Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 22. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Aj úradník má mantinely, ktoré prekročiť nemôže - časť 2. - Šikanovanie občanov či firiem nie je prípustné.

Miloš MajkoDátum02. 04. 2016 19:43:02TémaAktuálne témy

Začiatkom februára tohto roku sme sa v článku :

http://www.seredonline.sk/clanky/aj-uradnik-ma-mantinely-ktore-prekrocit-nemoze/

venovali problému šikanovania, či minimálne ignorovania občanov a podnikateľov či už úradníkmi alebo inými predstaviteľmi štátnej byrokracie. Tento na Slovensku mimoriadne vypuklý problém veľmi negatívne vníma väčšina tých, ktorí potrebovali niečo vybaviť, vyriešiť, prípadne sa akýmkoľvek spôsobom dostali intenzívnejšie do styku s úradmi.

Spoločnosť Plastic People podnikajúca hlavne s odpadmi podľa informácií, ktoré sme dostali od jej zástupcov už koncom minulého roka, začiatkom tohto a následne v nedávnej dobe má patriť medzi mimoriadne šikanované firmy zo strany niektorých pracovníkov konkrétnej štátnej inštitúcie. Vychádzajúc z vyjadrenia Plastic People, Slovenská inšpekcia  životného prostredia v Nitre im doslovne znemožňuje podnikanie s odpami na legálnej skládke pri Hlohovci.

"Sústavné kontroly a vyrubované pokuty sú síce obťažujúce, no pokiaľ by prebiehali v štandardnom režime, t.j. mali by sme prístup ku všetkým materiálom, úradníci by konali bez prieťahov a predpojatosti, podnikať by sme vedeli". Vyjadril sa zástupca firmy Marek Bezák.

Ďalšími rozhovormi z predložených materiálov je úplne jasné, že spoločnosť Plastic People sa veľmi intenzívne snaží o komunikáciu už s pracovníkmi už spomenutej Slovenskej inšpekcie životného prostredia a to nielen písomnou formou, ale aj osobnými návštevami priamo na pracovisku v Nitre ale aj v Bratislave. Predložené materiály dokumentujú neochotu úradníkov niekoľko prípadov podnikateľského subjektu riešiť v prijateľných termínoch a situácia je vyhrotená natoľko, že zástupcovia spoločnosti pracovisko SIŽP navštívili dokonca s kamerou v ruke a so štátnym notárom, ktorý mal za úlohu nespochybniteľne a vierohodne zadokumentovať prístup úradníkov k ich firme.

Pýtame sa, kde sa spoločnosť nachádza, keď si štátny úradníci dovoľujú takto sa správať k občanom a podnikateľom a to za ich dane? Nezabúdajú na to, že občan a podnikateľ si štát, teda volených zástupcov, úrady a všetky inštitúcie zo svojich daní platí na to, aby mu zabezpečovali servis a nie šikanovali ho?

V záujme prinášania objektívnych informácií sme sa niekoľkokrát pokúšali kontaktovať aj Slovenskú inšpekciu životného prostredia. K prípadu sa nevyjadrili a komunikáciu v zásade odmietali. Kontaktovali sme teda vedenie SIŽP v Bratislave e-mailom, popísali sme im incident na pobočke v Nitre a požiadali sme ich o stanovisko e-mailom, ktoré prinášame:

From: Milos Majko [mailto:majko@majko.sk
Sent: Wednesday, December 30, 2015 10:40 AM
To: 'frantisek.kortis@sizp.sk'
Cc: reporter24@reporter24.sk
Subject: Ziadost o stanovisko

Dobry den,

V nadvaznosti na vcerajsi tel. rozhovor Vas ziadame o zaujatie stanoviska k incidentu ku ktoremu doslo na  SIZP v Nitre  asi o 11.00 hodine medzi zamestnancami / riaditelkou  SIZP v Nitre a obcanmi / zastupcami sukromnej firmy.

Zaroven znovu zdoraznujeme, ze pre vyvazenost publikovanych materialov ponukame moznost  Vasej institucii vyjadrit sa na kameru este pred publikovanim predmetneho materialu, resp. jeho zadanim na spracovanie – t.j. v priebehu 5 dni.  Dnes o 13:00 mozeme poskytnut redaktora s kamerou v Bratislave a to bud v priestoroch Vasej institucie, alebo na inom vhodnom a telefonicky vopred dohodnutom mieste.

V pripade zaujmu nas mozete kontaktovat  telefonicky na  0907 277 777.

Vase vyjadrenie e-mailom prosime zaslat dnes do 15:00 hodiny.

Verime, ze Vam ako predstavitelovi institucie financovanej obcanmi a teda danovymi poplatnikmi nie je lahostajne, ako obcan  pracu a vystupovanie zamestnancov de facto statu vnima.

Dakujeme.

S uctou   Milos Majko

Reporter24.sk   Kontakt: 0907 277 777 

- - -
 

From: Kortis Frantisek [mailto:frantisek.kortis@sizp.sk
Sent: Wednesday, December 30, 2015 2:28 PM
To: Milos Majko
Subject: RE: Ziadost o stanovisko

Dobrý deň,

Vzhľadom k tomu, že nemáme informácie o žiadnom údajnom incidente na SIŽP,

Stálom pracovisku v Nitre, nemáme sa k čomu vyjadriť.

S pozdravom

František Kortiš    riaditeľ kancelárie GR

Slovenská inšpekcia životného prostredia, Jeséniova 17D,  831 01 Bratislava    tel. : 02/ 593 04 108   tel :  02 / 654 22 408

Krátko po incidente, po tom ako sa na médium zástupcovia spoločnosti Plastic People obrátili, sme kontaktovali aj riaditeľku SIŽP v Nitre. Jej prvá reakcia v telefóne bola "ako je možné, že sa o incidente v Nitre, kedy ona volala na zástupcov spoločnosti, ich kameramana a notára Políciu, tak rýchlo dozvedeli médiá?" Poskytnúť vyjadrenie k veci nám však odmietla.

Kontaktovali sme aj Krajské riaditeľsvo Policajného zboru so žiadosťou o informáciu, čo v danej veci evidujú. Hovorkyňa KRPZ v Nitre poskytla okamžitú odpoveď, ktorú uverejňujeme:

reporter24
29.12.15

komu: Renáta
Dobry den pani hovorkyna,

ziadame Vas o poskytnutie informacii k nasledovnemu:

podla nasich informacii mala byt dnes asi o 11.00 hod. privolana hliadka PMJ na Urad slovenskej inspekcie zivotného prostredia, Marianska dolina 7 v Nitre, k incidentu sukromnej firmy s uradnikmi Inspekcie zivotneho prostredia.
Ziadame Vas o vyjadrenie, o aky incident sa jednalo a ako bol PZ SR vyrieseny.

Za poskytnutie informacii dakujeme.

Milos Majko
redakcia Reporter24.sk
tel: 0907 277 777

- - -
Renáta Čuháková
29.12.15

komu: reporter24
Dobrý deň, policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky na mieste nezistili žiadne protiprávne konanie zúčastnených osôb.

mjr. Mgr. Renáta Čuháková
hovorkyňa KR PZ v Nitre

- - -

K problematike spoločnosti Plastic People a SIŽP uverjňujeme aj tlačovú správu, ktorú sme prijali e-mailovou poštou:

PLASTIC PEOPLE: Odpad na Vlčie Hory voziť môžeme. Primátor klame.

Hlohovec – Spoločnosť Plastic People, s.r.o. ako prevádzkovateľ areálu odpadového hospodárstva Vlčie Hory Hlohovec sa ostro ohradzuje proti klamstvám, ktoré o prevádzke šíri primátor mesta Hlohovec a SIŽP. Nie je pravdou, že Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) zakázala nakladanie s odpadom v celom areáli. Podľa rozhodnutia, ktoré SIŽP vydala a Plastic People s nimi nesúhlasí, sa dočasné obmedzenie nakladania s odpadom týka iba jedného z niekoľkých zariadeni na nakladanie s odpadom, ktoré však aktuálne ani nie je využívané. Zvyšok areálu funguje v nezmenenom režime.

Tvrdenia, že spoločnosť Plastic People nie je oprávnená preberať do prevádzky odpad a nakladať s ním sú absolútne nepravdivé. Spoločnosť Plastic People koná plne v súlade s platnou legislatívou a platnými rozhodnutiami príslušných orgánov. Primátor mesta Hlohovec tak svojvoľne a bezdôvodne zastavil dovoz odpadu z mesta Hlohovec do Arealu odpadoveho hospodarstva Vlcie hory Hlohovec a využil príležitosť, aby poškodil obyvateľov Hlohovca tým, že im stúpnu náklady na spracovanie odpadu. Podľa nášho názoru však máme navyše podozrenie, že primátor svojim konaním napĺňa skutkovú podstatu trestného činu ohovárania a možno aj šírenia poplašnej správy. Vedome totiž klame o tom, že odpad do areálu Vlčie Hory nie je možné voziť. Verejne toto klamstvo prezentuje v médiách a šíri túto informáciu aj medzi straostami okolitých obcí.

Spoločnosť Plastic People je šokovaná, že volený zástupca obyvateľov sa nezaujíma o riešenie reálnych problémov s odpadom v katastri mesta a okolí (ako sú nelegálne skládky, zväčšovanie starej enviromnentalnej záťaže v časti Šulekovo tým že sa tam denne naváža obrovské množstvo nového odpadu, nakladanie s biologicky rozložitelným odpadom a nevyužívanie kompostárne), ale uprednostnil osobnú zášť a iné záujmy.

V súvislosti s dočasným obmedzením nakladania odpadu v časti areálu, ktorý uložila SIŽP by sme radi ešte uviedli, že ide o bezprecedentný krok štátneho orgánu. SIŽP totiž vylúčila možnosť odvolania sa a spoločnosť Plastic People, s.r.o. tak nemala možnosť účinne sa brániť voči predmetným výrokom. Napriek tomu spoločnosť Plastic People využila všetky právne kroky za účelom zrušenia predmetných výrokov, nakoľko ich jednoznačne považuje za neoprávnené a nezákonné. Máme za to, že SIŽP svojím konaním porušuje jednu zo základných zásad, na ktorých je postavený náš právny poriadok, a to zásadu "prezumpcie neviny" a verejne rozširuje skutočnosti, ktoré nie sú k dnešnému dňu jednoznačne a s konečnou platnosťou preukázané. Zo strany SIŽP ako orgánu štátnej správy dochádza k šikanóznemu výkonu práva, čo má za následok obmedzenie Ústavou SR priznaného práva spoločnosti Plastic People na výkon podnikateľskej činnosti. Vzhľadom na uvedené zvažujeme za účelom ochrany svojich práva oprávnených záujmov ďalší postup, a to aj napríklad podanie trestného oznámenia pre šírenie poplašnej správy, resp. iné ďalšie právne kroky.

- - -

Nakoľko sa môže jednať o problém dotýkajúci sa viacerých firiem, či jednotlivcov a v prípade spoločnosti Plastic People má ísť o problém ťahajúci sa niekoľko rokov, k téme pripravíme samostatnú diskusiu v štúdiu, do ktorej pozveme ako zástupcov spoločnosti Plastic People tak Slovenskej inšpekcie životného prostredia. O ďalšom vývoji kauzy budeme čitateľov informovať.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Tomáš Polák | 13-05-2016 18:06:40
Zavolate aj primatora HC ?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárA to je zas moj nazor Pred 59 minútami:
Policajti im našli heroín
KomentárAnonym Pred 3 hodinami:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
KomentárKlaun Pred 4 hodinami:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
KomentárAnonym Pred 5 hodinami:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
Komentárnové info Pred 8 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárre.obyvatel Pred 14 hodinami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
Komentárdik more Včera:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK Včera:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia Včera:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárkonstatovanie Predvčerom:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárSud s obzalovanym Machom Predvčerom:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárs.i.n. Predvčerom:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
Komentárpotecha 18-08-2019 22:58:41:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
Komentárhavran 17-08-2019 10:28:26:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign