Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 8. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Africola
Označenie inzercie
Tepovanie interierov
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Jazykova skola ZARAZ
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

OZ: Budú voľby do Rady školy v Šintave transparentné a demokratické?

Miloš MajkoDátum06. 08. 2018 20:09:53Témaobec Šintava

Pre nadchádzajúce komunálne voľby poslanci OZ schválili počet poslancov a pracovnbý úväzok starostu vo výške  100%.

Dôležitejšou a starostovi Holičkovi už na prvý pohľad nepríjemnou témou boli voľby do rady školy. Tu bolo vidieť, že spoločným návrhom poslancov Matušicu a Šimulčíka upravujúceho spôsob voľby  do rady školy, niekomu urobili takpovediac "škrt cez rozpočet". Podľa správania sa starostu možno tušiť, že  poslancami prijaté uznesenie ako tak garantujúce demokratickú voľbu sa bude snažiť vetovať.

Zo začiatku rokovania bol síce poslanec Matušica neistý (zmenilo / udialo sa niečo od podania návrhu?), no nakoniec sa ceľkom pekne rozbehol a nebolo by spravodlivé prehliadnuť jeho snahu o transparentnosť samosprávy, v ktorej už niekoľko rokov sedí. Možno už len dúfať, že sa nejedná o predvolebnú taktiku.

Návrh Matušicu a Šimulčíka nakoniec síce skončil určitým kompromisom - svoj  návrh premenovali na metodické usmernenie voľby rodičov do Rady školy. Schválili aj druhý dokument ktorý Matušica predložil na OZ v júni, a ten nazvali metodickým usmernením pre voľby pedagogických a nepedagogických zamestnancov do Rady školy.  

Pre menej chápavých zopakujem - poslanci schválili dva dokumenty - jeden pre voľbu rodičov a druhý predagogických a nepedagogických pracovníkov. No aj tento krok je v Šintave takým malým zázrakom. Je možné povedať, že až teraz sa uvidí, nakoľko budú voľby do rady školy transparentné. Za transparentnusť a demokratický priebeh volieb do Rady školy zodpovedá riaditeľ školy M.Bodis a starosta obce M.Holička.

Na záver snáď len poznámka - starosta obce Holička nemal ani šajnu o čom poslanec Matušica hovorí. Že Holička permanetne nechápe poslanca Šimulčíka a snaží sa to prektyť posmeškami, urážaním na verejnosti a ponižovaním, si už prítomní občania zvykli, no že už ani ďalších poslancov?

- - -

Na rokovanie OZ v Šintave som zobral aj svojho priateľa dlhodobo žijúceho a podnikajúceho v zahraničí (najskôr 12 rokov Grécko, teraz už 7 rokov Veľká Británia), ktorý sa po asi piatich minútach k správaniu sa starostu Holičku vyjadril takto:

"Správaním starostu tejto obce som znechutený. Po pár minútach vidieť, že je to vrcholne arogantný človek, jednoduchého myslenia, ktorý si urážaním a ponižovaním iných kompenzuje svoje zlyhávanie a neznalosť prejednávaných vecí. V Británii poznám stovky Slovákov a dnes sa im nečudujem, že nad návratom na Slovensko neuvažujú. Neuvažujem nad ním ani ja. Prečo by som sa mal vrátiť? Aby som sa musel pozerať, ako sa takýto srandovný pánko hrá na malého pána Boha? Slovensko sa nezmenilo a pokým sa nezmenia nároky občanov, zostane v stave, ako keď som ho pred takmer 20 rokmi opúšťal. Slováci môžu závidieť občanom iných krajín. Všade na civilizovanom západe by ľudí ako on hnali z dediny, že by sa čudoval."

To je pohľad človeka, ktorý ho videl a počul po prvý raz. Ako jeho správanie  hodnotíte vy?


iLieky
Označenie inzercie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Občan | 17-08-2018 13:02:59
Treba zodpovedným spôsobom pred voľbami zverejňovať pravdu o uplynulom volebnom období. Niektorí občania však ani nemajú záujem ju poznať a sú medzi nimi aj vysokoškolsky vzdelaní a to je najhoršie...
Občan | 17-08-2018 11:25:21
Bohužiaľ je ešte stále veľa ľudí, hlavne dôchodcov a ľudí s nižším IQ, ktorých dokáže Holička manipulovať. A práve preto sa musia normálne zmýšľajúci ľudia zomknúť a v blížiacich sa voľbách voliť zmenu. Horší kandidát ako je súčasný starosta Holička asi nebude.
spekák | 17-08-2018 07:44:10
podľa výberu speváka oslovuje zase tú istú skupinu. Dôchodcov a starších ľudí, ktorí nechodia na internet, nepozrú si zastupiteľstvá a veria tomu, čo im narozpráva (naklame) rovno do očí.
Občan | 16-08-2018 14:09:20
Tie zmätočné návrhy sú teraz na úradnej tabuli vyvesené bez pokynu, čo s tým treba robiť. Čo sa týka volieb súčasného starostu voliť ho budú hlavne mamonári, ktorým nasľuboval hory doly...alebo tí čo sa za jeho starostovania dostali k nejakému prospechu ... uvidíme koľko ich bude ...
Idú voľby, kto si platí kampaň? | 16-08-2018 12:32:25
Návrhy boli zmätočné, právne nedôvodné a
odporujú zákonu. Možno práve preto príde 9.9. o 16:00 na 45-60 min Otto Weiter zahrať na vinobranie za 1400eur. www.sintava.sk/data/fso/soubory/zmluva-c-090918.pdf
Občan | 15-08-2018 15:33:17
Najvyšší čas zastaviť Holičku a dať mu zbohom. To, čo predvádza na zastupiteľstvách aj mimo nich nemá nič spoločné s racionálnym myslením. Má on vôbec niečo v hlave? Mozog pravdepodobne áno, ale rozum určite nie.
Je to iba na nás voličoch, ako to vo voľbách dopadne. Normálny človek ho nemôže voliť ani náhodou. Takže, ak prejde tento „intelektuál“, bude to parádna vizitka Šintavanov na ďalšie 4 roky.
mjmjmj | 14-08-2018 21:11:30
Všetky body ohľadne Rady školy pozastavené starostom obce lebo podané návrhy boli zmätočné, právne nedôvodné a
odporujú zákonu. A máme odpoveď na otázku v názve článku.
učenie | 09-08-2018 17:45:07
to sa poriadne učiť nebude, keď sa strecha nestihne počas prázdnin...
potom pred Večierkom 2018 sa učiť poriadne nebude...
hentaký \"priateľ\", taký príde na školu, či zo Slovenska i Ruska, alebo z inej krajiny a je koniec školského roka :) Radosť byť žiakom takejto školy.
O2 Pali | 09-08-2018 14:56:03
Ale nebojte sa už po večeroch pán Orgán šije súkno bude v štýle Potemkyn.

PS: prečo by sa deti nemohli učiť na jeseň v stiesnených podmienkach v knižnici, na OU, vo farskom centre, keď im bude na jeseň zatekať z rozobratej strechy. \"kto by v tejto horúčave liezol na strechu\".
MARTIN | 09-08-2018 12:50:38
Legenda vraví ,že v septembri bude ešte zatvorená škola.
škola | 09-08-2018 11:59:58
Už prebieha rekonštrukcia strechy na škole? Ja denne chodím okolo školy, ale nevidím, že by sa tam pracovalo. Oznam z rozhlasu bol, že škôlka prerušuje prevádzku z dôvodu rekonštrukčných prác na streche školy a od oznamu koľko prešlo času a strecha stále stará.
strecha | 09-08-2018 08:12:57
možno preto to tak dlho trvá, že za tie prachy bude asi pozlátená, či?
Otázka | 08-08-2018 16:57:29
Nadväzujem na transparentnosť, obec za mesiac júl 2018 nezverejnila faktúry?
Občan | 08-08-2018 09:31:30
Pri Holičkovi a Bodisovi nie je transparentné nič a ani nebude. Rada školy je pre nich iba nutné zlo. Títo dvaja si robia zo školy svoj biznis. Zaujímalo by ma, akým spôsobom bol vybraný zhotoviteľ prác na opravu strechy ZŠ. Vie to niekto?
Nervózne správanie sa Holičku napovedá, že tam niečo nie je v úplnom poriadku.
perlicka | 08-08-2018 08:45:24
Ista pani sa isla pana starostu na urad opytat ci sa stihne strecha skoly opravit do konca prazdnin. dostala vynadane co sa do toho stara a vyplonkoval ju kade lahsie

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
19°
C
68%
Severových 5 km/h
05:49
19:58

Ned

H

32°/18°

Pon

H

33°/19°

Uto

H

31°/18°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárinformacie Pred 3 hodinami:
Klamstvá a intrigy súčasného starostu. Už ich bolo dosť!
KomentárBarbara h. Pred 3 hodinami:
Druhé rokovanie pracovnej skupiny v Dolnej Strede
KomentárAnonym Pred 4 hodinami:
17 ročné dievča z Pretorie...
Komentár🤗🤗🤗 Pred 10 hodinami:
Aktuálne: Zadržané osoby počas policajnej akcie v Seredi už vyšetrovateľ obvinil
Komentárten večer Pred 12 hodinami:
Program Mestského múzea - Fándlyho fary v Seredi na mesiac september 2018
KomentárMiloš Majko Pred 17 hodinami:
Každý diskusný príspevok má svojho autora. Nie je ním SOL.
KomentárDenis Mrkva Včera:
Otvorenie sreetworkoutovej plochy
Komentárvymývanie mozgov Včera:
Upozornenia prokurátora pre nezákonné konanie Obce Šoporňa a ZŠ s MŠ Šoporňa - prečo ich samospráva tají , nerieši a neustále porušuje zákony?
KomentárReflex Včera:
Pri včerajšej policajnej akcii v Seredi bolo zadržaných 18 osôb, z nich 3 zostali v celách policajného zaistenia - AKTUALIZOVANÉ
KomentárObčan Včera:
OZ: Budú voľby do Rady školy v Šintave transparentné a demokratické?
Komentárďalšie klamstvá? Predvčerom:
Čudná samospráva v Šoporni: Obecný právnik ryžuje a občana šikanuje?
KomentárHalo Predvčerom:
Prečo Obec Šoporňa vyplatila svojim zamestnancom v rokoch 2015 a 2016 odmeny v sume 685.682,39 EUR?! Odmeny sa vyplatili aj zástupcovi starostu Obce?

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign