Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 21. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Dávid išiel od malička za svojim snom. Dnes hrá v Seredi futbal za I. ligu

Iveta TóthováDátum06. 07. 2018 14:57:43TémaIné
24

Dávid Baša je 21 ročný mladý muž, stále verný svojmu rodnému mestu - Seredi.  Tak ako iní malí chlapci aj on hrával na ulici futbal so svojimi kamarátmi. No kým pre ostatných ostalo kopanie lopty iba koníčkom, Dávidovi futbal učaroval natoľko, že sa rozhodol venovať sa mu naplno. Cesta za jeho snom nebola najľahšia, no futbalová lopta si natoľko získala jeho srdce, že zvládol všetky prekážky. Usilovnosť, vytrvalosť a bojovnosť mu priniesli vytúžené ovocie a dnes hrá v Seredi futbal za I. ligu. Popri futbale študuje na Masarykovej univerzite na Fakulte športových štúdií odbor športový manažment. Momentálne končí druhý ročník a o rok ho čaká písanie bakalárskej práce.

V nasledujúcom rozhovore Vám tento mladý muž prezradí niečo bližšie o  tom, aké boli jeho začiatky a kam to chce vo futbale dosiahnuť. Dávid je príkladom,  že aj keď niekoľkokrát spadnete na kolená treba vstať a ísť ďalej. Ako sám napísal k jednej svojej fotografii na sociálnej sieti:

Nikto vám nemôže zobrať vaše sny.

 

Dávid, ty si s futbalom začal ako každý iný malý chlapec. Po čase si sa ale rozhodol venovať sa mu naplno. V mladom veku si opustil „ rodné hniezdo „ a odišiel si do Senice, kde si dokončil školu a popritom sa zdokonaľoval vo futbale. Koľko si mal vtedy rokov a prečo si odišiel práve do Senice?

Do Senice som odišiel ako 14ročný. Odchádzal som z mládežníckeho tímu Serede, kde ma sledovali práve skauti zo Senice. Okrem zápasov sa tréner Senice bol pozrieť aj na zápasoch výberov druhej a tretej ligy Západoslovenského kraja. Následne som prešiel skúškou a strávil v Senici 5 rokov. Jeden z dôvodov bol ten, že Senica sa vtedy udomácňovala na špici tabuľky v prvej lige, mládežnícke zázemie bolo snáď najlepšie na  Slovensku. Vždy sa snažím vyhrávať a dostať sa do klubu, ktorý v mládežníckych kategóriách chcel hrať každý rok o titul, bola pre mňa veľká výzva.

Ja ťa tak trochu sledujem od malička, preto viem, že si bol vždy zodpovedný a aj bez dozoru rodičov si sa poctivo učil a trénoval. Nechýbali Ti práve v najcitlivejšom veku tvoji blízki ? Ako si zvládol vlastne  toto  obdobie, kedy si bol ako mladý chalan odkázaný sám na seba?

Zo začiatku mi rodina veľmi chýbala. Priznám sa, mal som problém zapadnúť do kolektívu a nebolo to jednoduché. Dokonca som sa po dvoch týždňoch rozplakal a chcel som odísť domov. Vtedy mi však hlavou prebehlo to všetko, o čom celý život snívam, a jednoducho som si sľúbil, že to nevzdám. Postupom času som si vytvoril úžasný vzťah so spoluhráčmi, niektorí z nich sú dodnes moji najbližší kamaráti. Nemôžem nespomenúť trénerov, ktorí akoby nám nahrádzali otcov a usmerňovali nás.

V akom klube si začínal ?

Začínal som v klube OŠK Vinohrady nad Váhom, kde som pôsobil 5 rokov. Trénerom počas tohto obdobia bol môj bratranec Tomáš, ktorý ma vozil na každý tréning a rodičia tak nemali žiadne starosti. Navyše, vtedy v klube bola naozaj výborná partia, na tieto časy skutočne rád spomínam.

Teraz hráš už za dospelých hráčov za ŠKF Sereď.  Prečo si sa rozhodol prestúpiť do tohto klubu ?

V Senici sa mi nepodarilo prebojovať sa do A-tímu. Navyše som túžil dostať sa do Brna, kde som sa v tom období prihlásil na vysokú školu. V Brne som bol dva týždne na skúške v juniorskom tíme, tréner sa vyjadril ,že má o mňa záujem, mne sa tam tiež páčilo, nanešťastie po pár dňoch prišlo zranenie, ktoré ma vyradilo z hry na 3 mesiace. Po tom, ako som sa dal znova dokopy, som začal trénovať s A-tímom Serede, nakoniec to dopadlo tak, že som v Seredi už takmer dva roky. Nakoniec som Bohu vďačný za to, že to Brno nevyšlo a som v Seredi, kde zažívame krásne obdobie.

Na akých postoch najčastejšie hráš?

Najčastejšie na postoch pravého a ľavého obrancu, tam sa cítim najlepšie.

Čo považuješ za svoje silné zbrane na trávniku a v čom ešte zaostávaš ?

Moje silné zbrane sú asi kľud v rozohrávke, dôraz, možno rýchlosť...Určite by som aj z pozície krajného obrancu chcel dávať omnoho viac gólov, ako tomu bolo doteraz.

Ktorý zápas bol pre teba zlomový, ktorý si najviac pamätáš?

Tých zápasov je viac. Spomenul by som asi zápasy proti tímom ako Stoke City, Schalke 04 či FC Turín... Proti týmto tímom sme hrali v drese Senice na rôznych turnajoch a môžem povedať, že kvalitatívne sme sa nestratili, dokonca proti Schalke sme na turnaji v Nemecku za 30 minút vyhrali 3:0.Tento zápas mám v pamäti asi najviac.

Ty ešte študuješ a keďže seredskí futbalisti postúpili do 1. ligy tak ti futbal asi zaberá veľa voľného času.  Máš čas ešte vôbec na niečo iné ?

Popravde ani nie. Venujem sa čisto len futbalu, rodine, škole a priateľke. Futbal určite zaberá najviac môjho času, som za to však veľmi rád. Celý život som o tomto sníval, verím, že sa mi podarí vybojovať si miesto v tíme a zahrať si prvú ligu.

Ako som spomínala vyššie, tréningy a zápasy zaberajú veľa času. Prezraď našim čitateľom ako vyzerá tvoj týždeň?

Môj týždeň by som rozdelil na dve časti: od pondelka do soboty futbal, v nedeľu voľno. Momentálne sme v hrubej časti prípravy, každý deň máme dva tréningy a v podstate som z domu preč od deviatej rána do šiestej večera. V sobotu máme zápasy, v nedeľu voľný deň, ktorý sa snažím stráviť s mojimi najbližšími.

Tréning futbalistov nie je iba behanie za loptou po trávniku, ako ešte trénujete ?

Niektorí z nás obľubujú tréningy v posilňovni, iní zase radi plávajú alebo bicyklujú. Všetko toto je veľmi individuálne a každému hráčovi vyhovuje niečo iné. Niekto rád trénuje individuálne, iný zase radšej oddychuje. Je veľmi náročné tieto veci konkretizovať. Ja osobne rád chodím do posilňovne, pomerne častokrát som na plavárni, kde si veľmi dobre dokážem oddýchnuť a pripraviť sa na ďalší deň.

Máš nejaký svoj futbalový vzor? Ak áno, prečo práve tento človek ?

Tých vzorov je viac. Ale asi najviac obdivujem ako futbalistu Petra Petráša. Futbalovo vyrástol vo Vinohradoch nad Váhom, otec mi o ňom veľmi veľa hovoril a vyrastal som s vierou, že raz by som sa k nemu mohol priblížiť. Navyše reprezentoval Slovensko, čo je môj veľký sen.

Čo by si chcel dosiahnuť vo futbale?

Cieľov mám viacero. Ale asi jeden z najväčších je, aby bola moja rodina na mňa hrdá. Ocino, mamina, sestra Natálka, dedko Maroš, babka Marika, krstní rodičia a celá moja rodina ma veľmi podporujú a zaslúžia si, aby som im to vrátil. Verím, že sa mi to vďaka futbalu podarí, aj keď ma čaká veľmi dlhá cesta. Už od detstva mojimi veľkými snami sú reprezentovanie Slovenska a prestup do klubu, ktorý účinkuje v najlepších ligách Európy.


Fotogaléria k článku:

24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová

Zobraziť všetky fotografie
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová

24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárPre pána sklenára Pred 3 hodinami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
Komentárdik more Pred 6 hodinami:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK Pred 16 hodinami:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia Pred 16 hodinami:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
KomentárTo je môj názor Pred 17 hodinami:
Policajti im našli heroín
KomentárOZ Dolnostredan Včera:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárkonstatovanie Včera:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
Komentárblablablaha Včera:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárSud s obzalovanym Machom Včera:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárs.i.n. Včera:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
Komentárpotecha Predvčerom:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
Komentárpre pometeného diskutujúceho 17-08-2019 21:58:44:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárhavran 17-08-2019 10:28:26:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign