Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 24. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

„Mimoriadne“ zasadnutie obecného zastupiteľstva v Šintave – zatiaľ nezvolané.

Ján ŠimulčíkDátum05. 03. 2017 21:41:59Témaobec Šintava
200

Dňa 20. 2. 2017 sme traja poslanci (Holbíková, Režnáková, Šimulčík, čo je 1/3 poslancov OZ) podľa zákona požiadali o zvolanie „mimoriadneho“ zasadnutia obecného zastupiteľstva. Na obecný úrad v Šintave bol doručený program, ako aj pracovné materiály zasadnutia. Zasadnutie má mať iba jeden hlavný bod, a to Zvolanie verejného zhromaždenia obyvateľov obce Šintavy. Podľa zákona, verejné zhromaždenie občanov obce môžu zvolať iba poslanci, nie starosta.

Na poslednom zasadnutí OZ bola diskusia o dodržiavaní VZN ohľadne zberu plastov a papiera spred domov občanov. Okrem diskusie o dodržiavaní VZN bola opätovne otvorená otázka, či občania chcú túto službu. Máme za to, že o tejto službe občanom by mali v tejto situácii rozhodnúť sami občania. V prípade, že chcú takúto službu od obce, je dobré, aby to vyjadrili na zhromaždení občanov. Ak nebudú mať o to záujem, potom ako poslanci zrušíme tento článok vo VZN. Ako poslanci zastupujeme občanov.

Zhromaždenie občanov je veľmi dôležitá forma priamej demokracie. Je zakotvená priamo v Ústave SR. Podľa čl. 67 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky „Územná samospráva sa uskutočňuje na zhromaždeniach obyvateľov obce...“.

Zákon, po podaní žiadosti 1/3 poslancov OZ, ponecháva zvolanie zasadnutia „mimoriadneho“ obecného zastupiteľstva na starostovi obce. Dáva mu však podmienku, že to musí uskutočniť do 15 dní. Zákon mu nedáva možnosť zvolania,  ale povinnosť. Táto povinnosť sa má v Šintave vykonať do 7. 3. 2015 (utorok).Doposiaľ sme ako poslanci žiadnu pozvánku na OZ neobdržali. Preto o podaní návrhu na „mimoriadne“ zasadnutie OZ volím takúto formu informovania občanov. Osobne dúfam, že OZ bude nakoniec riadne zvolané.

 

Ján Šimulčík, poslanec OZ

 


Priložené súbory k článku:



Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 10-03-2017 11:22:55
Obec vedie clovek ktory nechape, ze od urciteho momentu plati - \"cim horsie, tym lepsie\".

Predpoklad, ze zvysujucou sa aroganciou a dalsim ignorovanim zakonov a vole poslancov OZ (teda obcanov) dosiahne nim ocakavany vysledok je chory.

Som si isty, ze stale viac obcanov chape snahu niektorych poslancov obec vratit na cestu zakona, ucty k pravu a za jedine toto je schodna cesta.
sranda | 10-03-2017 11:09:13
Organizačne to obecný úrad nezvládol, lebo na webe obce, nie je žiadna pozvánka na mimoriadne zasadnutie OZ. Možno majú veľa práce a nestíhajú zverejniť pozvánku :) V pondelok ani zasadačku neotvoria, lebo sa zámok vo dverách pokazil, posledné zastupiteľstvo elektrický prúd neprúdil v zásuvkách a určite boli aj radiátory zavzdušnené keď sa nekúrilo. Toľko náhod na jednom obecnom úrade.:)
Registrovaný Ján Šimulčík Ján Šimulčík | 08-03-2017 17:38:02
Odpoveď na otázky:

1, Podľa zákona (§16, 369/1990) \"Obecný úrad zabezpečuje organizačné a administratívne veci obecného zastupiteľstva\".

2, Program \"mimoriadneho\" obecného zastupiteľstva je INÝ ako program verejného zhromaždenia. Obecné zastupiteľstvo MUSÍ najskôr schváliť zvolanie verejného zhromaždenia obyvateľov obce aj s jeho programom. Až následne sa môže uskutočniť verejné zhromaždenie obyvateľov.

3, Odpoveď je rovnaká ako v bode č. 1.: \"Obecný úrad zabezpečuje organizačné a administratívne veci obecného zastupiteľstva\"

Ján Šimulčík, poslanec OZ
Obcan | 08-03-2017 08:53:26
Nezabudnite pozvat i pana starostu. Verim,ze nebude PN. A ste presvedceni,ze vas tam bude viac ako traja? Dostanu ostatni poslanci povolenie na ucast od ich velitela?
otázky | 07-03-2017 22:33:11
1. Bude zasadačka otvorená?
2. Program mimoriadneho zastupiteľstva bude rovnaký ako mal byť program verejného zhormaždenia?
3. Obecný úrad bude informovať občanov o mimoriadnom zasadnutí OZ rozhlasom, info na webe?
Registrovaný Ján Šimulčík Ján Šimulčík | 07-03-2017 21:48:14
V posledný možný deň zvolania „mimoriadneho“ obecného zastupiteľstva starostom obce poslanci neobdržali žiadnu pozvánku na OZ. Inak povedané, starosta nevyužil svoju povinnosť danú mu zákonom a nezvolal OZ, o ktoré zákonne požiadala 1/3 poslancov.

Čo teda ďalej?

Zákon pamätá aj na takúto situáciu. Zákon stanovuje, že teraz bude rad na poslancoch. Tí sa musia zísť na pätnásty pracovný deň od podania návrhu poslancov na „mimoriadne“ OZ. V tomto prípade sa poslanci „samozvolávajú“ dňa 13. 3. 2017 (pondelok) o 17.30 hod., v zasadačke Obecného úradu v Šintave.

Tešíme sa na stretnutie.

Ján Šimulčík, poslanec OZ
Karol | 07-03-2017 21:03:53
nic sa nekonalo a miro sa rehoce doma aky je on king
Obcan | 06-03-2017 17:58:14
Myslite,ze je to nevedomost pana starostu,alebo jeho arogancia? Myslim,ze v kazdom pripade bolo treba zo strany zziadatelov o mimoriadnu schodzu upozornit pisomne starostu na zakonne terminy a jeho povinnost plynuca mu zo zakona. Pretoze sam si nezisti ake ma v takomto pripade moznosti. S tym, ze odignoruje tuto ziadost sa predsa dalo pocitat.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign