Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 20. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Cesta v mestskom parku nepovedie NIKAM ale bude sa na ňu napájať chodník - hovorí vedenie mesta

24

O rekonštrukčných prácach v mestkom parku sme už niekoľkokrát písali. Jedna etapa a to vybudovanie detského ihriska s pergolou  a chodník pred ihriskom je hotová. Ďalšia etapa a to výstavba prístupovej cesty od Parkovej ulice po amfiteáter je v plnom prúde. Cesta bude vybudovaná zo zámkovej dlažby a to sa nepáči mnohým obyvateľom mesta. Miloš Majko včera napísal o tejto ceste článok pod názvom  „Najkvalitnejšia cesta v meste povedie takpovediac nikam. „  Vedenie mesta ale  tvrdí : cesta nepovedie NIKAM, má svoj cieľ.

Na bližšie informácie sme sa opýtali zástupcu primátora mesta Sereď :

K článku pána Miloša Majku "Najkvalitnejšia cesta v meste povedie takpovediac nikam" niekoľko faktovDo 24 hodín od jeho zverejnenia je v diskusii osem nesúhlasov s touto investičnou akciou. Vzhľadom na zhruba 14 tisíc obyvateľov s volebným právom, takýto  počet nemôžem vážne vnímať ako mnoho negatívnych  stanovísk.

Výstavba cesty od Parkovej ulice k amfiteátru je súčasťou niekoľko rokov existujúceho zámeru. Presne 25. septembra 2007 poslanci MsZ na svojom mimoriadnom rokovaní schválili uznesením č. 207/2007 strategické ciele a uznesením č. 210/2007 osnovu strategického rozvoja.

V strategických cieľoch ako bod 4 bola schválená revitalizácia a rekonštrukcia parku a v osnove strategického rozvoja mesta Sereď v bode 3 Revitalizácia zámockého parku a amfiteátra. Park, kaštieľ a amfiteáter sú v tesnej blízkosti a tvoria prirodzený priestor, v ktorom je história, oddychová zóna a dôstojný priestor pre kultúne vyžitie.

Vyhlásenie, že táto cesta povedie nikam predpokladá úplné odignorovanie minimálne troch skutočností. Cesta je prirodzeným pokračovaním okruhu pre prechádzanie parkom, pretože asi po 30 metroch vpravo bude sa na ňu  napájať nedávno dokončený chodník  vedúci po obvode parku až k zadnej bráne. Oproti tomuto napojeniu v priestore bývalého záhradníctva je pripravený projekt výstavby tenisových kurtov. Cesta bude na úrovni vstupu do amfiteátra končiť malým rozšírením smerom k bastiónu, pred ktorým a v ktorom sme vlani i v tomto roku uskutočnili niekoľko kultúrnych akcií. Každý z návštevníkov, ktorý na budúce akcie príde od Pakovej ulice, pohodlný prechod po novej ceste určite uvíta. V budúcnosti plánujeme uzatvoriť okruh spevneného chodníka od zadnej brány súbežne s násypom smerom k Podzámskej ulici, zabočením vľavo pozdľž Podzámskej ulice a popri zadnom a bočnom oplotení amfiteátra v parku.

Realizátorom výstavby je firma Pak-Invest s.r.o. Chrabrany a hodnota diela je  36.620,01 Eur.

Materiály, ktoré sú v areáli parku a pri výstavbe použité podliehajú súhlasnému stanovisku Krajského pamiatkového úradu. Úprava povrchu cesty zámkovou dlažbou sa od začiatku javila ako najvhodnejši alternatíva. Nakoľko po jej  okrajoch  bude aj niekoľko parkovacích miest, mali sme záujem vytvoriť cestu celistvú, dostatočne pevnú a pohľadovo zaujímavú.

Vjazd motorovým vozidlám do parku bude v obmedzenej forme povolený a projekt  počíta  s potrebným dopravným značením. Po dokončení cesty budú naše ďalšie investičné zámery v parku závisieť najmä od vývoja príjmovej časti rozpočtu mesta. Každá väčšia investícia podlieha podmienkam zákona o verejnom obstarávaní, preto hovoriť o konrétnych investičných krokoch by bolo predčasné.

Ľubomír Veselický

p. Veselickému ďakujeme za poskytnuté informácie.

---

V príloženom videu je vysvetlenie primátora o ceste, ktoré podal  na stretnutí s občanmi mesta.

 

 


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Blondie | 20-06-2013 22:36:14
Dobre, že sa konečne v Seredi niečo robí, naozaj tu nie je kam zobrať nejaké návštevy a niečom im ukazovať. Doteraz iba ak do múzea. V tomto roku som konečne prvý krát mohla zobrať známych do zrekonštruovaného malého parku a ukázať - tak sem sa chodíme hrať. Doteraz som iba ukazovala - tak toto sú naši feťáci. Konečne sa niečo robí aj v parku. A je dobre, že SOL sa o to zaujíma a tak sa aj my obyčajní smrteľníci, môžeme takto v noci dočítať, o čo vlastne ide:)
pre Jozef | 19-06-2013 15:03:42
to bol iba "Exemplum facere" :-D
Jozef | 19-06-2013 13:19:51
Quid romae Faciam?
pre Jozef | 19-06-2013 13:12:58
v súvislosti s otázkou vysporiadania s cirkvou a titulkom "cesta nepovedie nikam"ma napadá iba jeden citát:
MILLE VIAE DUCUNT HOMINEM PER SAECULA ROMAM - Po stáročia už tisíc ciest vedie pútnika do Ríma /Všetky cesty vedú do Ríma / :-D
Jozef | 19-06-2013 13:04:09
Peter, to nie je o kompetentnom vyjadreni sa, ale o prioritach.
Pred casom tu bol clanok o tom, ako deti v skolkach, ktorych zriadovatelom je mesto, musia chodit po chodnikoch v stave tankodromu. Cesty a chodniky v meste na niektorych sidliskach su este v horsom stave.....
A to su tie priority. Tato revitalizacia zamockeho parku je pekna vec, ale bude sa robit po etapach v zavislosti od financnej kondicii mesta.
A co je pre ludi dolezitejsie? Oddych v parku, raz za cas, alebo bezpecnost na cestach a chodnikoch, po ktorych chodia denne?
A este jedna vec: je uz s cirkvou park a kastiel vysporiadany?
Peter ekn | 19-06-2013 12:40:50
Cesta nikam. Tá cesta doteraz viedla nikam, keďže pri vstupe do parku pri vstupnej bráne bola osadená značka zákaz vjazdu, vznikali dosť nepríjemné situácie s otáčaním, lebo po oboch stranách parkovali autá. A že sa ma nikto nepýtal? Neviem či by som sa vedel kompetentne vyjadriť k navrhovanému projektu a zvolenému riešeniu.
Michal | 19-06-2013 11:56:18
Konečne dostáva náš park peknu tvár a konečne sa niečo v tomto meste robí. Mesto dnes vyzerá uplne inak ako pred pár rokmi ked sa tu nedialo takmer nič, takže palec hore len tak dalej aspon sa nebudem hambiť ked zoberieme navštevu na prechádzku parkom už tam nebude rozbitá cesta a nepekne prostredie ale krásny areal na oddych a zábavu.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-06-2013 23:59:10
Anonym | 18-06-2013 23:20:55 | - jednotne nazory POVINNE pre kazdeho skoncili pred takmer stvrt storocim!! Pozrite sa do kalendara. Ze je diktatura u Vas doma neznamena, ze ju budete mat moznost presadit aj verejne v celej spolocnosti. Ale skusit to mozete... ;-)


3 anonymne prispevky pod tromi clankami za sebou v rozmedzi asi 6 minut a rovnako utocne - nebudete mat problem rano sa pozriet do zrkadla?
Ozaj, odkial prisli instrukcie, z dovolenky? ;-)
Anonym | 18-06-2013 23:20:55
Alebo ani naše deti nepochopia prečo trpáci za posledné desaťročia neopravili v parku ani prd a keď sa nájde niekto kto urobí prvé kroky, cestu, chodníky a lavičky, ihrisko pre deti a WC , prečo musia existovať ďalší trpáci ktorým to vadí.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-06-2013 18:52:17
Anonym | 18-06-2013 16:52:28 | - mam obavy, ze skutocne az nase deti pochopia, preco prave tento kusok cesty veduci odnikial nikam je nepochopitelne zo zankovej dlazby v case, kedy nase deti v MS denne chodia po chodnikoch, kde im hrozi uraz a ludia na mnohych sidliskach chodia a jazdia po cestach horsich ako niektore polne.
Ja... | 18-06-2013 18:46:22
Myslite ze nase deti bude nieco take trapit ako je chodnik v parku? Neni robota ludia hladuju a prezivaju to ich bude trapit.
Anonym | 18-06-2013 16:52:28
Desiatky rokov vyzeral park aj cesta hrozne. Teraz , keď sa začalo robiť to niekomu vadí. roky sa na to kašlalo a keď niekto napíše načo tú cestu robia, je to človek ktorý necíti k tomuto mestu zhola nič .Možno raz jeho deti pochopia načo sa to robilo a pochopia že to bolo potrebné . Pre naše deti.
Registrovaný Marek Sladký Marek Sladký | 18-06-2013 15:59:27
U nás je to tak, že sa spraví návrh, ktorý vyvesia do nezrozumitelného bodu, ktorý vyvesia na tabuľu resp. net a keďže občan sa nevyjadrí je všetko ok. Potom o 2 mesiace a viac od návrhu pri schvaľovaní príde poslanec Kalinay s genialnou myšlienkou zakázať vyjadrenie občanov k bodu, lebo ich to zdržuje a že mali to podľa zákona vyvesené a vtedy sa mali vyjadrovať a požiadať svojho poslanca o zmenu . Čo keby ste pripravili zrozumiteľný koncept, že v najbližšej dobe (že o cca. 3 mesiace) sa bude pripravovať takýto a takýto projekt (vaše návrhy pošlite tam a tam). A nestalo by sa, že ludia sa budú rozculovat, že o nás bez nás resp. za naše
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-06-2013 13:52:44
Lubos, len jedna jedina otazka - preco vysvetlovanie az vtedy, ked je cesta v stadiu vykonavania stavebnych prac?

Je problem s obyvatelmi mesta komunikovat vopred - este pri zamere? Mozno by niekto dal zaujimavy navrh, podnet ci poskytol informaciu, ktora by bola v prospech veci.

Preco sa nesnazite zapojit obcanov do realizacie projektov v meste? A to sa tyka zatial kazduckej aktivity investicneho charakteru, ktora bola v meste vykonavana.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárneskutočné Pred 25 minútami:
Z verejných vyjadrení poslanca Naháckeho behá človeku mráz po chrbte
KomentárMikulaš Pred 3 hodinami:
Bude Dolná Streda mestom?
Komentárčitateľka Včera:
Mestská knižnica v Seredi už aj na Facebooku!
Komentáraj Al Caponeho Včera:
Na krku má ďalšie obvinenie: Pripravili štát o viac ako 3 milióny Eur
Komentárseredan Včera:
Páchatelia sa po lúpeži vo Voderadoch fotili s lupom
Komentárobčan Včera:
Obec Dolná Streda vyhrala prvostupňový súd so SRZ
KomentárKiko Včera:
O post primátorky Popradu sa uchádza aj mačka
KomentárPopo Včera:
Pozývame Vás na STREET FUTBAL na Námestie slobody
KomentárMilan Včera:
Smrteľná dopravná nehoda, pri ktorej zomrel motocyklista
Komentárpatanka Včera:
"Mladí" seniori u starostu
Komentársuper Včera:
Pozvánka na Halloweensku párty
KomentárDodko Včera:
Takmer stovka policajtov zasahovala v Seredi
Komentártrápne trollovanie Predvčerom:
V Šintavskom spravodaji je uverejnené čisté klamstvo. Kto je za to zodpovedný? - VIDEO
Komentáronanym Predvčerom:
Osobitný odvod pre obchodné reťazce
Komentárrodak Predvčerom:
Trnavský samosprávny kraj ocenil dvoch šintavčanov

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign