Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 12. 2017, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Prenájom priestorov na podnikanie
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Afrikola
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Daňové raje prekvapili. Cyprus dohnal straty, pribudli mu desiatky firiem

159

Bisnode |MM|  Predpovede konzultačnej a poradenskej spoločnosti Bisnode Slovensko sa naplnili. Kým v prvých mesiacoch tohto roka Cyprus, tretí najobľúbenejší daňový raj pre slovenské firmy, kontinuálne padal, v treťom štvrťroku sa jeho pokles zastavil. „Potvrdili sa naše očakávania, išlo o sezónny výkyv,“ potvrdil Milan Seliak, business development consultant Bisnode Slovensko. Počet firiem v rajoch sa, naopak, približuje k súčtu za celý rok 2015.

Aktuálne má na Cypre domov presne 933 slovenských spoločností, čo je o 61 firiem viac ako v 2. kvartáli tohto roka a o 16 viac ako na konci vlaňajška. „Nárast môže signalizovať aj to, že Cyprus ako člen Európskej únie po prekonaní bankovej krízy láka ešte viac firiem. Ekonomicky je dnes prakticky zdravý,“ hovorí Milan Seliak.

Plusové hodnoty si v posledných troch mesiacoch pripísali aj ďalšie daňové raje. Deväť firiem pribudlo Spojeným arabským emirátom, ktoré podnikateľov lákajú pre nemožné vystopovanie skutočného vlastníka firmy a rovnako pre nulové dane. O niečo viac našich podnikateľov zamierilo aj do menej preferovaných teritórií – Lichtenštajnska či na ostrovy Jersey a Guernsey, ktoré patria Veľkej Británii.

Aktuálne v daňových rajoch sídli presne 4 630 našich firiem.Môže ich však byť mnohonásobne viac. Toto číslo totiž vyjadruje len priamu registráciu slovenskej spoločnosti v niektorom z daňových rajov. Podnikatelia však často volia zložitejšie štruktúry. To znamená, že firmu si registrujú napríklad v Českej republike, tú v Holandsku a až následne sa registrujú napríklad na Seychelách.

Medzikvartálne vzrástol počet podnikov v daňovo zvýhodnených destináciách o 29, v porovnaní s celým vlaňajškom je ich v súčasnosti o 71 menej. Či sa počty vyrovnajú, je dnes ťažké povedať. „Tí, ktorí si chcú zachovať anonymitu, alebo využívať raje na nekalú podnikateľskú činnosť, budú neustále hľadať destinácie či spôsoby, kde a ako to možné bude,“ spresňuje Milan Seliak. 

Karty by mohol zamiešať aj nový protischránkový zákon, schválený len pred pár dňami. Ten firmám, ktoré budú chcieť obchodovať so štátom, káže odkryť vlastnícku štruktúru až po konečného vlastníka. Bisnode Slovensko však na margo zákona zásadný úbytok firiem neočakáva, aj keď ho považuje za dobrý krok. „Už dnes vidíme, že na verejnom obstarávaní sa zúčastňuje minimum podnikov so sídlom v daňových rajoch z hľadiska prvej úrovne vlastníctva. Tie subjekty, ktoré chcú utajiť majiteľa, do štátnych zákaziek nepôjdu priamo, ale cez subdodávky,“ uzatvára Milan Seliak, business development consultant Bisnode Slovensko.

 

 - - -

O spoločnosti Bisnode Slovensko

Spoločnosť Bisnode pôsobí na Slovensku od roku 1990 ako jeden z hlavných partnerov pre malé, stredné firmy i najväčších hráčov na trhu. Prostredníctvom databázy, ktorá obsahuje detailné informácie o 100 percentách spoločností na Slovensku, dokáže Bisnode ohodnotiť a predikovať bonitu veriteľov či obchodných partnerov. Vďaka analytickým systémom majú podnikatelia možnosť vidieť hospodárske výsledky (systém ARTEMISMAGNUS WEB), majetok, vlastnícke vzťahy či skryté väzby medzi firmami (systém ARACHNÉ), záväzky a zmeny v ekonomickej kondícii (systém KERBEROS), úvery, pohľadávky (PORTFÓLIO MANAGER), platobnú morálku či akékoľvek ekonomické dáta o firmách v rámci Slovenska. Produkty Bisnode pomáhajú podnikom  zvyšovať tržby a minimalizovať obchodné riziká. V nadväznosti na našu databanku s miliónmi údajov sme rozbehli certifikáciu firiem. Certifikáty A až AAA odrážajú najkvalitnejšie spoločnosti na Slovensku. Ide o prestížne transparentné hodnotenie, ktoré stojí na medzinárodných štandardoch. Získať ho môžu iba tie firmy, ktoré splnia prísne ekonomické kritériá a podmienky certifikácie.

 

O skupine Bisnode

Bisnode je najväčší poskytovateľ ekonomických informácií o firmách a podnikateľoch v Európe. Celá skupina pôsobí v 18 krajinách sveta a zamestnáva 2 400 ľudí. Celoeurópska databáza Bisnode zahŕňa informácie o 235 miliónoch firiem, a to vďaka partnerstvu s nadnárodnou korporáciou Dun & Bradstreet, ktorá sa úzko špecializuje na zbieranie medzinárodných dát a služieb. Bisnode je súčasťou dvoch silných a stabilných skupín – 70 percent vlastní švédska private equity spoločnosť Ratos a zvyšných 30 percent má v rukách švédska mediálna skupina Bonnier.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
LIDL
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Prevažne oblačno
I
79%
Sever 18 km/h
08:34
16:59

Pon

H

3°/-3°

Uto

B

1°/-4°

Str

H

1°/-2°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárlexa Pred 5 minútami:
Domové prehliadky vykonané pravdepodobne v súvislosti s incidentom, pri ktorom bol zastrelený Ján G. z Vinohradov nad Váhom
Komentárale je my z toho smutno Pred 1 hodinami:
Videozáznam z 9. zastupiteľstva v obci Šoporňa
Komentáruž je to aj na markíze Pred 2 hodinami:
Šintavská "celebrita" Holička utekal aj pred kamerou a otázkami redaktorky TV Markíza - v REFLEXe na TV už dnes popoludní
KomentárJavor sa bojí že ho nezvolíme Pred 2 hodinami:
"kam smerujú kroky klubu, ktoré ako vidno nič nerobí pre nás, ale proti nám?" - verejne sa pýta rybár
Komentártomáš Pred 3 hodinami:
"Pochod čertov" v Piešťanoch - vyjadrenie organizátora
Komentárčitatel Pred 5 hodinami:
Mimoriadna udalosť v obci Opoj: Policajti PMJ museli použiť služobnú zbraň, jeden z podozrivých streľbu neprežil
Komentárzdenek Pred 6 hodinami:
Muž, ktorý sa mal sa vyhrážať policajtom po zákroku v Opoji smrťou sa prihlásil sám na polícii
Komentárobyvatel 1 Pred 8 hodinami:
Väčšinu poslancov MsZ a primátora Tomčányiho diskusia o veciach verejných pre občanov nezaujímala.
KomentárPeter Pred 20 hodinami:
Prečo sú čerti škaredí? Môj názor na "spestrenie" Vianočných trhov
KomentárIgor Lehocký Pred 22 hodinami:
Zomrel bývalý tréner seredských futbalistov Tibor Meszlényi
Komentárxxxxx Pred 23 hodinami:
Mikuláš rozsvietil vianočný stromček
KomentárVlado Včera:
Nútené práce uložené Mestom Sereď príslušným VZN napadol JUDr. Ladislav Skubeň na Generálnej prokuratúre
Komentármiroslav Včera:
Nadránom v obci Opoj polícia vykonala zákrok proti podozrivým z trestnej činnosti, pri ktorom bol zastrelený Ján G. zo známej "bankomatovej mafie". - AKTUALIZOVANÉ
KomentárAnonym Včera:
Podnikateľ exposlanec Marián Sidor patrí medzi žiadateľov o zmenu územného plánu. Vo videu predstavuje ich zámer na ubytovanie stoviek až tisícov pracovníkov v areáli bývalej NHS
KomentárObcan 333 Včera:
Poslanci začali rokovať - bod o zmene Územného plánu mesta bude o 13:00 hodine - AKTUALIZOVANÉ
Komentárreflex relacia Predvčerom:
Starosta Holička pred redaktorkou TV Markíza zbabelo ušiel

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign