poradí už druhý investor v priemyselnej zóne Sereď - Juh, má mesto aj ďalších investorov alebo je v tejto chvíli ešte skoro o nich hovoriť ?

O zámere získať priestor v Priemyselnom parku Sereď - Juh novým investorom sme od spoločnosti REBOD boli samozrejme informovaní skôr. Vývoj v politike i ekonómii a aj doterajšie skúsenosti nás nabádajú k opatrnosti. Stalo sa, že spočiatku navonok úspešné rokovania skončili zamietavým stanoviskom záujemcu. Táto priemyselná zóna je však veľmi dobre pripravená a na ďalších investorov by sme dlho čakať nemali.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Registrovaný Erik Štefanek Erik Štefanek | 21-03-2016 22:47:00
Pán Sklenár, žiaľ podobná je realita aj v iných, väčších mestách. Cyklistická doprava nebola v minulosti vôbec zahrnutá do akéhokoľvek plánovania, pritom cyklistov je v našom meste neúrekom. Pokiaľ ste s takouto pripomienkou prišiel, hodnotím to veľmi pozitívne, ale zrejme na to vtedy ešte nedozrel čas - alebo vnímanie kompetentných ľudí. Ale verím že sa veci pohnú, aj keď zatiaľ je to zrejme všetko len o financovaní z \"vonka\". Snažíme sa však ako OZ vplývať na mesto a sme radi že s nami v tomto komunikuje, zatiaľ sme sa však nikam neposunuli. My ale vieme, že je to len otázka času, a každý kto bude chcieť mať krajšie a lepšie mesto uzná, že ten priestor pre cyklistov tu treba. :)
Registrovaný Ivan Sklenár Ivan Sklenár | 20-03-2016 20:46:34
Erik Štefanek | 18-03-2016 10:25:31, veriť v takú DOBRÚ vec je pekné, ale u nás v Seredi nie až tak samozrejmé. V čase, keď sa vypracovával Územný plán mesta, som uplatňoval ku návrhu pripomienku aj na túto problematiku aj s konkrétnymi návrhmi: \"doplniť kapitolu o nový bod 9.5.9 a to: Vypracovať samostatný nosný program, ktorý bude súčasťou UPN s názvom napr. PRO CYKLING, ktorý bude obsahovať celkovú koncepciu siete cyklotrás ...\"
Stanovisko kompetentných(?)teda komisie:
\"Komisia berie na vedomie problematiku, cyklodoprava bude súčasťou generelu dopravy, zároveň odporúča neakceptovať pripomienku, ako samostatný nosný program v tomto dokumente...\" Čo nakoniec aj poslanci schválili.
Registrovaný Miloš Mičáni Miloš Mičáni | 18-03-2016 16:50:25
Veľmi správny postreh. Svojho času som bol na služobnej ceste v Rotterdame, fascinoval ma ranný a potom aj odpoludňajší pohyb občanov tohto prístavného mesta na bicykli na ceste za prácou. Neskutočné množstvo cyklistov, ktorí mali vyhradený jazdný pruh. Vpredu alebo vzadu prídavné košíky, v nich aktovky, notebooky a pod. Šlo sa veselo s kľudom do práce. Parádne odstavné plochy pred každou fabrikou alebo inštitúciou. Samozrejmosťou boli reflexné doplnky cyklistov a prilba.
Registrovaný Erik Štefanek Erik Štefanek | 18-03-2016 10:25:31
Verím, a považujem za samozrejmosť, že súčasťou rozvoja a rozširovania tohoto priemyselného parku bude aj budovanie cyklochodníkov a v spolupráci s mestom aj postupné napojenie mesta na tieto okrajové časti, kde bude nepochybne množstvo ľudí dochádzať práve na bicykloch. Takáto cyklistická infraštruktúra navyše určite zvýši počet cyklistov v meste, čo je veľmi pozitívna vec.

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárPre pána sklenára Pred 4 hodinami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
Komentárdik more Pred 6 hodinami:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK Pred 16 hodinami:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia Pred 16 hodinami:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
KomentárTo je môj názor Pred 18 hodinami:
Policajti im našli heroín
KomentárOZ Dolnostredan Včera:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárkonstatovanie Včera:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
Komentárblablablaha Včera:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárSud s obzalovanym Machom Včera:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárs.i.n. Včera:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
Komentárpotecha Predvčerom:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
Komentárpre pometeného diskutujúceho 17-08-2019 21:58:44:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárhavran 17-08-2019 10:28:26:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign