Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 22. 2. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Aj BK Lokomotíva Sereď mala zastúpenie na Majstrovstvách sveta do 18 rokov v 3x3 basketbale

1110

Od marca sa reprezentačné družstvo dievčat do 18 rokov v 3x3 basketbale pripravovalo na kvalifikáciu majstrovstiev Európy, ktorá sa uskutoční 24.-26. Júla v talianskom prímorskom mestečku Ricione. Dievčatá v zložení Michaela Sedlačková (BK Sereď), Lucia Mrvová (BK Sereď), Monika Krajčovičová (BK Sereď) a Ema Mihaljevičová (MBK Stará Turá) pod vedením trénera Richarda Kamenského absolvovalo niekoľko reprezentačných zrazov v Bratislave a spoločne s reprezentačným družstvom žien sa zúčastnili ženských turnajov na Slovensku a v Čechách. Počas prípravy sa pre Slovenský výber naskytla neskutočná možnosť a to zúčastniť sa Majstrovstiev sveta do 18 rokov v 3x3 basketbale v Debrecíne, keď dostali divokú kartu. Túto príjemnú zmenu programu a neuveriteľnú výzvu aj využili.


Majstrovstvá sveta očami trénera Richarda Kamenského:

„V dňoch 3.-7.júna sme sa zúčastnili Majstrovstiev sveta FIBA 3×3 dievčat do 18 rokov v maďarskom Debrecene v zložení Michaela Sedlačková, Lucia Mrvová, Ema Mihaljevičová a Alžbeta Bubeníková. Bety sa k družstvu pridala len 1 deň pred turnajom, keďže Monika Krajčovičová, ktorá sa s družstvom pripravovala od začiatku, bola hospitalizovaná v Trnavskej nemocnici s podozrením na mononukleózu. Nakoniec sa ale predpoklady lekárov nepotvrdili.

Na družstvo bolo vylosované do skupiny A spoločne s družstvami Maďarska, Izraela, Španielska, Venezuely a Nemecka. Turnaj sa hral v 4 skupinách s celkovým počtom 24 družstiev.

V prvý deň sme s rovesníčkami z Maďarska zahájili turnaj prvým zápasov na hlavnom ihrisku. Zo začiatku bol zápas vyrovnaný, no postupne Maďarky ovládli hru a po našich jednoducho stratených loptách aj zaslúžene vyhrali. Maďarsko – Slovensko 16:9

Na večerný zápas prvého dňa s Izraelom sme nastúpili veľmi nekoncentrovane a nedarilo sa nám brániť jednoducho, ale veľmi účinne hrajúce súperky. Po 5 minútach svietil na tabuli nepríjemný stav 7:0 pre súpera. Po time-oute sa dievčatá zmobilizovali a zostávajúcich 5 minút sme vyhrali 7:2 a keď nám nepadli posledné strely, z víťazstva sa radovali Izrealčanky. Izrael – Slovensko 9:7

Piatkový zápas so Španielskom sa začal veľmi dobre. Obe družstvá sme výborne bránili a koše sa dávali len veľmi ťažko o čom svedčí aj stav po piatich minútach a to 2:1 pre Španielky. Potom prišiel nečakaný výpadok, súper začal poľahky skórovať a my nie a nie dať kôš. A tak ani po tomto zápase neprišlo vytúžené víťazstvo. Španielsko – Slovensko 12:4

Ak sme chceli ešte pomýšľať na postup zo skupiny, náš druhý zápas druhého hracieho dňa sme museli vyhrať. Začiatok bol úplne iný, ako tie ostatné. Dobre sme bránili a aktívnou hrou sme rýchlo dali prvé body a náskok narastal. Neskôr ešte prišlo mierne zaváhanie, no víťazstvo sme s prehľadom udržali. Venezuela – Slovensko 12:15

Po dvoch hracích dňoch sme mali ešte stále šancu postúpiť do osemfinále. Jedinou prekážkou bolo družstvo dievčat z Nemecka. Zápas sa hral v sobotu o 15:20. Teplomer ukazoval neskutočných 37 st., no odhodlanie pobiť sa o osemfinále bolo veľké. Bohužiaľ, dievčatá síce bojovali do poslednej sekundy, no nedarilo sa vôbec nič a tak do osemfinále postúpili Nemky. Nemecko – Slovensko 15:6

Družstvá, s ktorými sme bojovali v skupine sa umiestnili v konečnom poradí na výborných miestach. Maďarsko – 3.miesto na svete, Izrael – 4.miesto, Nemecko – 8.miesto a Španielsko 11.miesto.

Naše konečné umiestnenie – 19. miesto.

Turnaj organizátori zvládli perfektne po každej stránke. Tréningy či zápasy prebiehali na čas, prezentácia či propagácia výsledkov bola na vysokej úrovni. Z hlavného kurtu bol vysielaný nepretržitý online prenos spolu s komentovaním. Na turnaji sa stretla svetová 3×3 rozhodcovská špička, čím bolo zabezpečené aj kvalitné a spravodlivé rozhodovanie. Proste všetko fungovalo tak, ako malo fungovať.

Na turnaji sme sa s družstvom mohli konfrontovať s najlepšími družstvami či krajina sveta. Účastníkmi boli aj nie typické krajiny, s ktorými sa stretávame v 5 na 5 basketbale a preto 3×3 basketbale je cesta najmä pre menšie krajiny, aby sa mohli presadiť na medzinárodnej úrovni, ako sú napríklad Majstrovstvá sveta. Myslím si, že je to cesta aj pre nás. A postupne sa začína presadzovať aj mládežnícky 3×3 basketbal na Slovensku. Konkurovať najlepším krajinám bude ťažké, no ak sa bude pokračovať v koncepčnej práci a hlavne s dlhodobejším plánom, naša konkurencieschopnosť určite vzrastie.

Je to pre nás perfektná skúsenosť, že sme sa mohli zúčastniť takéhoto podujatia. Ukázalo nám, na čom musíme popracovať v zostávajúcej príprave na kvalifikáciu na Majstrovstvá Európy, ktorá nás čaká koncom júla. V pláne máme absolvovať medzinárodné turnaje a niekoľko ďalších tréningových zrazov. Najbližší turnaj odohráme v sobotu 13.6.2015 v Brne.

Na záver by som sa rád poďakoval dievčatám za vzorné správanie a maximálne zápasové nasadenie, Marekovi Adamčíkovi za organizáciu výpravy a všetkého, čo s turnajom súviselo. SBA za podmienky na prípravu v Bratislave a materiálne vybavenie družstva Slovenska dievčat U18.“

 

Pár slov o turnaji napísala aj hráčka Michaela Sedlačková:

„V prvom rade by som sa chcela za nás hráčky poďakovať SBA za možnosť reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v 3×3 basketbale do 18rokov. Bola to pre nás nová skúsenosť, na ktorú sme sa pred majstrovstvami svedomito pripravovali. Všetko natrénované sme sa snažili zúročiť v zápasoch, aby sme čo najlepšie reprezentovali Slovensko. S výsledkom sme samy neboli úplne spokojné. Naša snaha bola minimálne postúpiť zo skupiny, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo.  Mali sme možnosť hrať proti veľmi kvalitným družstvám z celého sveta a na vlastnej koži si vyskúšať úroveň a kvalitu jednotlivých družstiev. Mohli sme vidieť všetky krásy 3×3 basketbalu a samy sme zistili, že rýchlosť, výbušnosť, tvrdosť a individuálna technika rozhoduje o víťazstvách v tomto krásnom športe.  Atmosféra bola dokonalá. Bolo vidieť ako si hráči užívajú každý jeden zápas a ako publikum reaguje na krásne akcie či už zo zápasov, ale aj pri individuálnych súťažiach. Organizácia bola naozaj výborná, mali sme všetko zabezpečené od pitného režimu, cez teamove vybavenie od spoločnosti Spalding, až po regeneráciu. Ja osobne si odnášam z týchto majstrovstiev len krásne spomienky a zážitky a ešte väčšiu chuť a motiváciu či už do 3×3 basketbalu, ale aj do ďalšej juniorskej sezóny veľkého basketbalu 5 na 5.“


Fotogaléria k článku:

1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď

Zobraziť všetky fotografie
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď

1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárpresne tak Pred 1 hodinami:
Podľa policajného vyšetrovania 21. februára 2018 o 20:20 h. zavraždili investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.
Komentárzahradnik Pred 2 hodinami:
Slováci na námestiach rok po brutálnej poprave novinára Kuciaka
Komentárpan majko, Pred 2 hodinami:
"Nuž, čo dodať. Slovensko je ako to dievčatko z príbehu súdnej siene. Nehanebne Zneužité."
Komentárpre 1. výročie..... Pred 3 hodinami:
Kam to spejeme ?
KomentárRodič Pred 10 hodinami:
Jarný tábor v Pate
KomentárŠedo Pred 14 hodinami:
AKTUÁLNE: Rómom na Trnavskej ulici pravdepodobne niekto do auta dal výbušninu. Ulica okolo výbuchu je uzatvorená! - AKTUALIZOVANÉ
Komentárotazka Pred 14 hodinami:
Z verejných vyjadrení poslanca Naháckeho behá človeku mráz po chrbte
Komentárhmmm Pred 15 hodinami:
"Ak by sa 11 miliárd korupcia kategóriou Smer-SD – „Náš človek“ – rozdelilo pre občanov Slovenska, dostal by každý jeden človek 2 017 eur ročne ! Vrátane detí !"
KomentárSmutne Pred 15 hodinami:
"Ľudia písali, že radšej pôjdu pešo v slušnej krajine, ako autobusmi v hulvátskej." - ľudia o blokácii mosta v Bratislave
Komentárseredan Pred 15 hodinami:
Smutné je, že na prebudenie občania potrebovali násilnú smrť dvoch mladých ľudí.
Komentárranxon Pred 18 hodinami:
Obmedzenie dopravy v Seredi na moste nad traťou ŽSR - vyjadrenie SSC
Komentárpravda Pred 20 hodinami:
... a tak si tu žijeme ...
Komentárlen pre Vašu predstavu,čo dnes dokáže veterinárna medicína Včera:
Má ľudský život väčšiu hodnotu ako zvieraťa?
Komentárgulak Včera:
Mäso je lacnejšie priviezť zo zahraničia ako zo susedného družstva. Stoja za tým dotácie.
KomentárMiloš Majko Včera:
Problém s legálnou likvidáciou odpadu podľa objemu občanmi stále trvá. Hovorca Veselický nedvíha telefón - čo robí primátor Tomčányi?
Komentáriný názor Predvčerom:
Bol Krajským súdom v Bratislave priznaný odkladný účinok rozhodnutiu MŽP SR č. 2913/2018/9.2 (1/2018 – rozkl.) zákonný?
Komentárnázor Predvčerom:
RegioJet vypravil špeciálny prezidentský vlak
KomentárTrnava Predvčerom:
Župan J. Viskupič predstavil starostom okresu Trnava plány na rok 2019
Komentárpalec hore Predvčerom:
AKTUÁLNE: Cez Sereď sa v týchto chvíľach presunula časť protestujúcich poľnohospodárov na traktoroch. Tiahnu na Bratislavu.
Komentáranonym Predvčerom:
Pozvánka na stretnutie s kandidátmi

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign